Як позбутися від тарганів в будинку

Небажані вусаті сусіди «захоплюють» кухню в нічні години. Не варто боятися неприємних комах існує безліч методів, що дозволяють від них позбутися. Досвідчені домогосподарки користуються як готовими промисловими препаратами, так і виготовленими власноруч пастками.

Як визначити присутність тарганів в будинку

Певні ознаки дозволяють визначити непроханих «квартирантів»:

 1.  Темні відмітини – з'являються на будь-яких предметах: шпалерах, плитці, посуді, кухонному гарнітурі. Невеликі чорні кульки – це продукт життєдіяльності тарганів.
 2.  Кладка з яйцями – розташована по кутах і в щілинах. Господарям доведеться змиритися з тривалою боротьбою і проводити обробку приміщення мінімум двічі. В першу чергу знищують дорослих особин, потім – потомство, що вилупилося .
 3.  Нестандартний запах – специфічні аромати оселяться у всіх кімнатах, куди комахи мають доступ.

Від особистої зустрічі з «гостями» також ніхто не застрахований. Рано чи пізно члени сім'ї зіткнутися з їх представником. У домашніх умовах можна зустріти два підвиди тарганів: чорного (розміром до 3 см) і рудого (прусака до 1,3 см).

Причини появи

У список передумов до появи небажаних «друзів вдома» входить:

 •     вільний доступ до їжі – крихти, розсипана крупа або відкриті пакети з відходами є для них прямим запрошенням до трапези;
 •     доступна вода – підтікають крани і труби – ці умови подобаються комахам не менше, ніж залишені напризволяще бутерброди.

Неохайність сусідів також є причиною розселення тарганів по стояку багатоповерхового будинку. Постійний бруд в чужій квартирі зведе всі зусилля по знищенню непроханих гостей до нуля. Для попередження "походів в гості" вусатих паразитів, власнику доведеться усувати всі тріщини і щілини, закривати дрібною сіткою вентиляцію.

Боротьба проти комах

Домогосподарки користуються як домашніми, так і професійними засобами. Перший варіант підходить при нечисленних «гостях будинку», з полчищами тарганів він боротися не може.

Народні методики

До поширених засобів відносять:

 1.  Борну кислоту – аптечний порошок розсипають в місцях частої дислокації (біля труб, плінтусів). Засіб не використовують при домашніх тваринах і маленьких дітях. Можна створити приманку – суміш з картопляного пюре, цукру, яєчного жовтка і борної кислоти скочується в невеликі кульки. Готовий продукт розкладається в місцях частої появи тарганів.
 2.  Нашатирний спирт – сильних запах відлякує і комахи уникають приміщень, які зазнали обробки розчином. Для позбавлення від них досить додати речовину в воду і промити стіни, підлоги, полки і кахель.
 3.  Виморожування – непрохані «гості» відносяться до холоднокровних і не живуть при температурі нижче 7 градусів. Методика використовується в зимовий час, в сильний мороз – від 10 до 15 градусів. Приміщення залишають з відкритими вікнами на весь день.

Останній спосіб - створення пасток. Стінки глибокої миски змащують жиром або маргарином, всередину засипають цукор, хлібну крихту. Ємність залишають на ніч, а вранці заливають окропом або обприскують інсектицидним розчином.

Хімічні препарати

У господарських магазинах і супермаркетах можна придбати спреї, крейду, спеціалізовані пастки і нанотехнологічні лампи. При роботі з хімічними розчинами потрібно дотримуватися інструкції, користуватися захисними рукавичками і маскою.

Як вирішити проблему назавжди

При проживанні в приватному будинку досить одного грунтовного протруювання і регулярних заходів профілактики. У багатоквартирних будинках необхідно колективне знищення тарганів, з одночасною дезінсекцією. В іншому випадку "візитери" будуть регулярно забігати з інших поверхів, а боротьба розтягнеться на місяці і роки.

Заходи профілактики

Фахівці радять дотримуватися ряду правил:

 1.     Підтримка чистоти – регулярне прибирання знизить ризик активного розмноження комах. Їжа повинна зберігатися в герметично закритому посуді, крихти – своєчасно віддалятися зі столу. Особливу увагу потрібно приділяти місцям годування домашніх тварин. У кухонних ящиках слід регулярно проводити ревізію – розсипана крупа тягне в будинок тарганів магнітом. Посуд доведеться мити відразу, а не зберігати його в раковині із залишками їжі.
 2.     Винос сміття – складування переповнених пакетів біля вхідних дверей або заповнене з гіркою відро для сміття служить запрошенням всіх видів комах в квартиру. Для відходів краще використовувати ємність з герметичною кришкою, а виносити їх доведеться щодня.
 3.     Усунення протікання – таргани гостро потребують води, без неї вони не зможуть прожити і доби. Їжа для них вторинна – без неї вони прекрасно обходяться тижнями. Власники повинні періодично перевіряти стики труб напротікання. Після прийняття ванни або душу підлогу ретельно витирають, а при митті підлог не зловживають кількістю залишеної на поверхні рідини.
 4.     Ліквідація тріщин – недоступність квартири відноситься до кращих способів попередження проникнення комах від нечистоплотних сусідів. У стінах, кутах і на стелі можуть перебувати невеликі тріщини, які потрібно зашпаклювати. Вентиляційні отвори доведеться додатково перекрити мілкою сіткою.

При дотриманні заходів профілактики ризик заселення тарганів знижується до мінімуму. А при їх появі боротьбу необхідно починати миттєво – до захоплення території і створення гнізд.