5 питань, які потрібно задати, перш ніж погоджуватися на роботу

Ви давно працюєте на одній і тій же посаді і в один прекрасний день вам пропонують абсолютно нову сферу роботи. Або ви не працюєте, а тільки підшукуєте підходящий варіант. У будь-якому випадку дуже важливо обмірковувати будь-яку пропозицію. Навіть якщо пропонована посада здається вам довгоочікуваною і найбажанішою, насамперед важливо задати роботодавцю кілька питань. Працевлаштування або зміна роботи, це важливий крок, який впливає на все майбутнє життя. Розберемося, які питання потрібно обов'язково задати роботодавцю, перш ніж погодитися на співпрацю.

1. Який у мене буде робочий графік?

Це питання являє собою першорядне значення. Адже мова йде про такий важливий ресурс, як особистий час. В описі вакансії, як правило, вказується час початку і закінчення робочого дня. Але ряд важливих нюансів можна з'ясувати тільки на співбесіді з представником компанії. Можливо, в цій компанії практикуються часті затримки по закінченню офіційного робочого часу або виклики на робоче місце у вихідні дні, або під час відпустки.

По цій темі варто задати ще кілька питань:

  •  Які ваші обов'язки, чи збігаються вони з описом роботи?
  •  Хто ваш безпосередній начальник, з яких питань до нього можна звертатися?

З'ясуйте у роботодавця якомога докладніше, чим ви повинні займатися, а чим не повинні, за якими критеріями оцінюється виконана вами робота. Також важливо з'ясувати, як в його розумінні виглядає хороший співробітник. Це допоможе вам в майбутньому уникати конфліктних ситуацій і розбіжностей.

2. Є в цій компанії можливість зростання?

Це питання дуже важливе, якщо ви плануєте довгострокову співпрацю з компанією. Експерти кар'єрного росту рекомендують на першій же співбесіді ставити це питання. По-перше, ви покажете роботодавцю свою зацікавленість в роботі, а по-друге, з'ясуєте для себе, які можливості зростання і подальшого навчання може надати компанія.

3. Чи зможу я вписатися в робочу атмосферу і колектив?

На скільки комфортно вам буде на новому робочому місці, безпосередньо залежить від колективу і цінностей компанії. Не соромтеся задати питання роботодавцю - як би він описав компанію, будучи на місці одного зі співробітників.

В ідеалі - інформацію про робочу атмосферу і колектив краще дізнаватися у самих працівників підприємства. Хто, як не вони розкажуть вам всі плюси і мінуси трудових буднів і про відносини між колегами. При можливості, обов'язково поспілкуйтеся з робітниками.

4. Скільки я буду заробляти?

Не варто це питання задавати одним з перших. Можливо сам роботодавець озвучить його в ході співбесіди. Якщо ж цього не сталося, саме час задати це питання. Попередньо рекомендуємо довідатися про середній заробіток на аналогічних посадах з ідентичними обов'язками.

Пам'ятайте, що офіційна цифра, це ще не весь дохід на одного співробітника. Варто розпитати про премії, переробки, безкоштовні обіди, відрядні та інші бонуси.

5. Як я буду добиратися до робочого місця?

Численними дослідженнями з'ясовано, що люди, які змушені їздити на робоче місце в громадському транспорті (особливо з пересадками), на таксі або особистому автомобілі, відчувають себе менш щасливими і задоволеними обставинами, до того ж частіше знаходяться в стані стресу, ніж ті, хто працює поруч з місцем проживання або вдома. Кожна хвилина, проведена в дорозі на роботу тільки посилює внутрішній емоційний стан. До всього іншого, це зайві витрати на проїзд або паливо для автомобіля. Тому дуже важливо дізнатися, яким чином і скільки часу ви будете добиратися до роботи. Принаймні багато компаній, що поважають себе, розташовані за межею міста, забезпечують своїх співробітників безкоштовною доставкою від будинку до робочого місця.

Запам'ятайте ці питання і задавайте їх на співбесіді. Вичерпні відповіді на них відкриють вам повну картину умов майбутньої роботи.