Як вибрати правильні навушники для дитини

Яким сірим і монотонним був би світ без музики! Тепер кожен може слухати свою музику, не заважаючи людям, які знаходяться поруч, може зануритися в свій чарівний світ улюблених пісень і мелодій. Зручність навушників цінують всі, але рідко коли ми замислюємося про їх шкоду. Дратуючи шкіру зовнішнього звукового проходу, навушники, до того ж, можуть занести інфекцію в вухо. Сучасні виробники змагаються в мініатюрності і зручності кріплення навушників, але що стосується дитячих моделей, їх необхідно вибирати особливо ретельно, перевіряючи кожен критерій безпеки цього виробу для дитячих вушок.

Не нашкодь дитині: правильні навушники

Існує три основні критерії безпечних навушників для дитини:

 1.     Дрібні аксесуари. Більшість дітей, які проковтнули чужорідне тіло — це малюки до 3х років. У такому віці і трохи старше діти пробують все навколишнє на смак і можуть запросто потягнути в рот або самі навушники, або їх дрібні деталі. Особливу небезпеку в цьому плані представляють бездротові вироби. призначені для використання зі смартфоном. Тому всі маленькі деталі, які малюк може побачити вдома і потягнути в рот, необхідно заховати, і не залишати дитину без нагляду.
 2.     Безпека на вулиці. Старші діти використовують навушники за призначенням, але з ними існує інша проблема: вони слухають свою музику на вулиці, у дворі або на дорозі, коли йдуть або мчать на велосипеді, скейтборді, роликах або самокаті. Підліток в навушниках "відключається" від реальності, він не чує нічого, що відбувається навколо: ні руху автомобіля, що під'їжджає, ні людей, які проходять поручні, агресивного собаки, ні такого ж велосипедиста, як він сам. Прямий обов'язок батьків — пояснити своїй дитині всю серйозність цієї небезпеки, щоб вона зрозуміла, на якій гучності можна слухати музику поза домом і що слід вимикати її або виймати навушники з вух, переходячи дорогу.
 3.     Збереження слуху. Навіть найдорожчі брендові моделі навушників повільно, але вірно наближають людину до глухоти. Регулюючи гучність, можна посилити або, навпаки, знизити їх згубний вплив на слух людини. Розглянемо кілька простих правил користування навушниками з мобільним телефоном.

Слухати музику в навушниках: як правильно

 • Гучність звуку при прослуховуванні музики в навушниках не повинна складати більше половини діапазону, іноді ненадовго можна збільшувати звук до 70%.
 • Насолодившись музикою протягом години, необхідно зняти навушники і зробити 10-хвилинну перерву. У добу не рекомендується приділяти прослуховування в навушниках більше 3 годин.
 • Оскільки такого роду "закрите прослуховування" активно впливає на нервову систему людини, потрібно утриматися від нього перед сном, тим більше не можна засипати в навушниках.
 • Людське вухо спокійно сприймає 60 дБ шуму, але не більше.
 • Якщо оточуючі чують те, що слухаєте в навушниках ви, варто зменшити звук.
 • Найбезпечніша для вуха і найризикованіша для використання на вулиці — накладна модель навушників. Затуляючи зону вуха від сторонніх шумів, вони можуть захистити або нашкодити — залежить від того, де їх застосовувати і як буде себе вести їх власник на вулиці.
 • З усіх існуючих звукових частот, низькі частоти завдають найменшої шкоди людському слуху.

Як підібрати навушники для дитини: важливо знати

 • Чим глибше вакуумні присоски або вкладиші заходять у вухо, тим більше вони нашкодять органу слуху людини, тому краще відмовитися від покупки таких моделей для дітей. Накладна модель, що закриває вухо зовні, стане ідеальним вибором для дитини. Вдалий варіант для рухливих юніорів — купити накладну бездротову модель.
 • Існують варіанти з функцією придушення шуму. Шумоізоляція гасить сторонні звуки, і тоді для повного занурення в улюблену композицію не доведеться робити звук голосніше. Більш висока ціна в порівнянні зі звичайними моделями повністю виправдовує себе: адже здоров'я дитини безцінне.
 • Діапазон відтворюваних частот — також важлива якість навушників, адже чим чистіше звук, тим легше він вловлюється дитячими слуховими органами.
 • При покупці даного виробу потрібно відразу перевіряти якість звуку. Неприпустимо присутність шипіння і інших сторонніх шумів. Це не тільки неприємно — слухати улюблену пісню з "перебоями", але ще і самим негативним чином позначається на нервових закінченнях, які присутні у вусі і подають сигнал збудження в мозок.
 • На навушниках однозначно не варто економити — адже цей прилад впливає на слух і нервову систему. Найкращим варіантом стане вибір навушників такої моделі, яка адаптується під конкретний мобільний телефон. "Рідна" для даного гаджета модель навушників врахує всі його особливості при передачі звуку.

Здійснюйте тільки обдумані покупки! І нехай вони принесуть вашим дітям радість і користь!