5 причин купити квартиру з ремонтом

Як вигідніше: купити квартиру з повним оздобленням чи без?

Зараз на ринку нерухомості можна придбати квартири без ремонту, а можна знайти і варіанти "заїжджай та живи", де житлова площа повністю готова до проживання. Але варто розуміти, що вартість таких квартир може бути вищою чи не на 50% аналогічної житлоплощі, де немає ремонту.

Види оздоблення

  •     Чорнова обробка.

    У таких квартирах ремонт відсутній повністю і його доведеться робити фактично з нуля. У приміщенні, окрім бетонної коробки, будуть лише: вхідні двері, радіатори опалення та пластикові вікна. Має бути чималий фронт робіт: планування, зведення міжкімнатних перегородок, заливання підлог, розведення всіх комунікацій та встановлення сантехніки. Після цього чекає цілий перелік оздоблювальних робіт: шпаклівка та штукатурка поверхонь, поклейка шпалер, укладання плитки, встановлення розеток та вимикачів та багато іншого.

  •     Чистове оздоблення.

    В даному випадку квартира буде повністю готова до фінішного етапу ремонту, так званого косметичного: покриття підлог, поклейки та фарбування стін, укладання плитки.

  •     Оздоблення "під ключ".

    Така квартира повністю готова до заселення, залишається лише завезти меблі та техніку. Жодних додаткових робіт не потрібно. Хіба що вам не сподобається колір шпалер чи плитки. Як правило, ремонт буде типовим і до приймання такої квартири слід підійти з особливою відповідальністю та пильністю!

Що ж вибрати?

Фахівці в галузі нерухомості вважають, що найбільш вигідним варіантом є придбання квартири з оздобленням "під ключ".

Основні переваги купівлі житла з повним оздобленням:

    1. Значна економія часу.

У середньому ремонтні роботи в квартирах новобудов займають багато часу, аж до року. Крім фінішної обробки всіх поверхонь, при покупці "порожньої коробки" доведеться робити розведення всіх комунікацій, а також провести цілу низку чорнових робіт: штукатурка стін, стяжка підлог і т.д. Протягом цього часу у квартирі неможливо нормально жити, її не здати в оренду та проблематично продати. Практично на будь-якому етапі обробки потрібна безпосередня участь власника. Та й у економічній ситуації, що склалася, у населення виникла маса інших проблем. Тому люди намагаються звести до мінімуму труднощі, які виникають при купівлі та облаштуванні квартири.

    2. Зниження видатків.

Вартість обробки нових квартир складає від 100 $ до 250 $ за кв.м. Але завдяки великим масштабам будівництва забудовники домагаються значних знижок від постачальників матеріалів, техніки та підрядних організацій. Таким чином, якщо аналогічний ремонт, зроблений покупцем самостійно, значно підвищить його витрати. А купуючи житло з оздобленням "під ключ" можна заощадити до 35%.

    3. Комфортне проживання.

Купивши "голі стіни", власники тривалий час не можуть заїхати у своє житло, оскільки доводиться чекати на ремонт в інших метах. Але закінчення ремонту не гарантує спокійного проживання. Часто квартири в новобудовах купуються з інвестиційними цілями і власники такої нерухомості відкладають ремонт на невизначений термін. Купівля повністю готового житла позбавляє новоселів маси незручностей, що особливо важливо для сімей з дітьми.

    4. Виняток виникнення ризиків.

На власниках житла також лежить обов'язок збереження в цілості спільних просторів (вхідних груп, холів та ліфтів). І якщо з вини власника виникнуть пошкодження у місцях громадських приміщеннях, то буде зобов'язаний відшкодувати всі витрати на відновлювальні роботи за свій рахунок.

Статистика показує, що на ремонт 1 кв.м потрібно близько 70 кг матеріалів. Не складно підрахувати, що кількість матеріалів, які потрібно перенести до квартири, обчислюється тоннами, тому ймовірність пошкоджень обробки загальних приміщень є досить високою. А ось покупцям квартир "під ключ" така проблема не загрожує.

Процес ремонту тривале та трудомістке заняття. А комфорт людям потрібний тут і зараз. Тому більшість покупців зупиняють свій вибір на готовому житлі, про що говорить швидкість, з якою продаються квартири "під ключ".

  5. Вигідні інвестиції.

Кількість інвестиційних угод у житловому будівництві не така вже й велика (макс 10%), але деякі інвестори все ж таки намагаються заробити на здачі квартир в оренду. Тому тут також не важливий тимчасовий фактор: запланований прибуток можна почати отримувати практично відразу після покупки: отримав ключі – заселяй мешканців.

Хочеться додати, що за наявності достатніх фінансових коштів, рекомендуємо все ж таки купувати квартиру з якісним ремонтом, це позбавить вас від нескінченних проблем, пов'язаних з обробкою.

Однак, купуючи квартиру на вторинному ринку, потрібно бути дуже уважними. Дуже часто під привабливими шпалерами ховаються пліснява та грибок, а за блискучим кахлем прогнили водопровідні труби. Огляньте все ретельно, можна також залучити незалежного експерта, щоб не купувати "кота в мішку".

Бажаєте комфортного проживання? Важливо зробити правильний вибір, а наші поради вам у цьому допоможуть.