Як вибрати морозильну камеру

Купуючи морозильну камеру, ми перш за все радіємо можливості харчуватися овочами, фруктами і ягодами не тільки влітку, але і взимку. Заморожуючи на зиму продукти, морозильна камера зберігає всі вітаміни і корисні речовини, допомагаючи при цьому істотно заощадити. При заготівлі м'яса у великих кількостях сільські жителі зазвичай використовують метод заморозки, як найзручніший і невибагливий.

З огляду на величезну різноманітність запропонованих моделей, будь-який покупець може розгубитися. Правильно вибрати морозильну камеру і звернути увагу на деякі особливості, допоможе вам огляд від OBYAVA.ua.

Вертикальна або горизонтальна морозильна камера? У чому їх відмінність?

При виборі морозилки слід враховувати кілька параметрів. Деякі покупці віддають перевагу горизонтальній моделі (морозильник-скриня), тому що вона набагато місткіша і має кілька роздільників за типом продуктів. У ній зберігається велика кількість продуктів, без шкоди для якості заморожування. Але така модель займає дуже багато місця, що буває не зовсім зручно.

Вертикальна камера (морозильник-шафа) більше підходить для невеликих приміщень, тому що компактна і не займає великого простору. Маючи кілька висувних ящиків такий тип морозилки дуже зручний в обігу. Тут окремо можна зберігати м'ясо, зелень, овочі, фрукти, ягоду. У магазинах зазвичай представлена величезна кольорова гамма морозильних камер, тому вертикальна морозилка легко впишеться в інтер'єр будь-якої кухні. Також існують вбудовані моделі.

Морозильні камери за типом управління

Сучасні моделі морозильних агрегатів поділяються на два типи управління: електронні та електромеханічні. Електронне управління разом з дисплеєм індикатора температури зазвичай зустрічається в дорогих моделях. Зручно тим, що при завантаженні великої кількості продукції можна контролювати рівень температури всередині камери. У тому випадку, якщо двері відкриті довше покладеного часу, загоряється світловий індикатор або подається звуковий сигнал.

У морозилках з електромеханічним типом температуру можна виставити за допомогою механічного перемикача.

Відмінності морозильних камер по класу енергозбереження

При покупці побутової техніки варто звернути увагу на клас енергоспоживання. Тому що постійно включені морозильники споживають велику кількість електрики. Існує кілька класів енергозбереження, для побутової техніки вони стандартні.

  •  Морозильні камери випускають в класах А.
  •  Клас А+++ - показник самої енергоефективної техніки, за ним слідує А++, А+.

Чим нижче клас моделі, тим вона дешевше і більше споживає електроенергії, тому перед придбанням варто задуматися над цим питанням.

Так, клас А на 50-80% енергоефективний, клас В – на 25-30%.

Морозильні камери за типом розморожування

Ручне розморожування відрізняється тим, що необхідно вручну розвантажувати і розморожувати холодильник. Накопичений на стінках лід захаращує місце всередині і заважає правильно розкласти продукти. При розморожуванні виникає необхідність підставляти ємність для стікає води, яка утворюється при таненні льоду.

Сучасні моделі оснащені технологією No Frost («без інею»). При такому типі розморожування вода виводиться завдяки крапельній системі.

Для підтримки певного клімату і чистоти необхідно мити 2 рази на рік.

Кожен тип має свої мінуси:

  • Заморозка в холодильниках No Frost вважається найбільш досконалою, але обвітрює продукти, тому їх необхідно зберігати в закритих контейнерах.
  • Звичайна заморозка створює певні незручності в користуванні через появу льоду.

Важливі функції морозильних камер

  • Обсяг камери залежить від типу морозилки. Може бути від 70 до 500 літрів. Морозильні ларі мають більшу місткість, ніж морозильні шафи.
  • Режим екстра-заморозки. При закладанні великої кількості продуктів, морозилка починає працювати на повну потужність. Досягнувши певної температури, вона відключається.
  • Потужність заморозки. Найважливіший параметр, на який варто звернути увагу. Вказує, скільки кілограмів продуктів можна заморозити за добу.
  • Наявність світлових або звукових індикаторів.
  • Два режими роботи камери: «Заморожування» і «Зберігання».

Сподіваємося, що тепер ви з легкістю зможете вибрати собі «холодного помічника» і насолоджуватися свіжими продуктами в будь-яку пору року!