10 порад про те, як вигідно здати житло на тривалий термін

Сьогодні здача власного житла в оренду - це дуже зручне і нехитре джерело додаткових доходів багатьох українців. Якщо ви один з них, пропонуємо записати кілька простих істин, про які не зайвим буде згадати, щоб обидві сторони - і господарі, і мешканці, - були задоволені.

  1. Приберіться в квартирі, а ще краще-зробіть в ній генеральне прибирання. Особливо це актуально, якщо попередні мешканці вели себе не дуже акуратно в своєму тимчасовому житло, і залишили після себе багато бруду. Зараз на ринку послуг великий вибір клінінгових служб. Можна звернутися за допомогою до них, а можна самому озброїтися антижиром і засобом проти нальоту на сантехніці і кахлі, і за пару-трійку годин надати товарний вигляд вашому об'єкту нерухомості.
  2. Складіть ефектне оголошення. Фотографії краще робити в сонячний день, вони виходять більш барвисті і приємно освітлюють приміщення. Також зробіть кадр з видом із вікна. В оголошенні розкажіть про плюси: близькості до метро, транспортної розв'язки, відсутності або наявності паркувальних місць навколо будинку, про розвинену інфраструктуру. Чесно розкажіть і про недоліки, наприклад, про галасливих сусідів або про те, що у вас північна сторона і мінімум сонячних променів. Опишіть потенційного мешканця, наприклад, "ідеально для молодої пари з дитиною, за спільними дверима на поверсі можна зберігати коляски і велосипеди".
  3. З огляду на все вищесказане, постарайтеся вказати об'єктивну вартість оренди. Добре, якщо ви знайдете аналогічні оголошення у вашому районі. Просто вкажіть ціну трохи нижче, ніж у конкурентів.
  4. Дізнавайтеся основну інформацію про мешканців відразу, так як при особистій зустрічі відмовити в угоді буде складніше. Визначте для самих себе, що абсолютно неприйнятно, а що можна обговорити додатково. Враховуйте той факт, що запах після тварин тримається в приміщенні досить довгий час, при цьому вам складно буде довести його наявність, адже на відміну від подряпин кігтів на шпалерах, запах - річ суб'єктивна.
  5. Укладіть договір оренди квартири. Якщо термін буде менше трьох років, то він оформляється без нотаріуса. Зразок можна знайти в інтернеті, стандартні ризики, терміни платежів і умови обох сторін там швидше за все вже будуть враховані. Такий договір має юридичну силу. Якщо умови договору будуть порушені, то ви зможете довести свою позицію в суді. Але для цього вам треба здавати житло офіційно, тобто щомісяця сплачувати податок на прибуток і військовий збір.
  6. Візьміть з квартирантів заставу. Зазвичай вона становить місячну оплату житла і повертається в повному обсязі, якщо до моменту виселення все залишається в цілості. Хвилюєтеся тому, що діти будуть малювати на стінах, а молодята залишать сліди від шампанського на стелі - беріть заставу в подвійному розмірі.
  7. Обговоріть всі правила оренди приміщення. Поясніть, що житло обладнано сучасною технікою і проведений дорогий ремонт, і ви змушені будете утримати частину або всю заставу в разі псування майна. Жорсткість вимог до потенційних мешканців залежить від конкретних обставин, але щоб не стати заручником ситуації, краще не вкладати в таке житло великі суми грошей.
  8. Будьте ввічливі і чесні. Попередьте, якщо є ймовірність передчасного припинення терміну оренди, також будьте готові надати будь-які документи на право власності цього об'єкта. Орендар теж побоюється різних способів шахрайства і намагається перестрахуватися, поставтеся до цього з розумінням.
  9. Обговоріть свої візити заздалегідь. Цей пункт не обов'язково вносити в договір, але подбайте про комфортні умови проживання ваших мешканців. Ваші візити повинні бути нормовані та очікувані. В крайньому випадку, постарайтеся попередити про них за добу.
  10. І наостанок, ще раз про сім'ї з дітьми і тваринами. Як будь-яка медаль, яка має дві сторони, такі сім'ї мають для вас незаперечний плюс - вони цілком можуть затриматися у вас надовго. Такі люди більш постійні і вже напевно навчилися вести сімейний бюджет. Їм складніше переїжджати, вони прив'язані до дитячих садків і шкіл. Навіть бездітний кошатнік зайвий раз подумає, піддавати свого улюбленця стресу, пов'язаному з переїздом, або залишатися на своїх, нехай і не самих ідеальних, місцях.

Дотримуючись порад від OBYAVA.ua, ви зможете здати квартиру безпечно і на тривалий термін, що забезпечить вас постійним доходом без простою нерухомості.