Як вибрати шафу-купе грамотно

Шафа-купе - це відносно новий вид меблів. Начебто ще зовсім недавно він був предметом гордості своїх господарів, які із задоволенням демонстрували його гостям. Але час не стоїть на місці. Своєю практичністю цей модний предмет інтер'єру зацікавив багатьох, що посилило попит на шафи-купе, зробивши їх сьогодні одним з найбільш затребуваних товарів на меблевому ринку. Вони зручні і функціональні, їх конструкція дозволяє економити площу будинку і зберігати в них значний обсяг речей. У багатьох варіантах виконання шафа-купе оснащується і ростовим дзеркалом.

Як же правильно підібрати шафу-купе?

  1.     Насамперед потрібно визначитися з місцем її установки. Наприклад, в спальні або дитячій, в передпокої або коридорі. У шафі, встановленій в кожному з цих приміщень, можуть зберігатися конкретно певні речі і в різній кількості. Залежно від цього габарити шафи і розраховуються. Зрозуміло, з урахуванням самої площі установки, яку попередньо потрібно виміряти рулеткою. Якщо дозволяє висота стелі, то можна вибрати модель з антресолями.
  2.     Від габаритів шафи буде залежати те, скільки дверей вона буде мати. У класичній конструкції - дві, але для великих моделей швидше підійде тридверний варіант. При виготовленні шафи за індивідуальним замовленням потрібно простежити, щоб двері не заважали висувним ящикам.
  3.     Також потрібно добре продумати внутрішню конструкцію шафи відповідно до того, що конкретно ви збираєтеся в ній зберігати: одяг, постільну білизну, подушки і ковдри, дитячі іграшки. Від цього може залежати кількість ящиків, полиць і вішалок. Якщо буде потрібно, у внутрішньому просторі шафи можна додати систему підсвічування.
  4.     Шафу бажано підібрати так, щоб вона гармонійно вписався в інтер'єр приміщення, відповідаючи йому за кольором і дизайну.
  5.     Варто звернути увагу на дверний механізм. Коліщатка не повинні вислизати з колії направляючого профілю, і рухатися по ньому легко і плавно. Найчастіше покупці, зациклившись на дерев'яному корпусі, цей момент упускають з виду, забуваючи про дрібні деталі, на яких економити просто не можна.
  6.     Простір приміщення, де буде встановлена шафа-купе, візуально можна збільшити, замовивши для виробу дзеркальні двері. Таке ростове дзеркало не тільки освітлить кімнату, але і за своїм функціоналом цілком замінить трюмо, для якого окремого місця в сучасній малогабаритній квартирі просто не знайти.
  7.     Шафа-купе конструктивно - це вбудовані меблі, що має на увазі стовідсоткове, максимально Оптимізоване використання всього вільного простору. Найчастіше подібні шафи роблять на замовлення. В такому випадку для попередніх вимірів площі місця установки краще скористатися послугами представників фірми-виробника. Тим більше, що часто вони не включаються в загальну вартість виробу.
  8.     Необхідно пам'ятати і про підкладці. Нерівна підлога може спровокувати перекоси дверного механізму і збої в його роботі. Щоб уникнути їх, під шафу поміщають спеціальну підкладку, згладжує дефекти статевого покриття.

Завдяки своїм значним габаритам, шафа-купе може займати значний простір приміщення, в більшості варіацій розташовуючись уздовж всієї стіни. Це дозволяє, як мінімум, заощадити на її обробці, а як максимум – вибрати таке зовнішнє оформлення шафи, щоб воно поєднувалося із загальним інтер'єрним рішенням кімнати. Дизайнери інтер'єрів пропонують масу варіантів відходу від традиційних пофарбованих і лакованих поверхонь фанери, ДСП, пластика. Серед їхніх пропозицій, наприклад, плити з плетінням з бамбука або ротанга, дзеркала з матованим склом, фотодрук. Вибір залишається за вами!