ТОП-10 найбільш затребуваних професій в 2020 році

Щоб випускнику визначитися з питанням куди вступати і яка освіта дійсно принесе йому користь, необхідно вивчити ринок праці і попит на сучасних фахівців. Безумовно, деякі з дитинства знають ким стануть в майбутньому, а ось в іншої частини населення це питання викликає ряд сумнівів.
Ми провели аналіз пошукових запитів, і прийшли до висновку, що наведені нижче професії та сфери діяльності в цілому, будуть актуальні в найближчі роки.

Працівники юриспруденції. Бухгалтер

За часів ринкової економіки бухгалтер залишається пріоритетною спеціальністю. Такі кадри останні 10 років дуже затребувані, а оплата праці кваліфікованого співробітника зростає. Крім того, бухгалтер може створити свою контору і одночасно обслуговувати кілька підприємств. Тим самим удвічі збільшити дохід.
Через малу кількість кваліфікованих кадрів юриспруденція в Україні перейшла в розряд елітарних спеціальностей. Ще це відбувається тому, що вузи скоротили бюджетні місця і вдосконалили програму навчання.

Лікарі та медсестри

Сфера медицини затребувана завжди. Як у віддалених селищах, так і у великих містах. В останніх зростає попит на більш вузькі спеціалізації. До них відносяться: косметологи, дерматологи, офтальмологи. Провізори і фармацевти також не здають позиції популярних запитів.

HR-менеджер

Спеціальність затребувана на підприємствах, які приділяють особливу увагу підбору персоналу. З розвитком бізнесу ця професія набирає популярність. Щоб якісно виконувати роботу HR-менеджера, потрібно цікавитися психологією і знати її основи. А також бути успішним практиком, щоб підтвердити знаннями високу зарплату.

Фахівці сфери IT

Перевагами професії є підвищені зарплати "айтішників" і зручні умови праці. Сфера IT продовжує безперервне зростання, унікальні фахівці і "профі " своєї справи сьогодні просто на розхват. Це пов'язано з розвитком комп'ютерних технологій і появою нових гаджетів і додатків для них. Проблеми з працевлаштуванням для працівників IT в найближчому майбутньому явно не передбачаються.

Робочі спеціальності

Затребуваність робітничих професій теж зростає. Це можна пояснити непопулярними серед абітурієнтів спеціальностями: швачка, механік авто, машиніст, будівельник, водій та ін. Як наслідок виникає дефіцит кадрів і на одне робоче місце важко знайти співробітника, який пройшов професійне навчання. Оплата праці робітників зараз на порядок вище офісних спеціальностей.

Дизайнер

Дизайнерська область діяльності з кожним роком набирає обертів і відноситься до перспективного напрямку. На 2020 рік дизайнер інтер'єру, одягу та графічні дизайнери у великих містах України користуються попитом. Радимо здавати документи на дану спеціальність, навіть якщо ви не визначилися з вибором, але при цьому маєте відмінний смак і почуття стилю.

Проектувальник. Інженер

Спеціальності починають поступовий підйом із забуття. Це пов'язано з відродженням будівництва об'єктів інфраструктури та житла в містах мільйонниках.
Праця архітекторів стала цінуватися більше, ніж 5 років тому. Експерти обіцяють, що через 3-4 роки спеціальності увійдуть до ешелону елітних.

SMM менеджер

З розвитком соціальних мереж, і Інтернету в цілому, у компаній з'являється потреба в просуванні продукту. Цю функцію виконують SMM-щики. На поточний рік кількість фахівців невелика. Це дає можливість професіоналам працювати за завищеним цінником.
Більшість людей вважають, що ця робота не важка. Але якщо зіткнуться з даним процесом, виявиться, що потрібно бути аналітиком і практиком науки SMM.

Сільськогосподарський напрямок

Аграрна сфера діяльності мало цікавить молоде покоління. У суспільстві склалася думка, що спеціальності з переліку даної сфери не привабливі. Всупереч думці більшості, це високооплачувана праця.
Ветеринари та агрономи, менеджери з продажу аграрного обладнання та логісти завжди потрібні великим АПК або приватним господарствам.

Обслуговуючий персонал

Люди завжди дбали про свій зовнішній вигляд, а в останні роки цьому приділяється все більше уваги. Зараз затребувані такі професії: перукар-стиліст, візажист, майстер манікюру, спортивний тренер, масажист. Клієнти не шкодують грошей якщо знайшли фахівця, який якісно виконує свої обов'язки. І записуються на повторні прийоми тільки до "свого" майстра.

 

Якщо ви перебуваєте в пошуку професії, яка забезпечить не тільки роботою, але і гідною зарплатою варто вибирати вже зараз. Пропонуємо підібрати одну з перерахованих вище і зіставити з вашими навичками і вміннями.

А якщо ви вже навчилися улюбленій справі, то з легкістю зможете підібрати собі гідну роботу в нашій рубриці.