Як підготувати квартиру, щоб здавати в оренду?

На що звертають увагу потенційні клієнти при виборі житла в оренду?

Вартість оренди житлових площ, а також вимоги орендарів до стану житла залежать, в першу чергу, від класу цієї нерухомості.

Яким чином готувати до здачі в оренду житло класу "економ"

На ринку орендного житла найбільше користуються попитом квартири економ-класу. Багато власників задаються питанням: Як отримати максимальну вигоду від здачі житла в оренду, знайти постійного клієнта, як підняти ціну?

Квартиру потрібно привести в порядок, для цього дотримуйтесь наступних рекомендацій:

 1. Постарайтеся максимально розвантажити простір приміщення. Позбавтеся зайвих і непотрібних речей. Особисті речі не повинні бути присутніми в квартирі, їх потрібно або вивезти, або прибрати в закрите приміщення (комору або лоджію).
 2. Приведіть житлоплощу в ідеальний порядок. Обов'язково проведіть ретельне прибирання всіх приміщень: вимийте вікна та освітлювальні прилади, сантехніку, кухонне приладдя і т.д. Перше враження чистоти і свіжості додасть не тільки плюсів до оцінки квартири, але і покаже непідробну повагу до клієнта. Орендар безсумнівно зверне на це увагу і, з великою ймовірністю, прийме позитивне рішення щодо саме Вашої пропозиції.
 3. При необхідності проведіть косметичний ремонт: приведіть в порядок підлогове покриття, поновіть покриття стін, освіжіть стелі, замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі, змастіть петлі на дверях і т. д.
 4. У квартирі повинен бути мінімальний набір меблів: ліжко або диван, шафа або шифоньєр, стіл і пару стільців, кухонні меблі. Позбавтеся від старих громіздких меблів. Майте на увазі, що ціни на квартири без меблів набагато нижчі і здати їх в оренду складніше. Тому варто забезпечити здавану житлоплощу необхідним мінімумом меблів.
 5. Перевірити і виправити всі неполадки в роботі комунікацій: водяні крани, каналізацію, розетки, обігрівальні прилади. Не менш важливо перевірити справність замків на вхідних і міжкімнатних дверях. При огляді багато орендарів звертають увагу на кожну дрібницю.
 6. Забезпечте квартиру необхідним мінімумом побутової техніки, який потрібен більшості квартирантів: варильна поверхня, холодильник, пилосос, пральна машина і телевізор. Зверніть увагу, що останнім часом майже в 90% заявок на знімання житла вказується обов'язкова наявність пральної машини.
 7. Провідний інтернет в даний час є необхідністю, нарівні з пральною машиною.

Як підготувати житло VIP-класу до здачі в оренду

Орендарі житлових площ цього рівня нерухомості готові оплачувати високу вартість, але і висувають високі вимоги до комфорту, який повинен відповідати заявленому класу. Тому, для отримання вигідної, обґрунтованої орендної ставки, власнику потрібно ретельно підготувати здавану площу для укладення угоди.

Дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 1. Якщо на житлоплощі вже проведено якісний ремонт, то його необхідно регулярно освіжати. Якщо ж ремонт в квартирі відсутній або морально застарів - інтер'єр слід повністю оновити, бажано звернутися до дизайнерів, щоб вони допомогли в розробці проекту інтер'єру. Щоб здавати в оренду квартиру VIP-класу, при ремонті необхідно використовувати тільки якісні матеріали і дотримуватися концепції елітності.
 2. Обов'язково потрібно подбати про наявність побутової техніки класу "люкс", яка буде важлива для потенційного орендаря: кондиціонер, сигналізація, автономне опалення, системи для забезпечення гарячого і холодного водопостачання, пральна машина, холодильник, посудомийна машинка, кухонна техніка, пилосос, домашній кінотеатр та інше.
 3. Про відсутність стабільного інтернет-з'єднання і пральної машини, в квартирах VIP-класу, не може бути й мови.
 4. Переважна більшість (понад 90%) орендарів шукають повністю мебльовані квартири. У рідкісних випадках клієнти шукають житло бізнес-або еліт-класу з мінімумом меблів, в таких випадках кухня повинна бути укомплектована повністю, як меблями, так і технікою, а житлову зону можна забезпечити мінімально необхідним набором меблів. Масово озеленювати квартиру не рекомендується, так як не кожному сподобається безліч рослинності.
 5. Неперевантажений простір, а також проведене генеральне прибирання, стануть завершальним моментом перед зустріччю з потенційними клієнтами. Квартира повинна зустрічати чистотою і свіжістю і не мати слідів проживання попередніх орендарів.