Як скласти резюме

Резюме - основна складова при пошуку роботи. Саме за допомогою нього у роботодавця складається перше враження про кандидата. Уміння грамотно писати є вкрай важливим для всіх претендентів. Від того, з якою часткою відповідальності ви підійдете до цього питання, буде залежати ваш подальший трудовий шлях.

Як скласти резюме?

За допомогою цих порад ви зможете зрозуміти, як структурувати і максимально докладно створити резюме, яке «продасть» вас роботодавцю.

1. Прізвище, ім'я та по батькові

Пам'ятайте, що ці дані обов'язково необхідно писати повністю, а не ініціалами.

2. Контактні дані

Залишайте якомога більше способів зв'язку з вами - бажано два номери телефону і особистий e-mail. Не вказуйте робочий телефон та електронну адресу з пестливих ім'ям (Светуля, кошеня і подібне). Краще створіть ділову поштову скриньку для листування з потенційними работодавцями. Посилання на вашу сторінку в соцмережах додавати не рекомендується, особиста інформація з цих джерел може підкосити вашу репутацію. Виключення, якщо тільки ви впевнені на 100% у відсутності компроментуючих фотографій.

3. Узагальнення

Слідом за своїм ім'ям в 2-3 реченнях конкретно і лаконічно опишіть ваші гідності, які мають пряме відношення до майбутньої роботи. Уникайте загальних слів. Особливу увагу зверніть на цей пункт. Роботодавець приділяє кожному резюме близько 20 секунд, тому необхідно зацікавити його з перших слів.

4. Компетенції

Коротко перерахуйте ваші професійні знання і навички, відштовхуючись від посадових обов'язків, зазначених в вакансії. Якщо ви не впевнені в тому, як правильно написати, що ви вмієте робити, перегляньте резюме здобувачів з вашої сфери на будь-якому порталі з працевлаштування.

5. Освіта

Крім вузу, де ви отримали диплом, включіть сюди значущі тренінги, семінари та програми, де ще навчалися і які мають безпосереднє відношення до вашої професії.

6. Досвід роботи

Свій трудовий стаж опишіть в зворотному хронологічному порядку, прописавши місце роботи і досягнення на ньому. Тут необхідні конкретні і актуальні приклади. Потім опишіть свої обов'язки: від більш великих до дрібних. Викладайте по суті: ви повинні «зачепити» роботодавця першими рядками свого ідеального резюме.

7. Додаткова інформація

Вкажіть свої не основні навички: чи знаєте ви іноземні мови, наскільки добре володієте комп'ютером, чи є у вас водійські права, який ще був досвід роботи не по професії.

Якщо у вас є сумніви, як правильно розмістити інформацію в своєму резюме, знайдіть і скачайте в інтернеті шаблон резюме з якого-небудь професійного порталу.

Чого не повинно бути в резюме?

  •      Брехні. Приписування собі додаткових знань і досвіду - сумнівний спосіб отримати роботу. Ви будете запрошені на співбесіду, але досвідчений ейчар відразу виявить обман. Ганьби не уникнути.
  •      Надмірностей і канцелярщини. Яскраві кольори, незвичайні шрифт і формат залучать далеко не позитивну увагу роботодавця. Чітке складене резюме в діловому стилі буде набагато ефективніше.
  •      Кліше. Ні в якому разі не вживайте затерті вирази типу «стресостійкий фахівець, націлений на результат». Ваша мета - виділитися з маси.
  •      Відомостей про загальні навички. Уміння працювати в Ворд і Ексель вже давно не актуально вказувати як спеціальний навик. Ця інформація лише відволікає від ваших реальних переваг.
  •      Особистих даних. В першу чергу роботодавцю цікаві ваші професійні якості, а не ваша життєва історія. Питання особистого характеру, при необхідності, ви почуєте вже на співбесіді.

Про що потрібно пам'ятати при складанні професійного резюме?

1. Обійдіться без нудних і довгих міркувань

Оптимальний обсяг резюме - дві сторінки. Однак майте на увазі, що основну увагу приділяють першій сторінці.

2. Робіть акцент на своїх досягненнях та унікальних якостях

Це ключовий момент при складанні резюме. Ви повинні показати свою цінність для компанії. Саме ваші успіхи будуть більш переконливі при прийомі на роботу.

3. Говоріть з роботодавцем на одній мові

Використання в резюме ключових слів, які вживає наймач у вимогах до вакансії, буде вашим плюсом і покаже, що ви відповідаєте пред'явленим умовам.

4. Продемонструйте свою грамотність

Багаторазово перевірте резюме на грамотність: в ньому не повинно бути ніяких помилок, що створюють відштовхуючу думку про вас.

5. Пам'ятайте про зовнішній вигляд

Для того, щоб резюме було читабельно, пишіть типовими шрифтами ділового стилю: Колібрі, Arial, Таймз Нью Роман з 12 кеглем. Не зловживайте підкресленнями і виділеннями.

6. Відмовтеся від універсального резюме

До різних вакансій резюме необхідно адаптувати за допомогою додавання характерних професійних деталей або зміщення акценту.

7. Додавайте фото лише в разі його доречності

Фахівці рекомендують прикріплювати до резюме фото лише коли ви претендуєте на посаду, безпосередньо пов'язану з вашою зовнішністю.

8. Не залишайте відкритих питань

Не вдавайтеся в резюме до двозначностей і недомовленостей, які можуть викликати у наймача питання і сумніви. Проясніть всі спірні моменти. Наприклад, якщо у вашому трудовому стажі є прогалина, коли ви займалися фрілансом, не пропускайте цей період, а напишіть, яку роботу виконували.

У будь-якому випадку, досвідчений ейчар перевірить всі сумнівні моменти. Буде набагато краще, якщо всю правдиву інформацію він отримає саме від вас. Успіхів!