Як вибрати вуличний світильник: функціональність та красу маєтку

Все частіше сучасна людина, намагаючись бути ближчою до природи, вирішує придбати заміське житло. Від правильної організації освітлення прибудинкової території та всієї ділянки залежить не лише комфортність, а й безпека життя. Для цього необхідно добре розумітися на тому, які світильники підходять для вуличного використання.

Яким загальним вимогам мають відповідати вуличні світильники

Всі вуличні світильники, незважаючи на зовнішній дизайн, повинні бути зручними в обслуговуванні, розраховані на агресивні умови експлуатації та при цьому максимально виконувати своє функціональне призначення. Це визначає вибір матеріалів, з яких вони виготовляються, конструктивний захист від механічної дії та негоди.

Плафони вандалозахищених світильників мають спеціальні металеві ґрати. За антикорозійність відповідають сучасні технології покриття корпусів та опор.

Класифікація вуличних світильників за технічними характеристиками

За рівнем захисту

Є цілком певні цифри, якими можна визначити стійкість світильників до умов експлуатації. Це загальноприйняте світове позначення міри захисту індексом IP. Чим вище цей індекс, тим більший рівень захисту освітлювальних приладів.

Світильники з IP20 використовуються лише для внутрішніх приміщень. Для зовнішнього застосування можна розглядати лише прилади з індексом від IP43 до IP68.

Проектуючи зовнішнє освітлення, враховуйте, яким несприятливим факторам будуть піддаватися ваші світильники, де вони будуть: під дахом будинку, на відкритій ділянці або у воді. Знання цього індексу допоможе вам правильно підібрати освітлювальний прилад.

За колірною температурою

Вибір колірної температури світильників залежить від індивідуального сприйняття вашої ділянки та вимірюється у кельвінах. Випромінене світло може варіюватися від теплого жовтого 3200 К до холодного білого 6500 К.

Візуально, чим холодніше світло, тим освітленішою виглядає ділянка. Але якщо вам більше подобається світло, близьке до природного, вибирайте середнє значення.

Класифікація вуличних світильників за способом встановлення

На спосіб встановлення зовнішніх світильників вирішальне значення надають архітектурні та дизайнерські рішення зовнішнього інтер'єру вашого будинку та ділянки. Конструктивно освітлювальні прилади поділяються на такі типи:

  •     настінні світильники. Вони призначені для освітлення якоїсь частини будинку, наприклад входу або фасаду. Часто використовуються як декоративне підсвічування. Їх невисокий рівень захисту пояснюється кріпленням безпосередньо до стіни, що захищає від надмірної вологи. При цьому вони захищені від підвищеної вологості повітря;
  •     підвісні світильники. Освітлювальні прилади цього типу також призначені для освітлення простору під дахом, оскільки вони кріпляться за допомогою своїх підвісів до спеціальних кронштейнів, встановлених у стелях або стінах будинку. Ступінь їх захисту різна, але вона надійно оберігає від попадання вологи та проникнення різних комах;
  •     торшерні світильники. Ці світильники використовуються для освітлення ділянки та відіграють величезну роль у ландшафтному дизайні. Зовні вони виглядають як звичайний стовп із прикріпленим освітлювальним приладом. Різноманітність по висоті дозволяє використовувати їх як у маленьких, і великих площах. Світло може бути спрямованим або розсіяним. За це відповідає форма плафона. Ступінь захисту таких світильників має бути високим, тому що вони піддаються в процесі експлуатації всім капризам негоди;

  • вбудовані світильники. Монтаж цих світильників є найскладнішим, тому що він передбачає їхнє розміщення всередині стін, бордюрів, інших різних поверхонь. Часто такими світильниками підсвічують стежки. Конструкція цих освітлювальних приладів повинна припускати найвищий ступінь захисту, оскільки їх розташування може бути в калюжі або під шаром снігу. Високе функціональне навантаження супроводжується цікавими дизайнерськими рішеннями, що вони втілюють;
  •     прожекторні світильники. Використання прожекторів зручне завдяки їхній мобільності. Якщо необхідно, можна швидко перемістити світильник з одного місця на інше і яскраво висвітлити новий простір. Ступінь захисту прожекторів завжди високий, оскільки передбачає експлуатацію на відкритому повітрі;
  •     плавучі світильники. Вони грають чисто декоративну роль у підсвічуванні водойм.

За джерелом живлення

Усі освітлювальні прилади мають на увазі подачу електроенергії. Для зовнішнього освітлення це може бути реалізовано за допомогою центральної проводки або акумуляторів.

При використанні електромереж особливу увагу необхідно приділяти захисту кабелів, що проводять.

Автономне освітлення передбачає наявність звичайних батарейок або вбудованих батарей, які заряджаються від сонячного світла.

За управлінням освітлення

Вуличні світильники можуть бути сконструйовані з датчиками руху, освітлення або можливістю програмування часу увімкнення-вимкнення. Це зручно, оскільки дуже заощаджує витрати електроенергії.