Яку качалку вибрати

Існує безліч різноманітних скалок: для розкочування тіста, для розтирання шоколаду, пастили, мастики та інших продуктів. Окрім звичної циліндричної моделі, зараз є пристосування з ручками-бочонками, локшини, равіольниці, що мають спеціальне фігурне покриття.

Розміри скалок варіюються від 25 до 35 см, але зустрічаються і мініатюрні - 10 см. (Можуть бути навіть без ручок, їх використовують для вареничного або пиріжкового тіста). По діаметру стандартними є скалки близько 6 см, але для піци або великих коржів можна зустріти більш тонку і довгу качалку.

Залежно від матеріалу вони бувають:

  1. Дерев'яні – це класичні качалки. Вони мають значну вагу і виготовлені з натуральної екологічно чистої сировини. Ще одним плюсом є найнижча ціна.
  2.     Силіконові - відрізняються зручністю та гладким покриттям (часто йдуть у комплекті з силіконовим килимком). До них не прилипає тісто. Один мінус дуже легкі, потрібні додаткові зусилля для роботи з тістом.
  3.     З нержавіючої сталі - міцний і довговічний метал, стійкий до перепадів температури та інших критеріїв. Однак ці пристрої досить важкі.
  4.     Скляні та керамічні – матеріал досить крихкий, користуватися необхідно дбайливо. Вони більше проходять для розкочування солодощів, наприклад шоколаду. Маса виходить досить дрібною, що зручно для присипки різних страв.
  5.     Кам'яні — мають велику вагу, тому до них потрібно звикнути. Підходять для розкочування крутого тіста. Не виносять перепади температури — треба дбайливо до них ставитись.
  6.     Пластикові - надійні та довговічні, безпечні у застосуванні. Тісто до них не прилипає. Однак вони дуже легкі і, при роботі з тістом, потрібні зусилля.
  7.     Мармурові – досить важкі, підійдуть для крутого тіста. Чутливі до високої температури.

Яку ж качалку краще вибрати?

Насамперед при виборі кухонного виробу зверніть увагу на габарити, матеріал виготовлення та безпосереднє застосування (які страви ви найчастіше готуєте).

Якщо ви використовуєте качалку рідко і вам необхідно недорогий виріб, купуйте звичайнісіньку дерев'яну качалку.

Потрібно відмітити, що силіконову та пластикову – зручно мити після використання.

Скалки з каменю, мармуру та нержавіючої сталі — дуже важкі, це зручно не кожній господині. Виробами з такими покриттями буде дуже важко виконати великий обсяг роботи.

Отже, ми розглянули всі можливі варіанти скалок та їх застосування. Ще раз хотілося б згадати, що при виборі виробу потрібно продумати, як часто ви працюєте з тістом та які страви частіше готуєте, від цього і відштовхуйтесь.