Чи можна знайти роботу без "скоринки" про вищу освіту?

На сьогоднішній день наявність вищої освіти вимагають практично всі роботодавці. Як же бути людині без заповітного диплома? Чи можливо знайти роботу, не маючи вищої освіти?

Роботодавця не цікавить вуз, який ви закінчили, йому важливіше наявність «скоринки», що підтверджує отримання освіти. Більшість громадян переконані в тому, що перспективна робота доступна тільки за наявності освіти за фахом. Дана вимога дійсно важлива для юристів, бухгалтерів, економістів. Для цих професій необхідна наявність досвіду і навичок. Але як це не здасться абсурдом, часто в оголошеннях про набір продавців або операторів зв'язку теж потрібна наявність освіти. Через таких оголошень у людей без "вишки" опускаються руки при пошуку роботи.

Як бути, якщо диплом відсутній?

Навіть тим, у кого є диплом, складно знайти професію за фахом. Доводиться працювати в іншій сфері. Дивлячись на таких людей, мимоволі задумаєшся - і навіщо тоді витрачати п'ять років на навчання?

Не варто сумувати, якщо ви не отримали «вишку», в наш час існує безліч професій, які не вимагають наявність «скоринки».

Такі професії, як продавець-консультант, мерчендайзер, оператор і подібні, не вимагають наявність вищої освіти. Якщо ви не хочете все життя працювати вантажником або прибиральницею, можна зробити наступне:

  1.  Відучитися у вузі. Якщо вас цікавлять такі професії, як медик, юрист, фінансист, обов'язково потрібно отримати вищу освіту. Можна поєднати навчання з роботою, наприклад, зарахувавшись на заочне або вечірнє навчання. Почати вчитися ніколи не пізно, в будь-якому віці. У наш час існують і п'ятдесятирічні студенти. Зараз отримати диплом набагато простіше, ніж 20 років тому, завдяки різним формам навчання.
  2.  Записатися на курси. Досить великій кількості професій можливо навчитися на курсах. Дизайнери, масажисти, візажисти і подібні кар'єри можна освоїти на звичайних курсах. Існує величезний вибір серед невеликих програм навчання досить перспективним професіям. Дипломів про вищу освіту на курсах не видається, але зате навчають спеціальностям. На курси йде набагато менше часу, ніж на навчання у вузі. Та й грошей ви витратите в рази менше. Також на курсах існує можливість практики.
  3. Працювати там, де не вимагають освіти. Деякі менеджери з продажу отримують набагато більше, ніж голова організації. Така робота підійде тому, хто любить спілкування з людьми. Також не вимагають наявності вищої освіти такі професії, як офіс-менеджер або рекламний агент. Дані вакансії актуальні на сьогоднішній день. Але для зростання по кар'єрних сходах все ж таки вища освіта знадобиться. Якщо ви плануєте піднятися до керівної посади, бажано заздалегідь отримати диплом.

Як бути, якщо на руках тільки шкільний атестат

На сьогоднішній день можна знайти спосіб заробітку і без наявності вищої освіти. Для цього потрібно:

  1. Знайти роботу, яка не вимагає спеціальних умінь. Такі професії, як вантажник, різноробочий, сторож або охоронець не вимагають навчання. Також не завжди вимагають спеціального навчання продавці, водії, кур'єри, листоноші, працівники кухні, нянечки, гардеробники, санітари, офіціанти та багато інших. Деякі організації навчають за свій рахунок. В цьому випадку можливо піднятися з низів кар'єрних сходів. Наприклад, можна піднятися від касира до керуючого магазином.
  2. Відкрити в собі таланти. Хтось пробивається в керівництво Татнафти, а хтось так оригінально малює картини, що це заняття стає головним в житті і, крім цього, приносить непогані гонорари. Звичайне хобі може перерости в щось більше. Щоб красиво малювати, не обов'язково проходити курси або навчатися цьому, часом вистачає тільки таланту. Головне в цій справі постійно самовдосконалюватися і набиратися досвіду.
  3. Зайнятися фрілансом. Для роботи у всесвітній мережі не потрібно спеціальних навичок. Досить вміти користуватися комп'ютером або ноутбуком на аматорському рівні. В інтернеті існує безліч віддалених професій, таких як оператор сайту, складальник тексту, редактор, адміністратор і ще безліч подібних. Називати ці типи заробітків постійною роботою або підробітком, вирішувати вам. Все залежить від ступеня захопленості тим чи іншим заняттям.

Робота без наявності диплома - це реально. Але в більшості випадків без освіти складно йти вгору по кар'єрних сходах. Така робота, це скоріше основа, для майбутніх дій. Щоб домогтися успіху, не обов'язково йти вчитися у вузі, можна пройти курси або семінари, які допоможуть вам освоїти щось нове і просунутися вперед!