Телефон впав у воду: як врятувати "потопельника"?

Телефон завжди під рукою, тому не рідкість, якщо він падає у воду – в раковину, унітаз, кухоль або калюжу. Попадання рідини - не гарантійний випадок, тому ремонтувати гаджет доведеться за свої гроші, причому, без гарантії результату. Якщо неприємність трапилася, можна спробувати врятувати пристрій.

Швидко дістати з води

Вода – агресивне для електроніки середовище, тому телефон що впав потрібно якомога швидше дістати з рідини. Чим швидше, тим більше шансів на те, що вода не проникла всередину апарату, і техніка збереже працездатність. У теорії, за кілька секунд нічого критичного статися не може, але кілька десятків секунд – вже достатній час для того, щоб телефон вийшов з ладу.

Вимкнути і дістати батарею

Якщо від попадання води телефон не вимкнувся, потрібно максимально швидко відкрити задню кришку і витягти батарею. Якщо вона незнімна, досить примусово завершити роботу гаджета. Включати його не рекомендується до проведення всіх необхідних операцій з порятунку постраждалої техніки. Робиться це для запобігання короткого замикання і корозії мікросхем.

На батареї або поруч з нею зазвичай є білий папір, який при намоканні змінює колір на рожевий. Якщо це сталося, значить, рідина потрапила всередину телефону. Це погано, але шанси на порятунок ще залишаються.

З апарату, крім батареї, необхідно витягти сім-карту і карту пам'яті, після чого протерти контакти акумулятора сухою м'якою тканиною.

Зняти все, що знімається

Намоклому телефону потрібна максимальна вентиляція, тому необхідно зняти з нього чохол, заглушки, кришку, відкриваючи доступ повітря до нутрощів. Всі доступні деталі протерти сухою м'якою тканиною. Трясти і перевертати гаджет не можна, щоб вода не проникла глибше в місця, які ще залишилися сухими.

Обробка пилососом або феном

Всі поверхні і прорізи потрібно протягом 20-30 хвилин сушити за допомогою пилососа. Для цього застосовується найменша насадка. Заміною пилососа може послужити фен, але, застосовуючи його, потрібно бути максимально обережними. Потік гарячого повітря може нашкодити телефону. Застосовуючи фен, варто використовувати тільки холодне повітря. Якщо такої опції немає, доведеться користуватися гарячим струменем, але дотримуючись пристойної дистанції. Пилосос – краще.

Покласти постраждалий телефон в рис

Рис прекрасно вбирає рідину і може допомогти «воскресити» гаджет, забравши вологу навіть з глибини корпусу. Краще використовувати крупнозерновий продукт, щоб зернятка не забилися в щілини. На цьому етапі потрібно в повну миску рису покласти апарат і залишити його на 24 години як мінімум.

Як включати телефон після вжитих заходів

Доба – достатній час для просушування злегка намоклого телефону, але, якщо апарат промок сильно, краще перестрахуватися і залишити його в спокої на 2-3 дні. Відсутність вологих слідів ще не гарантує, що висохли і всі нутрощі апарату.

Перед включенням обов'язково потрібно оглянути гаджет, переконатися у відсутності іржі та інших дефектів, які могли виникнути в результаті попадання вологи. Конденсату, крапель або бруду теж не повинно бути на корпусі і нутрощах телефону.

Якщо візуально все в порядку, можна спробувати включити гаджет. Тепер на місце ставляться сім-карти, карта пам'яті, акумулятор.

Після включення важливо уважно простежити за всіма етапами завантаження і роботи телефону. Протестувати відгук сенсорного екрану, оцінити звук гучного зв'язку і динаміка, випробувати мікрофон. Зайти в звичні програми і перевірити їх роботу, максимально використовувати можливості телефону. Якщо все працює штатно, можна видихнути: пощастило!

Якщо телефон не вмикається або некоректно працюють функції, візиту до майстра не уникнути. Потрібна професійна діагностика і «вирок». Можливо, ремонт обійдеться дорожче покупки нового телефону. Заміна окремих деталей – простіше. Замінити динамік або мікрофон – не проблема для фахівця. Але витратитися доведеться і на це.

Нескладні дії, можливо, допоможуть врятувати намоклий телефон, позбавивши бюджет від витрат на покупку нового. Якщо ні – що ж, не пощастило. Життя на цьому, звичайно, не закінчується, але наша порада - будьте уважніші і дбайливо ставтеся до улюблених гаджетів!