Чим відрізняються суші від ролів

Японська кухня – це одна з найвідоміших і найпопулярніших кухонь у світі, що представляє багату культурну та кулінарну історію Японії. Вона славиться своєю вишуканістю, свіжістю, здоров'язберігаючими властивостями та унікальним смаком. У цій статті йтиметься про те, в чому відмінності суші від ролів.

Що таке суші

Суші – це традиційна японська страва, яка складається з рису, зазвичай з додаванням оцту, та різних інгредієнтів, зазвичай морепродуктів чи овочів, які можуть бути сирими чи приготованими.

Суші виникли Японії в 7-8 століттях. На той час рис, виноградний оцет та солона риба використовувалися для збереження продуктів на зиму. Рис був замочений у воді, а потім змішаний із сіллю, оцтом та цукром, щоб утворити кислу суміш, яка допомогла зберегти рис. Пізніше шматочки риби та овочів почали додаватися до рису, щоб покращити його смак.

Існує безліч видів суші: маки суші, нігірі, сашими, урамаки, темаки, інарі та чережі. Всі вони відрізняються начинками та смаками.

Що таке роли

Роли - це страва японської кухні, що є суші-роли, згорнуті у формі циліндра і заповнені різними інгредієнтами.

Вважається, що роли було створено США наприкінці 1960-х японськими іммігрантами, які хотіли створити нову страву для американського ринку. Одним із перших ресторанів, де з'явилася ця страва, був "Токіо Кафе" у Лос-Анджелесі.

Основним інгредієнтом ролів є суші-рис. Існує величезна кількість видів ролів, кожен з яких має свій унікальний склад та назву: каліфорнія рол, філадельфія, спайсі тунець, унаги, вегетаріанський.

Роли також можуть бути загорнуті в листи норі (сушене листя морських водоростей) або обернуті в масаго (ікра масаго, надає їм більш яскравого кольору та текстури).

Основні відмінності між суші та ролами

Суші та роли є популярними японськими стравами, але у них є деякі відмінності у формі, розмірі, начинці, соусах та приправах.

  • Форма та розмір. Суші – це невеликі порції рису, зазвичай пресовані у форму прямокутника або овалу, зі шматочком риби, морепродуктів або овочів, розміщеним на вершині. Роли, з іншого боку, є циліндричними або конусоподібними стравами, які виготовляються, загортаючи лист норі (водорості) навколо начинки, що може включати рибу, овочі, м'ясо та інші інгредієнти.
  • Начинка. Начинка для суші може бути простою, що складається тільки з шматочка риби, морепродуктів або овочів, або бути більш складною, включаючи наприклад рибу та овочі. Роли, з іншого боку, можуть містити більш різноманітну начинку, яка може включати рис, овочі, рибу, м'ясо, авокадо, сир та інші інгредієнти.
  • Соуси та приправи. Суші зазвичай подаються із соєвим соусом, в який можна додати васабі (японський хрін) та імбир для додаткового смаку. Роли можуть бути поданими з різними соусами, такими як соєвий соус, теріяки, майонез, спайсі майонез та іншими, і часто прикрашаються спайсами, цибулею-пореєм, кунжутом та іншими добавками.

Тепер ви знаєте відмінності суші від ролів, але потрібно спробувати обидві страви щоб вирішити, яка саме припаде до смаку вам.