Чи варто купувати квартиру на першому поверсі?

Одним з найбільш важливих критеріїв при виборі квартири в багатоквартирному будинку є поверх. Часто покупці відмовляються навіть дивитися квартири, які розташовуються на першому і останньому поверхах. Цей фактор є одним з головних критеріїв при укладанні договору з ріелтором на покупку нерухомості. У схожій ситуації виявляються і власники, які збираються продавати квартири на перших і останніх поверхах. Ріелтор змушений пояснювати їм, що через низький попит така нерухомість коштує дешевше житла на інших поверхах.

Існують як недоліки, так і переваги проживання на першому поверсі.

Недоліки

Покупців лякають такі недоліки:

 1. Близькість підвальних приміщень. У них можуть мешкати, а часто і живуть, гризуни і різні комахи: мурахи, таргани. Вони спокійнісінько можуть дістатися до квартири і принести з собою небезпечні інфекції.
 2. Вода в підвальному приміщенні через протікання водопровідних і каналізаційних труб. Вона може викликати вогкість і цвіль в житлі.
 3. Недостатнє сонячне світло через дерева перед вікнами. Штучне освітлення потрібно включати з самого ранку. Дерева перед вікнами заважають проникати в квартиру сонячним променям. Це є причиною низької інсоляції. Сонячне світло оздоровлює середовище житлового приміщення і знищує мікроби, надаючи бактерицидну дію. Відсутність сонця може бути причиною поганого настрою.
 4. При засміченні каналізаційної труби квартира на першому поверсі піддається високому ризику затоплення.
 5. Не рекомендується відкривати вікна, так як часто поруч розташовується дорога, і вихлопні гази проникають в приміщення. Якщо дороги немає, то причиною незручності можуть виявитися люди, що сидять на лавочці. Ви дізнаєтеся всі свіжі плітки. Веселі молоді люди, часто збираються вечорами, шумлять, голосно сміються, п'ють алкогольні напої. А рано вранці приходить двірник і, голосно шумлячи мітлою, приступає до прибирання залишків нічного бенкету. Зрозуміло, все це заважає спати бідним мешканцям першого поверху. У квартирі на першому поверсі ви будете чути все, що відбувається неподалік від будинку: кричущих дітей, шум машин, гучні розмови. Безумовно, ви можете встановити склопакети і, таким чином, знизити рівень шуму. Однак навесні і влітку, кожен раз, як ви будете відкривати вікна, все це буде чутно.
 6. Доводиться постійно тримати вікна заштореними, щоб позбутися від цікавитих очей перехожих.
 7. Перші поверхи піддаються підвищеному ризику пограбування, тому на вікнах обов'язково повинні бути встановлені решітки.
 8. З вікна зовсім невеликий вигляд. Це або припарковані машини, вулиці, дитячі майданчики, лавочки. Решітки на вікнах роблять вигляд ще більш похмурим.
 9. Через розташовані поблизу підвальні приміщеня в квартирі в зимовий час стає набагато холодніше, ніж в житлі на інших поверхах. Особливо це стосується підлоги.

Перевага

Як можна помітити, недоліків проживання на першому поверсі багато, проте існують і переваги:

 1. Квартира коштує дешевше. Це може виявитися визначальним фактором при покупці житлової нерухомість, особливо в тих випадках коли на її придбання виділено обмежений бюджет.
 2. Власники квартир на перших поверхах не залежать від ліфта і не оплачують його експлуатацію. Це є важливим для молодих батьків або сімей, які очікують дитину, а так само літніх людей.
 3. У вас не буде сусідів знизу, тому можна голосно тупотіти, стрибати, пересувати меблі в будь-який час дня і ночі. Роблячи все це, ви не завадите примхливим сусідам знизу, і вони не прийдуть з'ясовувати відносини.
 4. У кімнатах на першому поверсі в найспекотніші дні спекотним літом прохолодно, особливо якщо перед вікнами розкинулися гіллясті дерева.
 5. Можна навіть збільшити площу, прибудувавши кімнату.
 6. У разі пожежі або іншого лиха таку квартиру можна швидше покинути.
 7. Найголовнішою перевагою такого житла є можливість перевести його в нежитловий фонд і влаштувати приміщення під магазин, офіс, об'єкт соціальних послуг. Також його можна здати в оренду.

Квартири на перших поверхах мають як переваги, так і недоліки. Вибираючи житло, кожен покупець сам визначає для себе, з якими недоліками можна примиритися і які переваги матимуть для нього важливе значення.

Також рекомендуємо: