Що робити, якщо робота набридла?

Щоранку вам доводиться буквально змушувати себе виходити з дому? Помітили, що важко ходити на роботу? Дзвін будильника викликає ненависть, і думаєш, що придумати, щоб не виходити з дому і не йти на роботу? Отже, потрібно переглянути ситуацію, скористайтеся нашими порадами.

Робота це те, що дозволяє нам триматися на плаву. Як мінімум тому, що людям потрібно працювати, щоб мати можливість оплачувати по рахунках і утримувати свої сім'ї. Але сьогодні робота стала чимось більшим, у сучасний час можна підшукати справу до душі та з користю для бюджету. Так, щоб психічно було комфортно виконувати свої обов'язки.

Людина так улаштована, якщо їй щось не подобається, вона прагне це уникати. Спрацьовують захисні механізми психіки, з'являється лінь, слабкість, нудьга. І навпаки, якщо щось викликає радість і ентузіазм, то знаходяться і час, і сили, і настрій, коли гори згорнути готовий. Тоді не потрібно із зусиллям витягати себе з ліжка та тягнути на роботу. Не потрібно пити літрами кави весь день, і заспокійливими пачками ввечері, щоб заснути.

Навести порядок та баланс у світовідчутті та із задоволенням ходити на роботу можна, якщо:

1. Визначити, яка справа вам до вподоби

Спробуйте заглянути в кутки своєї пам'яті і подивитися на себе маленьку, чим вам подобалося займатися? У вільний після школи час, на канікулах та вихідних що ви любили робити найбільше? Запишіть усі варіанти та подивіться на себе сьогодення.

Що б ви хотіли робити зараз? Яка професія могла б тішити вас від душі, крім того, що вона приносить гроші.

Не біжіть стрімголов звільнятися. Виділіть собі час для заняття улюбленою справою як хобі. Пробуйте різні області, дивіться, як це можна поєднати з вашим поточним досвідом.

Бувають випадки, коли людині не подобається професія, але вона може залишитися в суміжній галузі, оскільки знає цю діяльність. Юрист може стати консультантом з бізнесу, а психолог – дитячим психологом у школі, якщо подобається працювати з дітьми. Перекладач може стати коучем та працювати з людьми на вивчення мов. Прикладів багато.

Дуже часто настає вигоряння в таких галузях, як викладання та медицина, тоді вчителі та лікарі можуть спробувати себе у приватних центрах.

2. Взяти консультацію у кадровому агентстві або пройти тест на профорієнтацію

Це може бути корисним тим, хто незадоволений своєю роботою і не розуміє, чим хотів би зайнятися. Тести на схильність до тих чи інших видів діяльності є як онлайн безкоштовно, так і в кадрових агентствах платно.

3. Виявилося, що подобається робота, але не подобаються колеги та керівництво

Іноді причини невдоволення роботою настільки глибоко приховані, що не одразу розібрати. Буває, що причина в людях, а не у сфері діяльності.

При цьому важливо відстежити у чому саме проблема, іноді ми вважаємо оточуючих поганими, хоча річ у нас. Тут допоможе робота із психологом. Важливо опрацювати свої проблеми, так і своє ставлення до світу. Не варто терпіти погане звернення, якщо і справді це так, так само, як і не варто звинувачувати у всьому оточення, коли проблеми всередині самої людини.

4. Проаналізувати свої життєві обставини

Для когось робота може стати віддушиною, а хтось навпаки не може справлятися з обставинами всередині сім'ї та ходити при цьому як ні в чому не бувало в офіс. Проблем у кожної людини вистачає, це можливо загострення хронічних проблем зі здоров'ям, депресія, складні внутрішньосімейні відносини, смерть близьких, розлучення. Тут прямо показано роботу з психологом. Важливо максимально пропрацювати свої травми, вийти зі стану депресії та покращити своє емоційне життя.

Ну, а якщо проблем із особистим життям та зі здоров'ям немає, то тимчасове погіршення настрою, апатія та туга можуть накочувати час від часу. Люди втомлюються, в принципі бувають схильні до зовнішніх факторів, починаючи від світових новин закінчуючи прогнозом погоди. Тому не варто у такому стані приймати рішення про звільнення. Краще відвідати парочку мотивуючих майстер-класів, записатися на курс, почати вивчати мови або взяти відпустку, справжню та повноцінну.

Варто розуміти, що робота, крім грошей, повинна приносити радість, розвивати і давати нові творчі сили, щоб йти далі. Ну, а якщо продовжувати виконувати нелюбу справу, не звертати увагу на емоційний стан можна отримати нервове та фізичне виснаження, яке спричиняє масу інших проблем. Ви навіть можете захворіти.

Тому не відкладайте у довгу скриньку справу про нелюбиму роботу. Краще запитайте себе навіщо витрачати стільки часу на те, що не приносить ні щастя, ні радості, ні можливості повної самореалізації? Знайдіть себе та будьте щасливі!