Як вибрати домашній кінотеатр

Добре підібраний домашній кінотеатр здатний в кілька разів збільшити задоволення при перегляді кіно або грі в приставку. Вбудовані в сучасні телевізори динаміки добре справляються зі своїм завданням, але вони не зрівняються з якісною аудіосистемою з декількох каналів. Якщо у вас є зайве місце в кімнаті і гроші, то є сенс придбати дане обладнання, яке надовго забезпечить вас хорошим звуком при відтворенні будь-якого контенту, будь-то аудіо або відео. Ресивер, що додається в комплекті, дозволить вам запустити фільм безпосередньо з комп'ютера, програти DVD або CD диск, або музику зі смартфона.

Далі ми детально розглянемо найважливіші технічні характеристики.

Основні критерії

Конфігурація системи

Типи конфігурацій домашніх кінотеатрів бувають від 2.1 до 9.2. Перша цифра в конфігурації позначає кількість колонок, друга - наявність сабвуферів. Рекомендується при виборі типу аудіосистеми виходити з розміру приміщення: від 2.1 до 4.1 для маленьких кімнат, 5.1 для середніх, 9.1 для великих.

Потужність колонок

Тут все також залежить від площі кімнати, як і в конфігурації системи. Щоб уникнути спотворень звуку краще вибирати домашній кінотеатр потужністю в 500 Вт. Для великої квартири або будинку ідеал — це 1000 Вт.

Інтерфейси, роз'єми, декодери і додаткові функції

При виборі потрібно звернути увагу на наявність роз'ємів USB, для перегляду мультимедіа з USB-флеш носіїв, HDMI, Ethernet, а також вбудованого Wi-Fi і Bluetooth адаптера. На деяких пристроях є підтримка AirPlay, що буде дуже зручно для користувачів продукцією Apple. Для відтворення медіа-даних необхідна підтримка AVI, MKV, MPEG4, WAV і MP3. Щоб не виникло проблем з відтворенням звуку перегляньте наявність аудіо-декодерів по типу DRS ES, Dolby Digital 5.1 і Dolby Digital Surround Ex.

У дорогих моделях є можливість перевести 2D зображення в 3D, а також функція підключення до мережі для прямого відтворення контенту з інтернет-джерел.

Комплектація пристрою

Програвач дисків - це центр домашнього кінотеатру, так як всі звукові сигнали передаються від нього через підсилювач на всі аудіоканали. На якість звукопередачі впливає частота цифрового аналогового перетворювача, наявність передпідсилювача і багатоканального підсилювача потужності.

Чим більше колонок матиме аудіосистема, тим краще буде звукове сприйняття. Заздалегідь з'ясуйте довжину кабелів, що поставляються в комплекті, щоб не зіткнуться з проблемою розташування обладнання.

Матеріал корпусу

Аудіосистема зазвичай має один з двох видів корпусів: пластиковий або дерев'яний. Пластикові колонки зазвичай недорогі і мають звук нижче за якістю ніж дерев'яні, але останні ви можете рідко зустріти в магазині через високу вартість виробництва. Крім того ціни на колонки в дерев'яному корпусі можуть досягти захмарних цін, але на щастя, прогрес не стоїть на місці — інженери давно придумали як компенсувати недоліки звуку в пластикових системах.

Бренд

Цей параметр не так важливий, на відміну від інших, але якщо говорити конкретніше, то варто відзначити бренди Sony, Harman/Kardon, LG, Samsung, Panasonic і Onkyo. Серед бюджетних, але не менш якісних варіантів — BBK і Mystery.

Вибираючи домашній кінотеатр, спирайтеся на свій бюджет, не поспішайте з покупкою і враховуйте всі зазначені характеристики, тоді ви підберете оптимальний варіант для ваших умов і будете насолоджуватися повноцінним кінопереглядом, "присутністю" на футбольному матчі або ігровими спецефектами.