Як вибрати газовий котел: що потрібно знати покупцеві

Коли в будинку є газові комунікації проблема з індивідуальним опаленням вирішується просто. Однак є ще одне питання - зробити все необхідно гранично якісно і результативно. Інакше морозною зимою буде погано від рахунків за опалення. Невірно обраний або монтований котел стане тільки лише використовувати блакитне паливо, не обігріваючи кімнат належним чином. Це помилка. Через неї власники вважають малоефективним пристрій, хоча причина може ховатися в його невідповідності системі опалення. Як підібрати газовий котел для будинку, щоб не знадобилося платити занадто багато? Проаналізуємо всі аспекти.

Як встановити?

Газовий котел - пристрій, що дає теплоносію енергію згорілого палива за допомогою теплообмінника. Оснащення систематизують за різними показниками, що необхідно враховувати при придбанні. Спершу розберемося в видах розміщення.

Настінні газові котли - інноваційні конструкції, що стали поширеними порівняно недавно. Вони мають у своєму розпорядженні цілу низку позитивних сторін:

  •     малогабаритний розмір: в маленькому корпусі розташовані не тільки теплообмінник і пальник, однак і прилад управління з панеллю, система безпеки, градусник, манометр і циркуляційна помпа;
  •     вартість газового котла: незважаючи на складність приладу і присутність електричних частин, велика частина настінних модифікацій дешевше підлогових;
  •     легкість монтажу: монтаж стінного пристрою коштує менше. У випадку з підлоговим всі його елементи потрібно встановлювати окремо (відповідно до цього, і оплачувати також);
  •     компактність: велика частина домашніх стінних котлів за масштабами такі ж, як і газові колонки. Їх можливо підвісити на будь-якій ділянці. При цьому вони виглядають акуратно і не псують дизайн приміщення.

Підлоговий газовий котел - класичне опалювальне обладнання різної потужності. Якщо необхідно придбати пристрій, то при присутності величезної площі можливо зосередити увагу також на даних модифікаціях. Теплообмінники підлогових пристроїв виробляються з різних металів. Котли для будинку з чавуну менше піддаються іржі, ніж сталеві. Однак вони виділяються високою крихкістю, що може послужити причиною до виникнення мікротріщин. Мінус подібних систем - величезна вага. Сталеві легше чавунних, однак при недотриманні законів експлуатації допустимо виникнення іржі.

Підлогові установки забезпечуються атмосферними пальниками, їх потужність коливається від 10 до 80 кВт, або наддувними вентиляторами, їх потужність може досягати декількох тисяч кВт. Перші мають доступну ціну, а другі значну віддачу.

Функціональність котлів

Кількість входів у цих пристроїв різна:

  •     одноконтурні: прилади мають одну подачу, так як основне завдання – тільки лише опалення. У подібних варіантах проблему ГВП вирішують іншим методом. Наприклад, можливо встановити водонагрівач непрямого нагріву. Переваги одноконтурних приладів: елементарна і міцна система, доступна ціна, економність;
  •     двоконтурні: є виходи для під'єднання ГВП. Малогабаритні і багатофункціональні конструкції - чудове рішення для опалення та водопостачання житлоплощі, так як для їх монтажу не буде потрібно велика кількість місця. Присутність автоматики дає можливість виставляти окремо точні характеристики для кожного контуру.

Підбирати одноконтурний і двоконтурний газовий котел необхідно, відштовхуючись з потреб житла. Однак як правило, велика частина покупців віддають перевагу безпосередньо двоконтурним модифікаціям. Якщо в житлоплощі є можливість поставити індивідуальне опалення, в такому випадку відмова від централізованого гарячого водопостачання дасть можливість зберегти великі кошти. Безумовно і комфорт сім'ї при цьому не буде перебувати в залежності від роботи основної котельні.

Енергозалежність та економічність

Запустити пристрій можна декількома способами:

  •     автономний: систему називають п'єзорозпалом. Функціонує на зразок запальнички. Пуск виконується за допомогою кнопки на корпусі, що провокує виникнення іскри. Ціна приладів невисока, вони не знаходяться в залежності від енергомережі, нескладні в застосуванні і довговічні. Пьезу можливо поміняти;
  •     електронний: модифікації з інтегрованими електричними блоками значно дешевше і комфортніше. Котли залежать від наявності напруги, вони володіють позитивними сторонами: незалежне включення, невелике споживання електрики, міцні запобіжні механізми.

У разі, якщо котел двоконтурний і володіє електричним розпалом, в такому випадку нагрівання води настає при відкриванні крана – додаткового нічого включати не потрібно. Це дуже комфортно і практично.