Як правильно вибирати холодильник

Закінчили ремонт в квартирі? - Пора вибирати головний агрегат на кухні - холодильник. Вибір холодильних апаратів на ринку побутових приладів величезний. З чого почати? Читаємо статтю і йдемо в магазин, щоб на власні очі переконатися в правильності вибору.

Холодильники по конструктивному виконанню бувають вбудовані і окремостоячі. Для вбудованого холодильника зовнішній дизайн не має значення, вибрати можна розміри, кількість камер і їх обсяг. Для окремостоячого холодильника, крім розміру, будемо вибирати колір, дизайн, кількість дверей, обсяг камер і технічні характеристики.

Визначаємося з габаритними розмірами і обсягами камер

 • холодильники висотою від 1 до 1,5 м і шириною до 59 см вибирають для готелів, офісів, лікарень і дач. У них зберігають в основному фрукти, напої;
 • досить популярні моделі розмірами 1,71 - 1,65 м заввишки і шириною 60 см;
 • європейський стандарт розмірів -1,86 - 2,0 м заввишки і 60-80 см шириною.

Розташування морозильних камер і їх обсяг

 • морозильна камера може розташовуватися в нижній частині, обсяг її може досягати до 300 л;
 • розташування морозилки у верхній частині дозволяє мати обсяг до 200 л;
 • у холодильниках side-by-side морозильна камера збоку і обсяг її може досягати 500 л.

Системи розморожування

 • Крапельна - компресор нагнітає холодне повітря в камери, сприяє утворенню крижинок на задній стінці холодильника. При зупинці компресора крижинки починають танути і, стікаючи в спеціальний резервуар, випаровуються.
 • No Frost-завдяки вбудованим вентиляторам, повітря в камерах холодильника рівномірно розподіляється і перешкоджає утворенню інею і льоду. При такій системі продукти залишаються свіжими в два рази довше.

Тип компресора

Компресор найважливіший пристрій в холодильнику - його "серце". Найпоширенішими є лінійні і інверторні.

Лінійний компресор

Робота лінійного компресора циклічна - включення, охолодження, виключення. Цей процес триває весь термін служби пристрою. Включенням і виключенням лінійного компресора управляє датчик температури. До його плюсів відносяться економічна витрата електроенергії, відносно тиха робота, стабільність температурного режиму всередині камер. Мінус - кожне включення і виключення супроводжується клацанням.

Інверторний компресор

На відміну від лінійного працює без відключень. Опустивши температуру до заданого значення, компресор підтримує її постійною, знижуючи при цьому потужність споживання електроенергії. Інверторні компресори більш довговічні, економічні, не видають гучних звуків. Мінусом є більш висока вартість, чутливість до перепаду напруг.

Рівень шуму

Рівень шуму побутових приладів за загальноприйнятими нормами повинен знаходитися в межах 25-50 дБ.

Для холодильників він не повинен перевищувати 45 дБ. Найбільший шум видають двокомпресорні холодильники. У холодильниках No Frost безперервно працюють вентилятори, видаючи чутний шум. Для порівняння, рівень шуму, що видається листям дерев дорівнює 25 дБ. При виборі холодильника не забудьте подивитися цей параметр, він вказується в технічному паспорті і на задній стінці.

Додаткові можливості

 •     режим суперохолодження - швидке охолодження продуктів до температури +2 С ;
 •     режим суперзаморожування - до -24 С;
 •     режим "відпустка" - знижує споживання електроенергії, підтримує встановлену температуру в морозильній камері.

Не залиште без уваги холодильники з Door Cooling. Досить постукати по дверях і ви побачите що всередині. Нові технології знаходять своє застосування в побутовій техніці не перестаючи дивувати нас!