Кавомолки: види, принципи роботи і особливості використання

Не секрет, що справжні цінителі аромату і смаку напою, що бадьорить, розчинну каву за справжню каву не вважають. На їхню думку, каву можна тільки варити, а не заварювати, більш того, для приготування справжньої кави повинні використовуватися спеціальні пристосування. Серед яких має бути і пристрій, призначений для подрібнення кавових зерен. В даний час у продажу можна знайти кілька видів подібних пристроїв:

  •     ротаційні;
  •     жорнові;
  •     ручні кавомолки.

Кожен з цих видів має свої особливості та переваги, про які варто дізнатися докладніше, перш ніж приймати остаточне рішення щодо вибору того чи іншого виду цих пристроїв.

Ротаційна електрична кавомолка

Даний вид пристрою для перемелювання кавових зерен відмінно підходить тим, хто вважає за краще справжню каву, проте балує нею себе не дуже часто. У корпусі кавомолок ротаційного типу знаходиться моторчик, який працює від електрики. Його потужність може становити від 80 до 270 Вт. На корпус пристрою встановлюється ємність для перемелювання зерен, яка надійно кріпиться до нього за допомогою спеціальних засувок. Обсяг цієї ємності, прямо скажемо, невеликий, максимально вона може вміщати 100-120 грамів зерен. Однак цього цілком може вистачити для перемелу такої кількості зерен, якої буде достатньо для приготування декількох чашок кави.

На думку фахівців, покупка кавомолки даного типу буде повністю виправдана, якщо потужність її моторчика становитиме від 160 до 180 Вт.

До незручностей використання роторних кавомолок можна віднести відсутність в комплекті спеціального контейнера, в якому можна було б зберігати вже перемелені кавові зерна. Крім того, необхідно проявляти особливу обережність, витягуючи перемелену каву з ємності з гострими ножами. Деякі відносять до недоліків даного виду пристроїв відсутність в комплекті спеціального дозатора, але ця проблема цілком вирішувана.

Жорнова кавомолка

Конструкцією кавомолок жорнового типу мається на увазі наявність не ножів, призначених для подрібнення зерен, а особливих дисків, які як би перетирають їх. Дані диски можуть мати або конічну, або циліндричну форму. Для виготовлення дисків використовується сталевий або титановий сплав. Відстань між дисками, яку можна коригувати, забезпечує ступінь помелу кавових зерен. Завдяки універсальності кавомолок даного виду, з подрібнених з їх допомогою кавових зерен можна варити каву по-турецьки, а також напій в кавомашині.

Обсяг ємності для зерен може становити до 300 грамів, потужність мотора - до 300 Вт., кількість режимів роботи - до 15 варіантів. У комплект даних кавомолок входить дозатор і спеціальна ємність для зберігання перемелених зерен.

Жорнові кавомолки, в даний час, є найдорожчими, причому пристрої з плоскими дисками коштують трохи дешевше аналогічних, оснащених дисками конічної форми. Цей вид пристроїв є найбільш довговічним і надійним, а також самим малошумним серед інших.

Ручні кавомолки

Пристрої для перемелювання кавових зерен даного типу виглядають приголомшливо просто і елегантно, їх варто купити, навіть якщо ви не п'єте натуральну каву. Такі кавомолки можуть стати прекрасним подарунком і прикрасою інтер'єру кухні, оформленого в будь-якому стилі. Дуже часто ручні кавомолки з оригінальним дизайном можна зустріти в салонах антикваріату і навіть в сувенірних крамницях.

Можливо, цей пристрій багатьом здасться, скажімо так, «несерйозним», але з урахуванням того, що приготування кави у справжніх гурманів прирівнюється до проведення особливого ритуалу, ручні кавомолки підходять для цього набагато краще за інших. Безумовно, для того щоб перемолоти зерна для приготування пари-трійки чашок цього напою, що бадьорить, може знадобитися хвилин 15-20, а також енна кількість фізичних сил, але від цього, здається, що кава стає ще ароматнішою і смачнішою.

У продажу можна знайти ручні кавомолки, призначені для використання в кафе, барах, кав'ярнях і в ресторанах. Професійні пристрої в порівнянні з побутовими, природно, мають більші габарити і більш надійну конструкцію.

Сподіваємося, що тепер, коли ви дізналися основні відмінні риси сучасних кавомолок, у вас не виникне будь-яких труднощів з вибором даних пристроїв.