Як вибрати масляний обігрівач: на що важливо звернути увагу

Сучасні можливості побутової техніки дозволяють налаштувати та підтримувати оптимальний температурний режим у приміщенні протягом усього року, особливо це стосується багатоквартирних будинків. При цьому багато власників квартир з початком опалювального сезону відчувають певний дискомфорт, очікуючи від комунальних або приватних теплових компаній спочатку своєчасного вмикання опалення, а після його запуску – належної температури у кімнатах. Не всі власники житлових приміщень мають технічну можливість перейти на автономне газове опалення, перехід на яке пов'язаний з великою кількістю дозвільних документів, наявністю «доброї волі» більшості мешканців і при цьому коштує чималих грошей.

Переваги придбання масляних обігрівачів

Перебуваючи в холодному приміщенні, температура всередині якого далека від комфорту, мешканці квартир відчувають ряд неприємних відчуттів, що загрожують зниженням імунітету і погіршенням емоційного настрою. Крім того, в сирих приміщеннях, що слабо опалюються, в обов'язковому порядку підвищується утворення конденсату, який у свою чергу продукує розвиток грибків і цвілі.

Для підтримки оптимальної температури в приміщенні, яку, як правило, не здатні забезпечити теплоцентралі, оптимальним рішенням стає придбання масляних радіаторів, що мають низку істотних переваг. Конструкція радіаторів є певною кількістю електронагрівальних трубок, поміщених у повністю герметичний корпус, усередині якого нагрівається мінеральне масло. Температура нагрівання визначається користувачем відповідно до заданих температурних значень. Корпус масляного радіатора, розділений на кілька секцій, покритий спеціальною порошковою фарбою, яка не схильна до впливу високих температур.

Майже будь-яку модель масляного радіатора можна забезпечити різноманітними надбудовними елементами, наприклад, ємністю для підтримки заданої вологості повітря. При цьому масляні радіатори:

  •     не споживають кисень у приміщенні, оскільки його нагрівальні прилади (ТЕНи) приховані всередині корпусу;
  •     забезпечують практично безшумну роботу, а для зручності переміщення у будь-яке місце кімнати забезпечені спеціальними коліщатками;
  •     мають просту, інтуїтивно зрозумілу панель керування.

Всі моделі масляних радіаторів виготовлені з урахуванням високого рівня пожежної безпеки, однак користувачам треба враховувати, що радіатори можуть нагріватися до максимальної температури в 150°С, що є небезпечним для сімей, у яких є маленькі діти (у таких випадках для радіаторів слід придбати спеціальні кожухи, дещо знижують конвекційні можливості опалювальних приладів).

Критерії вибору масляних обігрівачів

У продажу представлені різні моделі масляних радіаторів, здатні задовольнити будь-які запити покупців, при цьому потрібно враховувати, що найбільша енергоефективність зазначених приладів опалення досягається в поєднанні з використанням основної системи опалення.

Крім того, купуючи масляні радіатори, покупцям необхідно звертати увагу на показники:

  •     потужності (значення в кВт), завдяки якій забезпечується ефективна робота кліматичного обладнання без шкоди для його можливого передчасного зношування (придбавати обігрівачі слід з деяким запасом потужності);
  •     товщини та кількості секцій (що більша товщина металу на секціях, тим довше нагрівається радіатор, але одночасно тепло в радіаторах зберігається довше, тонкі секції нагріваються швидше, при цьому також швидко охолоджуються). Для порівняно великого за площею приміщення необхідний масляний обігрівач, конструкції якого є сім і більше секцій.
  •     ваги опалювального обладнання (велика вага масляного радіатора свідчить про те, що він виготовлений з якісного металу, а всередині радіатора міститься достатньо масляної рідини). Великий за розмірами радіатор, який при цьому має легку вагу, виготовлений з тонких металевих листів, а об'єму рідини, що міститься в ньому, недостатньо для обігріву приміщення.

Базові моделі радіаторів забезпечені перемикачами режиму потужності та системою автоматичного відключення нагрівання при досягненні заданої температури, у деяких моделях передбачений вентилятор. Для сімей з маленькими дітьми крім захисного кожуха слід підшукати варіанти масляних радіаторів із вбудованим захистом від можливого ненавмисного перекидання.

Важливе значення при виборі масляних радіаторів має їхня вартість – дуже низька може свідчити про відсутність належної якості опалювального обладнання. Найдорожчі опалювальні прилади, з вбудованою великою кількістю необхідних або не дуже опцій, можуть не виправдати надій покупців. Тому, купуючи масляні радіатори, слід віддавати перевагу давно перевіреним, надійним брендам та виробникам та враховувати необхідність певних функціональних характеристик, що виправдовують співвідношення ціна/якість.