Перейшли на нову роботу? Ловіть 9 порад, як швидше адаптуватися!

Відчуваєте себе справжнім гуру своєї справи? Сповнені сил, енергії, бажання працювати? Але чи підтримують це ваші нові колеги? Найчастіше нове місце роботи здатне змусити сумніватися в собі, як ніколи раніше. Адаптація - складний процес, який може зайняти кілька місяців, а якщо це ваша перша робота – до півтора років. Вам пощастило, якщо в компанії грамотна корпоративна культура, і до адаптації там ставляться з особливою увагою, але часом все доводиться брати в свої руки. З цим ми сьогодні і допоможемо!

І так, дев'ять маніпуляцій, які дозволять Вам швидко стати улюбленцем у своєму новому колективі.

    1. Прийти раніше всіх, піти пізніше всіх.

Намагайтеся перший час приходити трохи раніше і йти трохи пізніше інших співробітників. По-перше, це допоможе вам швидше освоїти всю інформацію, якою ви зобов'язані володіти на новій посаді. Ваш організм в період адаптації буде відчувати невеликий стрес, тому активність мозку підвищиться і додатковий обсяг роботи стане тільки корисніше. По-друге, керівництво завжди стежить за вашим неформальним поведінкою. Готовність безкоштовно попрацювати понаднормово обов'язково буде відзначена.

    2. Заводьте знайомства.

Ніколи не чекайте, що до вас підійдуть знайомитися. Налагоджуйте контакти самостійно. Вітайтеся першими, запитуйте у як колег, як йдуть їхні робочі справи; можна попросити поради, демонструючи тим самим повагу до досвіду партнерів. Але не варто відривати людей від їх роботи, дочекайтеся зручного випадку: обіду в їдальні, перерви в курилці, вранці в ліфті.

    3. Знайдіть друга.

Після того як з усіма перезнайомитеся, постарайтеся знайти близьку по духу людину і подружитися з нею. Що це вам дасть? Друг обов'язково розповість про всі підводні камені компанії: місцеві жарти, де що дістати, до кого звернутися, як говорити з директором і багато іншого. Крім цього, дуже важливо мати на роботі людину, з якою можна просто поговорити, вилити свої тривоги і переживання, така підтримка новачкові вкрай необхідна.

 

    4. Задавайте питання.

Кожна людина знає як це - знайомитися з новими обов'язками. Тому не бійтеся задавати багато питань! Колеги будуть вдячні за те, що ви поцікавилися, як зробити правильно. Набагато гірше все зробити по-своєму, змусивши після цього виправляти інших ваші помилки. Єдине правило, якого тут варто дотримуватися - не дошкуляйте питаннями одного і того ж співробітника, звертайтеся до різних людей.

    5. Пам'ятайте про те, що обіцяли на співбесіді.

Роботодавець наймає вас, тому що компанії потрібні ваші практичні навички! Проявіть здібності вже в перші дні. Якщо виявиться, що слова не відповідали дійсності, можуть початися проблеми. Не соромтеся пропонувати і втілювати свої ідеї, адже за цим ви сюди і прийшли. Обов'язково записуйте свої досягнення, це мотивує на новий успіх і може стати в нагоді при підвищенні!

    6. Не порушуйте звичний порядок.

Відразу запам'ятайте, де що лежить і завжди повертайте речі на свої місця. Не намагайтеся підлаштувати сформовану систему під себе, навіть якщо вона дійсно незручна. Такі звички дратують оточуючих. Через час, коли ви отримаєте «право голосу», вже можна буде говорити про оптимізацію процесу.

    7. Організуйте свою роботу.

Навіть якщо ви професіонал у своїй галузі, нове робоче місце може бути заплутаним. Тому радимо чітко організувати свій робочий день. Розпишіть, що і в який час ви хочете зробити, заведіть щоденник, стежте за годинником. Почитайте книгу з тайм-менеджменту, щоб спростити своє життя в цей період.

    8. Озирніться навколо.

Нове робоче місце - це не тільки офісний стіл. Прогуляйтеся навколо будівлі, пошукайте найближчі кафе, де готують смачні бізнес-ланчі. Не забудь запитати поради у колег! Парковки, аптеки, зупинки – дізнайтеся все. Якщо плануєте затриматися в організації, ці дрібниці обов'язково вам знадобляться.

    9. Будьте собою.

Не варто прикидатися кимось іншим. Люди відчувають брехню інтуїтивно. Якщо ви не лідер, то і не намагайтеся керувати всіма підряд; якщо не вмієте жартувати, то і не тисніть з себе жарти. Вас швидше приймуть і полюблять таким, яким ви є, ніж вашу вигадану особистість.

Зниження адаптаційного стресу.

Адаптація ніколи не проходить ідеально гладко. Будуть незручні і важкі моменти. Головне пам'ятати, що все в цьому житті має кінець і настане день, коли ви зітхнете спокійно і впевнено.

Якщо ж виконуючи перераховані вище рекомендації стрес вас не покидає, використовуйте наступні лайфхаки:

- обладнайте комфортно ваше робоче місце: зробіть перестановку, обзаведіться квітами, повісьте фотографії;

- відповідайте корпоративному стилю в одязі, якщо всі ходять в ділових костюмах, не потрібно надягати джинси і футболку, щоб виділитися;

- купіть що-небудь смачне і запросіть колег на каву-брейк, щоб дізнатися їх ближче в неформальній обстановці;

- не бійтеся говорити і питати про захоплення, які не стосуються роботи;

- діліться своїми переживаннями з рідними і близькими, це допомагає зняти напругу; якщо такої можливості немає, почніть вести щоденник;

- розслабляйтеся, не потрібно присвячуватися роботі 24/7; сходіть в кіно, бар або просто прогуляйтеся;

- добре відпочивайте, висипайтеся, не судіть себе за те, що всі вихідні провели в соціальних мережах, так ваш мозок позбавляється від стресу, дозвольте йому таку розкіш.