Як правильно просити підвищення зарплати і домогтися позитивного результату

Якщо ви давно працюєте в своїй компанії, задоволені посадою, справляєтеся з обов'язками, є можливість зростання, а начальство і колектив влаштовують повністю – вас можна тільки привітати. Однак в таких ситуаціях завжди є одне "але". Йдеться про зарплату, яку дуже б хотілося підвищити.

 

OBYAVA.ua ділиться найефективнішими способами як правильно просити підвищення окладу.

1. Відповідний час

Періоди, коли компанія процвітає, справи йдуть в гору, податкова не дошкуляє перевірками і претензіями, а від замовників немає відбою - найкращий час для того, щоб звернутися за підвищенням. Якщо відбувається скорочення кадрів, фірма намагається всіма силами економити на будь-яких витратах, ваше звернення буде не тільки не доречним, але і стане більше схожим на шантаж.

2. Стаж роботи

Влаштуватися на роботу і вже через пару місяців звертатися за підвищенням окладу – більш ніж нерозумно. Ви повинні пропрацювати хоча б півроку, щоб просто почати цікавитися подібними питаннями. Також не зайвим буде дізнатися у співробітників інформацію стосовно щорічної індексації ставок. Цілком можливо, вам навіть не доведеться щось робити самостійно: зарплату піднімуть і без вашого прохання. Єдиний привід проявити активність –  різке розширення списку обов'язків.

3. Аргументуйте підвищення

Досягнення, досвід, блискуче виконання своїх функцій, залізна дисципліна, жодного нарікання – всі ці моменти слід фіксувати в спеціальному щоденнику. При розмові з керівництвом не використовуйте хвалькуватий тон. Навпаки: говоріть так, немов ви констатуєте факти. Особливо важливо вказати на моменти вашої старанної роботи, що вплинули на прибуток підприємства. Також продемонструйте готовність взяти на себе додаткове навантаження за умови збільшення зарплати.

4. Вища посада

У деяких ситуаціях вдається домогтися збільшення окладу при проханні не підняти його як таковий, а перевести на позицію вище по кар'єрних сходах. Знову ж таки, необхідно показати свою готовність і до розширення кола обов'язків.

5. Орієнтир на середньоринкову зарплату

Які оклади пропонують інші компанії співробітникам, які займають посаду, аналогічну вашій? Середньоринкова ставка – кращий аргумент при зверненні до керівництва, якщо справа стосується підвищення зарплати.

6. Останнє слово - за начальником

Важливо бути об'єктивним і висловлювати свої пропозиції в цифрах, тому що конкретика дозволить вести більш грунтовний діалог. Так, наприклад, за успішно завершений проект доречно попросити 5%, а за збільшення обсягу завдань – вже 10-15%. У якийсь момент можна витримати невелику паузу в розмові і дати шефу подумати. Цілком реально, що вам додадуть більше, ніж ви припускали.

7. Альтернатива збільшенню окладу

Навіть якщо з індексацією ставки вас попросять почекати, спробуйте домовитися про гнучкий графік роботи, отримати вихідні або за рахунок фірми пройти курси підвищення кваліфікації.

8. Будьте готові почути "ні"

Керівництво має повне право відмовити вам, і до цього також потрібно підготуватися. Не розвертайтеся і не йдіть відразу. Постарайтеся делікатно з'ясувати, які є шанси на підвищення зарплати в майбутньому, і коли вдасться знову повернутися до даного питання.

9. Табуйовані аргументи

Ніколи не просіть збільшити ваш оклад через особисті та сімейні негаразди. Стало дорого платити за оренду житла, призначення аліментів і т.п. – компанія не зобов'язана вирішувати ваші персональні проблеми.

В офісі або на підприємстві зарплати співробітників часто є комерційною таємницею. Стало відомо, скільки отримує колега на аналогічній посаді? Це не ваша справа. Ви не в курсі всіх нюансів, тому не порівнюйте себе з іншими.

Шантаж своїм звільненням - не варіант. Незамінних співробітників не буває, і після таких заявок ви ймовірно поповните ряди безробітних.

Бурхливі емоції, плач, перехід на грубий тон тільки погіршить ситуацію. Ви нічого не досягнете.

Головне – власна впевненість в тому, що ви дійсно гідні підвищення окладу. Але якщо співробітник сумнівається в особистій ефективності, то у нього не вийде переконати в цьому і свого шефа.