Київ чи передмістя: де вигідніше придбати квартиру?

Отже, ви вирішили обзавестися власною квартирою в новобудові. Привабливих пропозицій на первинному ринку житла багато. Але ви повинні вибрати, де краще жити: в Києві або ж в передмісті. Тут слід ретельно оцінити всі плюси і мінуси кожного варіанту. У випадку зі столицею є явна перевага в аспекті інфраструктури, а передмістя може запропонувати у відповідь кращі умови за цінами. Давайте детально проаналізуємо всі плюси і мінуси від придбання квартири в місті або в передмісті.

Вигоди від покупки квартири в Києві

Зазвичай думають, що наявність столичної квартири є свого роду символом солідного соціального статусу і фінансового процвітання її власника. Крім того, міська нерухомість є надійним способом інвестування. Маючи квартиру в Києві, вам легше добиратися до місця роботи і назад додому. Бонусом також є: численні міські пам'ятки, пам'ятні місця, парки, сквери, прекрасні пляжі, ресторани, кінотеатри, розвинена інфраструктура. Якщо у вас є діти, в столиці можна буде без зайвих складнощів оформити їх в школу або дитячий сад. Ваші діти зможуть комфортно відвідувати будь-який найближчий навчальний заклад за місцем проживання. Не варто забувати про пасивний дохід, який може приносити власна нерухомість в Києві. Здача придбаної квартири в оренду може приносити солідний прибуток. Але незважаючи на всі описані вигоди, все ж є деякі слабкі сторони.

По-перше, в Києві традиційно високі ціни на квартири. По-друге, місто страждає від високої інтенсивності автомобільного руху. На жаль, для цієї проблеми мегаполісу поки немає ефективного рішення. Кияни щодня втрачають свій цінний час в транспортних заторах, а метро не дає повної доступності проїзду в будь-яку точку міста. У зв'язку з високою вартістю земельних ділянок, багатоквартирні будинки в місті зазвичай зводять дуже інтенсивно. Велика щільність забудови безумовно являє собою проблему. Мегаполіс в архітектурному плані втрачає в своїй красі, а з вікна квартири замість дивовижного виду на Дніпро відкривається сумна і одноманітна стіна побудованого поруч будинку. А ще з метою високої інтенсивності будівництва часто жертвують скверами з деревами, що знижує привабливість Києва і шкодить екології.

Вигоди від покупки квартири в передмісті

Купуючи квартиру в передмісті, ви отримуєте незаперечну перевагу в зв'язку з комфортною поверховістю будинку. Якщо в місті зазвичай продають квартири у висотках з кількістю поверхів від дев'яти і вище, то в передмісті показник поверховості не перевищує 6-10 поверхів. У місті новобудови з невисокою поверховістю являють собою елітний клас житла, яке відповідно продається за вищими цінами. Купівля квартири в новобудові в передмісті дуже вигідна по співвідношенню вартості і якості. Наприклад, квартиру в Ірпені можна легко підібрати за нижчими цінами в будівлі, яка абсолютно не поступається в архітектурному плані аналогічному проекту в столиці. Серед покупців дуже популярні багатоквартирні будинки, побудовані на видаленні 5-10 кілометрів від Києва. Проживаючи на такій відстані, можна швидко добиратися на особистому транспорті до міста і назад. Придбавши квартиру у Вишневому, ви отримаєте прекрасну можливість жити, що називається, на лоні природи. Передмістя - це чисте прозоре повітря, тиша, наявність поблизу річки, озера або лісу. Всі ці пункти є явними вигодами від покупки квартири в передмісті.

Сьогодні при зведенні багатоповерхових житлових будинків використовують самі просунуті технології. Тут мова йде про сучасні рішення з енергозбереження, унікальні рішення з функціонального планування, застосування інноваційних будівельних матеріалів і багато іншого. Обов'язково враховується створення комфортних умов для проживання: магазини, місця для відпочинку, спорту, розваги та дозвілля. Житлове будівництво в передмісті відбувається досить високими темпами.

У зв'язку з меншою щільністю забудови в передмісті в порівнянні з мегаполісом з'являється більше можливостей для здійснення перспективних проектів. Після будівництва новобудови в передмісті Києва з великою часткою ймовірності поблизу з'являться магазин, салон краси, ресторан, спортивний центр та інші об'єкти інфраструктури.

Земельні ділянки в передмісті мають нижчу ціну в порівнянні з Києвом, у зв'язку з чим проекти новобудов там реалізуються простіше і швидше. Сьогодні є тенденція будівництва цілих кварталів, коли в проекті забудови відразу заплановані багатоквартирні будинки, магазини, школи та інші об'єкти.

Ми проаналізували плюси і мінуси, якими володіє покупка квартири в передмісті або в Києві. На основі даного аналізу вам буде легше зробити свій вибір: де купувати житло.