Як правильно вибрати бойлер

На сьогоднішній день ринок надає великий вибір водогрійного обладнання. У цій області найбільш поширеним типом є бойлер — накопичувальний водонагрівач, який функціонує за допомогою звичайної мережі електроживлення. Як серед різноманіття бойлерів вибрати найбільш підходящий? Стаття допоможе розібратися в цьому питанні.

Що таке бойлер

Електричний водонагрівач накопичувального типу (він же бойлер) — це прилад, що складається з таких елементів як:

  •     декоративний корпус, який може бути емальованим, пластиковим, сталевим;
  •     утеплювач між стінками бака і кожуха;
  •     бак, зустрічається об'ємом від 10 до 500 літрів;
  •     трубчастий електронагрівач (ТЕН);
  •     термостат, що відповідає за підтримку температури води в баку і працює в автоматичному режимі.

Бойлери працюють від електричної мережі (220 В або 380 В). На відміну від проточних водонагрівачів, накопичувальні «водогрійки» економно витрачають енергію. Інший позитивний момент: бойлер дозволяє користуватися гарячою водою відразу в декількох точках водорозбору. Наприклад, можна одночасно приймати ванну і мити руки на кухні.

Найчастіше бойлер встановлюється в приватних будинках, де немає водопровідної системи. Але іноді накопичувальний водонагрівач можна зустріти і в квартирах. Агрегат рятує, коли відключають гарячу воду.

Плюси і мінуси накопичувального водонагрівача

Водонагрівачі накопичувального типу мають свої несуттєві недоліки. Так, щоб отримати гарячу воду, потрібен певний час, поки агрегат її нагріє. Після того, як весь запас теплої води вичерпається, процес запуститься заново. Ще один недолік — габарити. Без знання розміру агрегату неможливо вибрати найбільш підходящий. Для установки бойлера потрібно відвести спеціальне місце на кухні або у ванній.

На сьогоднішній день виробники випускають невеликі бойлери, які не вимагають великої вільної площі. Наприклад, вбудовані або горизонтальні моделі, призначені для установки під саму стелю.

Крім габаритів бойлери можуть похвалитися значною вагою. Так, 20-літровий бойлер без води важить 17 кг. Агрегати не можна встановлювати на ненадійних основах: тонких стінах або балках. Перед установкою потрібно точно упевнитися, що стіна витримає вагу бака, наповненого водою.

Бойлер вимогливий до технічного обслуговування. Тільки в такому випадку він прослужить довго і без збоїв. Нагрівальні елементи необхідно періодично чистити від вапняного нальоту. Він неминуче накопичується через низьку якість водопровідної води. Також потрібно регулярно міняти анод, який відповідає за те, щоб всередині бака на металевих поверхнях не виникала іржа.

Критерії вибору

Один з найважливіших критеріїв при виборі бойлера — це його обсяг. Існують маленькі баки в 10-15 літрів. Але тоді гарячої води вистачить на те, щоб сполоснути руки і вмитися. П'ятдесятилітровий бойлер підійде тим, хто звик приймати душ. А для любителів поніжитися в гарячій ванні необхідно купувати «водогрійку» з об'ємом від 80 літрів і більше. Важливо пам'ятати: чим більше обсяг бака у накопичувального водонагрівача, тим більше часу потрібно для нагріву води. У ємності на 10 літрів вода нагріється до 45°С за 10 хвилин, а в 100-літровій — за 4 години.

Крім габаритів бака, слід орієнтуватися на його форму. Бойлери за формою бувають двох видів: прямокутні і круглі. Перші економлять трохи більше простору, ніж круглі, тому що їх зручніше ховати в нішу або монтувати в кут. За рахунок своєї форми прямокутні бойлери забезпечуються товстим шаром теплоізоляції.

Накопичувальні водонагрівачі мають різні системи управління. Найпростіше — механічне управління. На баку розташоване віконце зі стрілкою, що показує температуру. А під ним — важіль круглої форми. За допомогою нього виставляється бажана температура. Моделі з механічним управлінням коштують відносно недорого.

Система складніше — електронна. На техніці розташовується електронне табло з фізичними або сенсорними кнопками. Плюс такої системи — бажану температуру можна налаштувати аж до градуса. Також зручно стежити, на якій стадії розігріву знаходиться вода в баку. Недолік електронної системи управління — вона залежна від перепадів напруги в мережі.

Вибрати водонагрівач нескладно. Щоб насолоджуватися теплою водою, потрібно лише визначитися з об'ємом і формою.