Що таке таунхаус?

Таунхаус - це новий вид житлової нерухомості для вітчизняного ринку, який з'явився у нас не більше 20-25 років тому. Сьогодні, особливого ажіотажу навколо таунхаусів не спостерігається, проте, забудовники продовжують будувати їх, а ріелтори пропонувати клієнтам, барвисто описуючи, наскільки добре жити в такій нерухомості. Якщо подумати, то ця нерухомість і правду хороша - зручності, як в міській квартирі, присадибна ділянка, як на заміській дачі, а атмосфера, як в старій добрій Англії.

Витоки і реальність

Чому як в Англії? Та тому що батьківщиною таунхауса прийнято вважати саме цю країну, тут такі будиночки з'явилися більше 150 років тому. В даний час, в одному з таунхаусів, розташованому в Лондоні на Даунінг-стріт, постійно проживає чинний прем'єр-міністр цієї країни зі своєю сім'єю.

Назва «таунхаус» в перекладі з англійської на більш зрозумілу нам мову звучить, як «будинок в місті» або «міський будинок», розрахований на проживання декількох сімей. В англійських таунхаусах, як правило, проживають родинні сім'ї, чому в цій країні таунхауси часто називають «родовими гніздами». Сам таунхаус являє собою дво- або триповерховий особняк, розділений на кілька секцій. Кожна секція має свій окремий вхід, а також кілька житлових, ванних і туалетних кімнат, вітальню, кухню, їдальню і хол. Середня площа кожної секції може становити 200-250 кв.метрів. Власникам таунхауса належить ще й невелика присадибна ділянка, на якій можна відпочивати, влаштовувати свята, смажити барбекю і так далі.

Про переваги

Для того щоб гідно оцінити переваги подібного виду нерухомості, таунхаус необхідно побачити особисто, причому побачене може вас приємно здивувати. Мова в першу чергу йде:

  • Про зручне місце розташування. Як правило, в наших краях, таунхауси знаходяться на території котеджних селищ, які в свою чергу розташовуються в передмісті великих міст.
  • Про прекрасну транспортну доступність. Селища з таунхаусами знаходяться недалеко від найбільших шосе і автомагістралей, маючи вільний виїзд до них.
  • Про благополучну екологічну обстановку. Передмістя є передмістя, а це значить, таунхауси розташовуються недалеко від лісу і/або природної водойми.
  • Високому рівні безпеки, який забезпечується в самому селищі в особі кваліфікованої охорони і цілодобового відеоспостереження.
  • Про необхідні інженерні і технічні комунікації, включаючи електрику, гаряче і холодне водопостачання, опалення, каналізацію, стільниковий зв'язок, доступ в Інтернет і так далі.

Розвиненій селищній інфраструктурі, яка складається не тільки з доглянутої території і спеціально обладнаних зон для відпочинку, занять спортом, дитячих ігор і так далі, а й з магазинів, салонів краси, дитячих садків, аптек, фітнес студій, класів йоги і так далі.

Стереотипи про таунхаусах

Якщо в країнах Європи, Америки і в ряді азіатських країн цей вид житлової нерухомості користується стабільно високим попитом, то про вітчизняні таунхауси цього не скажеш. Багато наших співвітчизників сприймають їх, як самі звичайні багатоквартирні будинки, в яких, можливо, доведеться жити по сусідству з вельми неспокійними і галасливими особистостями.

Крім того, багато потенційних покупців пам'ятають ті часи, коли таунхауси позиціонувалися, як елітне житло, а значить, дуже дороге. Варто зауважити, що сучасні таунхауси дійсно можна вважати елітними, оскільки в процесі їх зведення будівельники використовують максимально якісний будівельний матеріал і професійні проекти. Однак ринок житлової нерухомості вже показав, що дорого таунхауси ніхто купувати не буде, навіть ті, у кого є гроші. Тому забудовники і ріелтори поступово починають оцінювати таунхауси за їх реальною вартістю.

Покупці потенційні і не тільки

Зрозуміло, виникає резонне питання, а кому може бути цікавий даний вид нерухомості? Відповідей на нього існує не так багато:

  1. В першу чергу мова може йти про тих покупців, які хочуть мати власний будинок за містом, але на покупку індивідуального котеджу у них немає достатньої кількості грошей.
  2. Також покупку таунхауса можна розглянути дорослим і відповідальним дітям, які хочуть поселити своїх престарілих батьків поруч з собою.
  3. Цей вид житла відмінно може підійти братам і сестрам, які вже обзавелися своїми сім'ями, але намагаються підтримувати тісні родинні зв'язки. Теж саме можна сказати і про добрих старих друзів, які давно і добре дружать сім'ями.

Співвідношення ціна/якості

В даний час, вартість такої нерухомості продовжує знижуватися, багато пропозицій вже відносяться до відносно бюджетної цінової категорії. Тому, якщо ви зараз розглядайте варіанти вкладення своїх заощаджень, то, можливо, Вам варто звернути увагу на таунхауси.