Яким повинен бути склад для зберігання товару

Товар необхідно зберігати у відповідному приміщенні. Склад можна купити або орендувати. Досвідчені підприємці частіше орендують складське приміщення. Це обгрунтовано тим, що для деяких партій товарів потрібно сезонне зберігання. Отже, купувати сховище в безстрокове володіння стає накладно. Про те, як правильно вибрати складське приміщення для якісного зберігання товарів — розповість ця стаття.

Вибір споруди залежить від фізичних характеристик товару, який там буде зберігатися. Важливо все: його вага, обсяг, вид, необхідні умови зберігання і т.д. перш ніж домовлятися про оренду, слід виявити, який тип сховища підійде під специфіку конкретного бізнесу.

Складські приміщення та їх технічні характеристики

Будівля повинна підходити по площі і висоті стель для комфортного зберігання і переміщення товару. Також дверні прорізи повинні бути максимально придатними для того, щоб завантажувати і вивантажувати великогабаритну продукцію без проблем.

Вибір сховища залежить від того, який спосіб зберігання необхідний для певного товару: відкритий, закритий, напіввідкритий.

Важливо звернути увагу на технічне оснащення сховища. Для порядку і зручності його рекомендується обладнати секціями, полицями і стелажами, щоб продукцію можна було розсортувати по партіях або фізичним характеристикам. Для продуктів харчування необхідні відповідні умови: температура, вологість, освітлення. Щоб відстежувати і регулювати дані показники - потрібні датчики.

Чим ретельніше сховище обладнано з технічної точки зору - тим краще.

Місце розташування складського приміщення

Місце розташування будівлі для зберігання безпосередньо впливає на зручність привозу товару і на інші логістичні операції. Важливо, щоб біля складу була парковка, а від неї йшли дороги з хорошим покриттям. Вигідно мати приміщення для зберігання продукції там, де поблизу знаходяться залізничні колії в нормальному стані.

Найзручніше розташування - в місці широкої транспортної розв'язки поруч з головним офісом підприємства або іншими виробничими будівлями. У випадку з онлайн-магазинами офіс може бути розташований прямо на складі.

Безпека

Один з найвагоміших факторів при виборі сховища - його рівень безпеки. Там, де зберігається товар, повинні бути присутніми міцні двері, замки, решітки на вікнах, сигналізація, охорона. Приміщення також має бути обладнане системою пожежної тривоги та пожежогасіння.

Територію сховища рекомендується обгородити, щоб вона була недоступна для відвідування сторонніх осіб. Дорожче буде орендувати приміщення, до якого представлений цілодобовий пост охорони. Але такий захід тільки збільшить безпеку.

Неприпустимо, щоб склад був поганий в санітарному плані. Не можна зберігати продукти або інші товари там, де не зроблений капітальний ремонт. Грибок, цвіль, наявність комах або гризунів — все це погано позначиться на зберіганні продукції.

Вартість оренди складу безпосередньо залежить від його стану. Будьте готові: чим він кращий — тим вище будуть фінансові витрати. Підприємцям варто пам'ятати, що крім оренди доведеться розщедритися на додаткові витрати. Наприклад, на комунальні послуги, якщо склад обладнаний комунальними системами.