Квартири з панорамними вікнами: плюси і мінуси

Великі вікна завжди були помітною ознакою елітного житла. У радянські роки, наприклад, квартири з об'ємними лоджіями і великими вікнами були найдорожчими і престижними. А так звані «чешки» (квартири-хрущовки з вікнами на всю стіну) котируються в Україні і до цього дня.

І нинішні забудовники чудово розуміють, що житло, в якому багато природного освітлення, в кінцевому підсумку, продається дорожче. У зв'язку з чим панорамні вікна і сьогодні нерідко використовують при будівництві багатоповерхових будинків, заміських котеджів і офісних будівель.

Тому в даній статті ми і поговоримо про переваги і недоліки панорамних вікон, а також спробуємо розібратися, що з себе представляє житло з подібним архітектурним рішенням. Адже при пошуку необхідної нерухомості потенційні покупці часто вибирають такі об'єкти саме через ці великі вікна.

Однак треба не забувати, що панорамне скління в недорогому житлі робиться все ж нечасто. І зазвичай подібні вікна встановлюються лише в квартирах бізнес-класу.

Переваги панорамних вікон

Дають високий рівень природного освітлення

Панорамні вікна пропускають в квартиру велику кількість сонячного світла, що дуже важливо для будь-якої нерухомості. Адже достаток природного освітлення не тільки сприятливо впливає на здоров'я власника житла, але і просто піднімає йому настрій.

Допомагають створенню різноманітного інтер'єру

Великі вікна за визначенням є центральним елементом інтер'єру приміщення. А це означає, що їх можна використовувати для створення практично будь-якої атмосфери. Наприклад, для теплих "чайних" посиденьок, у них можна поставити журнальний столик, додавши до нього пару дерев'яних крісел. Доречно будуть виглядати з такими вікнами і робочий стіл з якою-небудь книжковою шафою, або ліжко. Адже якщо квартира розташована на 5-му поверсі і вище, то можна милуватися околицями прямо з ліжка. Однак в цьому випадку потрібно зробити деяку теплоізоляцію, наприклад, повісивши на вікна штори.

Візуально розширюють простір

Через такі вікна в квартиру надходить набагато більше світла. Тому простір в ній здається дещо ширше і вище. Якщо спробувати спеціально підкреслити цю особливість подібного житла, то можна і зовсім візуально додати до нього 5-10 зайвих квадратних метрів загальної площі.

Недоліки панорамних вікон

Втрачають багато тепла

Скло, як теплоізоляційний матеріал, з цеглою непорівнянний. І навіть дуже дорога віконна конструкція все одно буде мати втрати тепла більше, ніж будь-яка капітальна стіна. У зв'язку з чим для покупців житла з панорамними вікнами постійною проблемою може стати занадто низька температура в їх квартирі. В цьому випадку в приміщення зазвичай ставлять систему «тепла підлога», або застосовують ряд інфрачервоних опалювальних панелей. Однак, вони хоч і створюють необхідний "теплий" буфер поруч з вікном, це все одно додаткові фінансові витрати.

Схильні до утворення конденсату і цвілі

Найчастіше власники квартир з такими конструкціями скаржаться на появу мікрочастинок води в рамах і підвіконні. Особливо проявляється дана проблема в опалювальний сезон, коли велика різниця температур вдома і на вулиці. Вирішують це питання зазвичай внутрішнім і зовнішнім утепленням, оточуючи вікна пінопластовими панелями (або мінватою). Власники житла повинні також намагатися не допускати виникнення в укосах мікротріщин, які теж сприяють появі цвілі.

Володіють поганою звукоізоляцією

Сучасні пластикові вікна рятують від проблеми гучних звуків на вулиці лише частково. Тому приміщення з панорамним склінням краще підбирати далеко від галасливих трас, дитячих майданчиків або великих магазинів. В ідеалі ці конструкції повинні виходити на спокійну зелену зону або просто на інший будинок.

Складні в очищенні

Великі вікна мити набагато важче. Особливо, якщо вони не відкриваються до кінця, або зовсім глухі. Тому часто для миття таких вікон замовляють фахівців з альпіністським спорядженням.

Дорого коштують

Мати в квартирі багато сонячного світла - це дуже дороге задоволення. Адже девелопер закладає це (разом з чудовим видом з вікна на озеро або центр міста) в загальну вартість квадратного метра. Тому власнику такого житла доводиться доплачувати за свою забаганку.

Ускладнюють процес підбору меблів

У приміщеннях з панорамним склом, щоб не закривати прекрасний вид з вікна, доводиться підбирати меблі з особливою ретельністю. Адже тут не підійдуть всілякі масивні стінки, а столи і стільці краще ставити тільки невеликі за розміром. Потрібно також продумати і деякі інші речі. Наприклад, сидіти в ясний день за комп'ютером в таких кімнатах не дуже комфортно. Тому при нагоді потрібно продумати і установку засобів затемнення (штори, жалюзі тощо).

Мають підвищену крихкість

Якщо в сім'ї підростають діти, то житло з панорамними вікнами краще не купувати. Адже малюки і підлітки можуть з легкістю пошкодити ці конструкції, а їх заміна задоволення не з дешевих. Більш того, на високих поверхах псування такого скла зовсім додає квартирі безпеки. Хоча забудовники і застосовують сьогодні досить товсті і міцні вікна, зовсім покладатися на скло все-таки не варто.

Мають високий ризик злому

Скляні та ПВХ конструкції легко зламати, особливо якщо з ними попрацює професіонал. Тому рекомендується оснащувати такі квартири найсучаснішою сигналізацією, або просто підключати подібне житло до пульту охорони. Правда, основна частина дорогих багатоквартирних будинків вже має сьогодні і власні системи безпеки, що трохи знижує подібні ризики.

Таким чином при виборі житла з панорамними вікнами потрібно віддавати звіт, що недоліків у них більше, ніж переваг. І такі конструкції вимагають грамотної професійної установки, а також належного догляду. Гарні ж дерев'яні або алюмінієві вікна значно перевершують за якістю пластикові, але і коштують трохи дорожче.