Як вибрати вафельницю

Побутові прилади для виготовлення домашніх вафель відмінно підійдуть як для ласунів, так і для тих, хто рахує кожну калорію. Зараз випускаються вафельниці з різними характеристиками і функціоналом, завдяки яким в них можна готувати не тільки вафлі, але і масу інших смаколиків: кекси, печиво, млинці, гарячі бутерброди і навіть овочі, головне – наявність в комплекті спеціальних пластин.

Найважливіші характеристики побутових вафельниць

Якщо ви прийняли рішення придбати електричну вафельницю, то попередньо ознайомтеся з основними параметрами цих приладів, щоб знати на що орієнтуватися при виборі. Отже, ось список основних характеристик електричних вафельниць:

  •     Потужність. Від потужності приладу безпосередньо залежить швидкість приготування вафель: чим вище той показник, тим швидше відбувається нагрів пристрою і, відповідно, випікаються вафлі. У продажу зустрічаються вафельниці з діапазоном потужності 200-3200 Вт, але господині, як правило, зупиняють свій вибір на пристроях з потужністю 750-1500 Вт, цих показників цілком достатньо для випічки вафель за будь-якими рецептами. При покупці приладу, майте на увазі, що моделі з малою потужністю не завжди справляються з пропіканням товстих вафель, а у високопотужних приладів велике споживання електроенергії.
  •     Пластина. Найбільш універсальними вважаються моделі з квадратними і прямокутними пластинами, оскільки такі форми дозволяють випікати страви практично за будь-якою рецептурою. Прямокутні вафельні пласти можна згортати в трубочки і наповнювати різними начинками, а також нарізати на порції. А ось вафлі інших форм (трикутники, кружечки і сердечка) виглядають звичайно привабливо і неординарно, але вони підходять далеко не для всіх кулінарних завдань. Особливу увагу варто звернути на кількість пластин: якщо для сім'ї з одного-двох чоловік цілком вистачить невеликого компактного приладу, то для великої родини потрібна вже більш містка модель. Більшість гаджетів розраховані на одночасне приготування 2-4 листів, але можна знайти моделі з великими можливостями (6 і навіть 8 листів).
  •     Антипригарне покриття. Наявність спеціального захисного покриття на пластинах приладів для випічки вафель безумовно дуже зручно. Тут, як і на посуді, можливі різні варіанти покриття пластин: тефлоновий або керамічний шар. Тефлон має відмінні антипригарні властивості і дозволяє випікати практично без використання жирів, що важливо для тих, хто дотримується здорового харчування. Однак, тефлонове покриття схильне до пошкоджень і тому вимагає дуже акуратного поводження. При роботі з керамічним покриттям передбачається використання жирів для випічки, але той матеріал більш стійкий до пошкоджень в процесі експлуатації. Кераміка забезпечує рівномірний прогрів всієї пластини і випікання відмінних вафель, але, важливо знати, що при різких перепадах температури поверхня пластини може потріскатися.