Чому спати на дивані шкідливо?

Для заповнення енергетичного балансу, забезпечення повноцінного відпочинку необхідно грамотно підбирати меблі для спальні. Часто з метою економії простору тут встановлюють дивани, не враховуючи, що на таких меблях сон може привести до погіршення здоров'я.

Питання гігієни

Диван відноситься до переліку універсальних різновидів меблів. Він пристосований для перегляду телевізора, денного сну і навіть прийому їжі. Нерідко діти влаштовують на м'якій поверхні гри, розкладають улюблені книги. Оббивка при такому використанні швидко забруднюється.

Особливу небезпеку становить наповнювач, який поступово накопичує пил, активно вбирає запахи, жирові виділення і піт. При подібних забрудненнях диван дійсно небезпечно використовувати як спальне місце, особливо в дитячій кімнаті.

Поява ранкового болю

Будь-який предмет меблів розрахований на певний функціонал. Характерний для дивана пружинний блок має високий показник жорсткості, необхідним для підтримання ваги сидячої людини.

Таке ложе складно назвати ортопедичним. Воно не прогинається, якщо на ньому розташовуються в лежачому положенні, отже, на протязі всієї ночі м'язи відчувають сильну напругу. Вранці людина не отримує очікуваного почуття розслабленості.

Часто сидіння дивана виготовляється з невеликим нахилом. При такому конструкційному вирішенні навантаження рівномірно розподіляється на стегна, ноги, спину. На такому дивані можна тривалий час з комфортом сидіти, чи не відчуваючи втоми, але лежати не дуже зручно.

Грає роль для повноцінного відпочинку і розмір спального місця. Якщо в невеликій за площею кімнаті встановлюють вузький диван, який не розкладається, то нестача місця незмінно порушує спокійний плин сну. Людина постійно перевертається, намагаючись знайти більш зручну позу.

Дивани, оснащені механізмом для розкладання, не забезпечують рівність поверхні. Між окремими його частинами залишаються незручні зазори. Навіть при невеликих розмірах такі западини викликають у людини прагнення знайти більш комфортну ділянку для сну і змушують її неодноразово прокидатися, що вранці призводить до появи стану втоми і сонливості.

Результатом постійного використання дивана в ролі спального місця стають неприємні больові відчуття в області шийного відділу, попереку, спини. Приносить страждання швидка стомлюваність через відсутність якісного повноцінного сну. У підлітків може спостерігатися викривлення хребта.

Способи забезпечення зручного сну на дивані

Не завжди вдається встановити комфортне ліжко. Причиною може служити недостатня площа приміщення, висока вартість меблів, тому доводиться для сну використовувати диван. Як вийти з положення в такій ситуації:

  •     щоранку виконують зарядку для зняття м'язової напруги;
  •     систематично пилососять поверхню дивана;
  •     регулярно видаляють з оббивки плями;
  •     використовують покривало або знімний чохол;
  •     уникають прийому їжі на дивані, не сідають на нього в вуличному одязі;
  •     під голову кладуть стандартні подушки, не замінюючи їх більш щільними і не дуже зручними диванними різновидами;
  •     постільну білизну використовують з досить щільних натуральних тканин;
  •     при покупці віддають перевагу моделі дивана-ліжка, вибираючи меблі з міцним, безшумним, плавним механізмом;
  •     звертають увагу на оббивку, яка повинна бути виконана з матеріалів, які легко переносять часту сухе і вологе чищення.

На поверхню дивана кладуть на ніч щільний тонкий матрац - топпер, що приховує нерівності, зазори, заломи. Можна придбати спеціальний наматрацник, вибираючи такий настилочний виріб без кріплень. Доцільно при придбанні будь-якого з цих пристосувань звертати увагу, щоб у них була функція терморегуляції «зима-літо».

Диван за багатьма параметрами поступається ліжку, оскільки не призначений для тривалого використання в ролі спального місця. Але при необхідності можна підібрати м'які меблі з надійним зручним пружинним блоком і обов'язково дотримуватися при їх використанні для сну правил підтримки гігієни.