Як підготуватися до співбесіди по Skype

Відеозв'язок все частіше використовується для проведення співбесід з потенційними співробітниками. Незважаючи на зручність дистанційного спілкування, існують особливості, які потрібно знати кандидатам, щоб мати можливість підготуватися до розмови.

Перевірка техніки

Успіх співбесіди по Skype безпосередньо залежить від швидкості інтернету, якісного звуку і відео. Перед початком розмови обов'язково перевірте роботу веб-камери, навушників і мікрофона, зробіть тестовий дзвінок, щоб оцінити якість зв'язку. Звук особливо важливий, оскільки погана звукопередача може спотворити сенс сказаного.

У разі виникнення проблем зі зв'язком, не соромтеся повідомити про це співрозмовнику, краще вчасно усунути неполадки, ніж упустити важливу інформацію.

Час співбесіди

Дистанційні інтерв'ю, як правило, проводять компанії, що знаходяться з кандидатом в різних містах і навіть країнах. Тому важливо заздалегідь уточнити, в якому часовому поясі розташований офіс компанії, і за яким часом буде проходити зустріч.

Підготовка

Якщо у вас немає великого досвіду в спілкуванні по відеозв'язку, вам варто підготувати всі матеріали, які можуть знадобитися під час співбесіди. Щоб стрес не завадив швидко відповісти на питання або надати потрібну інформацію, заздалегідь відкрийте:

  •  резюме;
  •  портфоліо;
  •  документи, які можуть знадобитися;
  •  необхідні посилання.

Під час підготовки ще раз перегляньте текст вакансії, інформацію про компанію і запишіть всі питання, які ви б хотіли задати інтерв'юеру. Також знадобляться ручка і блокнот, щоб під час розмови записати важливу інформацію .

Не пропустіть момент, щоб уточнити всі ваші нюанси, оскільки передзвонювати або писати після співбесіди може бути незручно.

Зверніть увагу на манеру спілкування

Спілкування по скайп не завжди дозволяє швидко знайти спільну мову зі співрозмовником, можуть заважати відволікаючі фактори, проблеми зі зв'язком і відсутність особистого контакту. Тому важливу роль відіграє голос і красномовство.

Потренуйтеся перед співбесідою говорити в мікрофон, це допоможе виробити оптимальну манеру говорити. Особливо слід звернути увагу на кілька важливих моментів:

  •  інтонацію - говоріть доброзичливо, спокійно і впевнено;
  •  швидкість мови - не поспішайте, робіть паузи, даючи можливість співрозмовнику задати питання або прокоментувати ваші слова;
  •  голос - контролюйте свій голос, відновіть дихання, якщо ви хвилюєтеся, намагайтеся говорити чітко і розбірливо.

Незважаючи на деякі особливості он-лайн спілкування, в іншому співбесіда по Skype не відрізняється від традиційної зустрічі в офісі. Пам'ятайте про правила ділового спілкування, посміхайтеся, впевнено відповідайте на питання і співбесіда пройде успішно.