Чи добре жити в хмарочосі?

Існує два типи людей. Вони міцно стоять на ногах і вважають, що земля - це справжня цінність, прагнуть перебувати якомога ближче до неї. Вони мріють про свій заміський будинок з газоном і садом. Інші, незважаючи на те що справляють враження респектабельних і розсудливих, постійно витають в хмарах. Це справжні діти міста. Вони вважають за краще стукіт серця мегаполісу ніж шелесту листя і шуму річок. Саме для таких міських романтиків призначаються квартири в хмарочосах на сороковому поверсі.

Квартира в хмарочосі показує високий статус власника. Майже всі подібні будинки відносяться до якісної нерухомості категорії Бізнес і Преміум. Очевидно, що потенційними покупцями житла в таких будівлях є люди, які мають хороший достаток.

Квартири у висотних будівлях володіють як перевагами, так і недоліками.

Переваги:

  1.     Володіти житлом у висотній будівлі престижно.
  2.     Площа квартир в хмарочосах набагато більше площі в звичайних будинках.
  3.     Ці будівлі будуються за принципом "місто в місті", тому у господарів такого житла буде вся інфраструктура прямо в будинку. Зазвичай в подібному будинку проводиться поділ на функціональні зони: офісні, торгові, житлові. Для того щоб відправиться на роботу, вам знадобиться тільки ліфт. Для того щоб приємно провести час в кінотеатрі або ресторані, треба тільки змінити поверх.
  4.     Чисте повітря. Так як шкідливі гази осідають біля поверхні, то чим вище ви живете, тим чистішим повітрям насолоджуєтеся.
  5.     Панорамний вид. З вікна ви будете бачити все місто.

Недостатки:

Однак існує і зворотня сторона медалі. Така нерухомість володіє наступними недоліками:

  1.     Висока вартість комунальних послуг. Обслуговування висотного будинку коштує в два рази дорожче, ніж експлуатація звичайного будинку. У власників нерухомості можуть виникнути складнощі з вибором керуючої організації. Якщо кільком сотням мешканців буває складно дійти згоди, то кільком тисячам прийти до спільного рішення практично неможливо.
  2.     Безумовно, повітря на висоті чисте. Однак воно розріджене. Це схоже на життя в горах. Потрібен час, щоб міські жителі звикли до цього. Не всім підходить таке повітря. Гіпертонікам і людям, які мають серцево-судинні захворювання не рекомендується жити вище двадцятого поверху. Життя на високих поверхах є причиною загострень хвороб нервової системи, розвитку різних фобій і появи суїцидальних настроїв.
  3.     Небезпека подібних будівель. Це постійно обговорюють прихильники і противники життя в хмарочосах. Відразу спливають в пам'яті американські фільми-катастрофи і кадри з новин про 11 вересня. Перед очима постають картини багатоповерхових будівель, що складаються, подібно картковим будиночках, і погребающих під завалами всіх знаходяться в них. Найбільше кожен мешканець хмарочоса боїться пожежі. Однак забудовники переконливо доводять, що жителі висоток є більш захищеними від пожеж і аварій на електростанціях, ніж мешканці звичайних будинків, так як висотне будівництво передбачає зовсім інші системи водопостачання, пожежної безпеки і роботи ліфтів, ніж системи, що використовуються при будівництві малоповерхового типового житла. Однак якщо ви уявите ситуацію, коли кілька тисяч чоловік не тільки повинні покинути будинок за 2-3 хвилини, але і встигнути відбігти на безпечну відстань, то у вас виникне сумнів в тому, що дані системи і механізми ефективні. Висотні будівлі сильно ускладнюють роботу пожежників. Встановити підйомні механізми, які дозволять евакуювати мешканців верхніх поверхів, можливо тільки в тому випадку, якщо відстань від стін будинку до краю проїзду складе не менше десяти метрів, а ширина проїзду не повинна бути менше шести метрів.
  4.     Хмарочоси часто не гармоніюють з виглядом міста. Зазвичай гігантські будівлі виглядають жахливо, якщо на них дивитися знизу вгору. Люди стають схожі на мурах. Достаток однакових незграбних елементів може бути причиною запаморочення, нудоти і навіть епілептичного нападу.
  5.     Висотні будинки часто роблять шкідливий вплив на екологію міста. Між хмарочосами, що поруч стоять, дмуть сильні вітри. Саме вони є причиною відсутності зелені у дворах. Через вітер відбувається сильне випаровування, і деревам постійно не вистачає вологи.

Квартира у висотній будівлі є досить незвичайним видом житла. Вона розрахована на багатих, заповзятливих, люблячих ризик і гострі відчуття людей, які цінують енергію мегаполісу і для яких вираз "бути на висоті" означає жити в хмарочосі.