Як вибрати агроволокно

Існуючі три види агроволокна схожі в одному - вони роблять урожай більш якісним і допомагають йому швидше зріти. В іншому вони повністю відрізняються.

Види агроволокна

Чорне

Помічник в боротьбі з бур'янами. Чорний спанбонд викладають на землю і роблять в ньому прорізи в місцях, де вирощують культури. Оскільки чорний колір не пропускає сонячні промені, бур'яни не ростуть. Дозрівають тільки висаджені плоди, для яких виконані дірки. Також чорне агроволокно добре утримує вологу, що корисно для фруктових і овочевих культур.

Основна перевага цього спанбонду - економія часу на прополюванні бур'янів та екологічно чистий урожай, оскільки не потрібні отрути для позбавлення від них. Таке агроволокно прослужить близько трьох років при грамотному використанні, а окупить свою вартість вже через один рік.

Біле

Такий спанбонд підходить для щойно висадженого насіння і рослин, що розпустилися. Білий колір, пропускаючи сонце, не перешкоджає фотосинтезу. Тому білим агроволокном можна рятувати дерева від заморозків і морозів, не заважаючи їх росту.

Чорно-біле

Таке агроволокно поєднує в собі дві функції: рятує урожай від перегріву і бореться з бур'янами. Для цього його укладають чорної стороною на землю, а біла залишається зовні для відображення сонячного світла.

Мета

Спанбонди відрізняються не тільки кольором. Залежно від їх характеристик, їх можна застосовувати в різних ситуаціях.

Для теплиць

Це агроволокно має високу міцність, яка витримує град, зливу і сильні пориви вітру. Все це дозволяє використовувати його для парників. Ідеальна щільність - від 40 г/м2. Завдяки своїй міцності і вентиляційності таке агроволокно може підняти врожайність в теплиці на 35%.

Перфоровані

Цей спанбонд зазвичай чорно-білого або повністю чорного кольору продається з уже прорізаними дірками для плодів. Ідеальний для посадки огірків, перців, помідорів і полуниці. Основна перевага - не потрібно різати спанбонд самостійно, з додаткових плюсів - волого-і повітропроникність, боротьба з бур'янами.

Щоб скористатися перфорованим агроволокном, спочатку удобрюють ґрунт, а після поверх вистилають його. Потім закріплюють і лише потім висаджують культуру.

Для мульчування

Інша назва - чорне агроволокно від бур'янів. У ньому самостійно роблять прорізи для плодів, щоб ті отримували необхідні сонячні промені і повітря.

Від сонця

Захищає висаджені культури від сонячних променів. Волого-і повітропроникний, що сприяє гарному росту врожаю, відсутності цвілі і конденсату. З переваг - можна поливати плоди, не знімаючи полотно з них.

Для тендітних стебел ідеальний білий спанбонд щільністю не більше 23 г / м2. Такий матеріал можна покласти поверх рослин без страху пошкодити їх. Якщо потрібно парниковий ефект, то варто вибрати волокно щільністю більше. Також є вид спанбонду з УФ-стабілізатором.

Щільність

Щільність різного виду спанбонду варіюється від 17 до 50 г м2. Вибирати той чи інший тип слід виходячи з особливостей врожаю і місцевості, де висаджуються культури. Розрізняють три види:

Тонке

Підходить для молодих посівів, оскільки через низьку щільності (17-23 г/м2) добре пропускає сонячні промені, що важливо для росту рослин. Зазвичай його укладають прямо на землю. Не в силах пошкодити тендітні квіти, так як мало важить.

Середнє

Этим материалом прикрывают урожай от весенних и осенних заморозков (до -5°С), когда возможны сильные порывы ветра, ливень и снег, град. Также подходит и для создания туннельных теплиц. Несмотря на то, что средний спанбонд плотнее тонкого (до 30 г/м2), он все равно пропускает достаточное для роста плодов количество солнечных лучей.

Щільне

Його застосовують при морозах (до -10 °С) і в районах з частими сильними вітрами. У безсніжну зиму їм можна вкривати поля. Підходить також для створення парників. Щільність до 50 г/м2.

Важливі примітки:

  •     У спанбонду повинні бути відсутніми мікротріщини, волокна - рівномірно розподілені. В іншому випадку через такі діри проникне холод і урожай загине.
  •     Вкривати урожай потрібно виворотом усередину (ворсова поверхня), лицьовою стороною (глянець) матеріал повинен бути зовні. Це вбереже плоди від холоду вночі і врятує їх від конденсату і роси.
  •     Якісний спанбонд продається рулонами довжиною від 5 до 100 м, шириною - від 1,6 до 15,8 м.

Яким культурам потрібен спанбонд

Оскільки агроволокно служить для захисту від несприятливих погодних умов, то перш за все воно необхідне примхливим культурам: томати (біле, до 19 г/м2), огірки (до 19 г/м2), перець, картопля (до 30 г/м2), полуниця, малина.

Але також його можна застосовувати і для вирощування інших фруктових і овочевих плодів.