Як вибрати офіс починаючому підприємцю

Вибір офісного приміщення є одним з найважливіших етапів становлення бізнесу, причому, не має значення, орендуватися буде офіс або купуватися у власність компанії. Очевидно, що місце розташування офісу, його транспортна доступність, наявність парковки і так далі можуть зробити істотний вплив на розвиток і процвітання бізнесу. Тому всі ці та багато інших критеріїв вибору офісу необхідно заздалегідь сформулювати і передбачити.

З чого починати

Насамперед необхідно вирішити, купувати ви будете офіс, або орендувати його. Очевидно, але експерти радять орендувати офіс, навіть якщо спочатку планується його купити. Справа в тому, що навіть під час короткострокової оренди офісного приміщення, можна точно зрозуміти, підходить воно компанії і її клієнтам або ж ні. Розірвати договір оренди набагато простіше і швидше, ніж продати комерційне приміщення, яке вам не підходить.

Знайти і орендувати сьогодні підходяще офісне приміщення не складає ніяких труднощів, більш того, зробити це можна абсолютно самостійно. Однак для того, щоб орендувати офіс, особливо новачкам в цій справі, будуть потрібні максимум уваги і акуратності.

Вибір місця розташування офісу

Відповідне місце розташування офісного приміщення вибирається виключно в залежності від нюансів бізнесу, яким збирається займатися компанія. Впливає на даний критерій вибору і фінансова спроможність компанії, вимоги її співробітників, категорія клієнтів і так далі.

Зрозуміло, офіс, розташований в центральній частині міста, буде мати більш вигідне становище, яке пояснюється, в першу чергу, транспортною доступністю, близькістю до основної інфраструктури і великою кількістю зупинок громадського транспорту. Крім того, подібне розташування офісу додає статусу компанії, оскільки тільки найуспішніші з них можуть оплачувати найвищу орендну ставку в місті.

Перш ніж зважитися на оренду офісу в центрі, необхідно, як мінімум, тверезо зважити фінансову спроможність і перспективи своєї компанії. Можливо, на перших порах доцільніше розглянути варіанти оренди офісних приміщень, розташованих в інших районах міста, в тому числі і в спальних.

Яким повинен бути офіс

Вибираючи офіс, необхідно точно знати, яка кількість людей буде в ньому працювати. Дана кількість безпосередньо впливає на вибір розміру офісного приміщення. Згідно з чинним законодавством, на одного офісного співробітника має припадати 4,5 квадратних метра робочого простору. Однак, якщо співробітник працює на комп'ютері, то дана кількість квадратних метрів збільшується до шести.

Крім того, в офісі повинен бути окремий кабінет для керівника, кімната відпочинку і кухня для співробітників, місце для очікування клієнтів, місце для стійки адміністратора, приміщення для ведення переговорів. Не варто забувати, що загальна площа офісного приміщення розраховується за простою формулою - кількість співробітників компанії, помножене на необхідну кількість квадратних метрів покладеного їм робочого простору плюс 10-20 відсотків до отриманого кількості квадратних метрів (про запас).

Важливість знання кількості співробітників, що працюють в офісному приміщенні обумовлена ще й тим, що офіс доведеться обставляти, і необхідно точно знати, яку кількість офісних меблів та оргтехніки купувати, скільки бронювати каналів зв'язку у оператора/провайдера і так далі.

На що звертати увагу

При огляді офісного приміщення в першу чергу необхідно оцінювати його технічний стан, і якщо воно вимагає ремонту, то відразу ж варто обговорити дану тему з власником нерухомості або з його представником. Крім того, необхідно звернути увагу на:

  • кількість вікон;
  • висоту стель;
  • наявність санвузла;
  • наявність меблів;
  • можливість оренди меблів та оргтехніки.

Не варто залишати без уваги і розвиненість навколишньої інфраструктури, мова йде про наявність парковки, доглянутої зеленої зони для відпочинку, близькості кафе і ресторанів, зупинок громадського транспорту і так далі.

Величина орендної ставки

Орендна ставка офісу складається з цілого ряду факторів, крім амортизації приміщення в неї можуть входити додаткові послуги, наприклад, послуги клінінгу, охорони, екстреного ремонту комунікацій і так далі. Обговорюючи орендну ставку, необхідно уточнити, що саме в неї входить, а також особливості оплати комунальних послуг, нюанси ремонту приміщення, можливість оформлення суборенди і все те, що для бізнесу компанії є важливим.

Незважаючи на велику кількість пропозицій на ринку комерційної нерухомості, підібрати офісне приміщення часом буває не так просто і не так швидко, як хотілося б. Тому експерти рекомендують починати займатися пошуком і підбором офісу на етапі оформлення офіційних документів і реєстрації компанії у відповідних органах.