Як оформити дитячу для різностатевих дітей

Оформлення дитячої спальні, призначеної для дітей різної статі – завдання цікаве та творче. Дизайнери радять у цьому випадку зважати на кілька нюансів. Насамперед, потрібно звертати увагу на вік дітей, їх смаки та уподобання. Принципи оформлення можуть бути різними, проте вони поєднуються головною метою – створити комфортний простір для ігор, навчання та відпочинку.

Дитяча для малюків до 3 років

У цьому ніжному віці різностатеві діти перебувають у постійному контакті з батьками, дуже багато рухаються, грають, довго сплять. Оскільки малюки освоюють житловий простір, вчаться повзати та ходити, підлогове покриття має бути м'яким та зручним. Ідеально підійде теплий килим або ковролін.

Не варто захаращувати приміщення великою кількістю предметів – це ускладнить пересування. Меблі підбирають залежно від потреб: у віці до 3 років у різностатевих дітей вони суттєво не відрізняються.

Дитяча для дітей 3-5 років

У цей період малюки починають виявляти свій смак та характер. Зрозуміло, їх побажання щодо дизайну та меблів батькам доведеться враховувати. Головне правило оформлення інтер'єру – простір має бути безпечним та комфортним.

Професіонали радять використовувати шафи та комоди з безліччю висувних ящиків, у яких діти зможуть зберігати одяг та улюблені іграшки. Меблі повинні бути зручними і легко відкриватися. Батьки можуть допомогти дітям домовитися щодо оформлення: брат і сестра мають рівне право голосу.

Дитяча для школярів

У шкільному віці вибір меблів потребує особливої ​​уваги. Ігри та розваги у дітей поступово відходять на другий план. Хлопчик та дівчинка приділяють більше уваги навчанню, у них з'являються нові інтереси. Тому необхідно знайти місце на стінах для барвистих плакатів та постерів, обладнати робоче місце для кожної дитини, придбати зручні комп'ютерні столи.

Місце для навчання може бути індивідуальним чи загальним. Зазвичай рішення приймається виходячи з габаритів приміщення.

Дитяча для підлітків

Домовитися з підростаючим та дітьми буває непросто. Звичайно, в ідеалі кожній дитині потрібно дати свободу вибору: нехай вони вирішують разом, як оформлятимуть інтер'єр. Батькам залишається лише виступити у ролі арбітра при суперечках.

Хлопчик і дівчинка-підлітки можуть підібрати цікаве оформлення, домовитися про використання окремих предметів меблів.

Вибір стилю інтер'єру

Продумуючи дизайн, важливо зважати на інтереси обох дітей. Жоден з них не повинен почуватись ущемленим. Оформляючи спільну спальню, можна знайти компромісне рішення, яке влаштує всіх.

Хлопчикам дизайнери пропонують такі варіанти оформлення:

  •     тема подорожей – меблі та стіни прикрашають зображеннями автомобілів, кораблів, літаків, карт, географічних атласів;
  •     космічний стиль – малюнки на тему космосу на стінах та стелі, зоряне небо, синьо-блакитна гама, контрастні поєднання чорного з білим;
  •     скандинавський стиль - спокійне, лаконічне оформлення, яке ідеально підходить для дітей старшого шкільного віку.

Зрозуміло, існують інші варіанти: можна використовувати тему музики, спорту, тварин або стиль поп-арт. Дизайнери радять не обмежувати фантазію дитини, та надати їй можливість вибору.

Дівчата можуть оформити свою половину у стилі:

  •     прованс – відрізняється ніжною палітрою та великою різноманітністю рослинно-квіткових принтів;
  •     скандинавський – спокійним дівчаткам припаде до душі стриманий дизайн у мінімалістичному стилі;
  •     поп-арт – незвичайний стиль, що пробуджує фантазію та творчі здібності: підійде дитині, яка цікавиться мистецтвом, музикою.

Природна тематика є універсальною, тому при бажанні різностатеві діти легко домовляться з приводу оформлення кімнати. Крім того, можна придбати однотонні шпалери та самостійно нанести малюнок на стіну – за допомогою звичайної фарби або наклейок.

Якщо говорити про кращу палітру кольорів, то для хлопчиків дизайнери пропонують використовувати темно-синій, зелений, сірий, чорний, коричневий. Дівчаткам більше сподобається рожевий, персиковий, білий, бірюзовий, лавандовий або бежевий.

Рекомендації щодо оформлення

В інтернеті можна знайти безліч актуальних дизайнерських ідей. Яскраві фотографії допоможуть увімкнути фантазію та підібрати ідеальний варіант оформлення інтер'єру. Батькам важливо абстрагуватись від процесу, щоб не нав'язувати дітям власний стиль.

Оформити інтер'єр допоможуть маленькі дизайнерські хитрощі:

  •     краще вибрати світлі кольори для обробки стін – вони допоможуть розширити простір та візуально збільшити приміщення;
  •     мінімалістичний стиль підходить для дитини будь-якого віку: - універсальність дозволяє враховувати інтереси обох дітей;
  •     важливо обладнати в кімнаті якісне освітлення: настільні лампи та додаткове підсвічування покращують візуальне сприйняття інтер'єру;
  •     у невеликому приміщенні краще використовувати мінімум меблів, щоб не захаращувати простір зайвими предметами.

На перший погляд здається, що оформлення дитячої для різностатевих дітей – неймовірно складне завдання. Але навіть за обмеженого бюджету можна облаштувати кімнату так, щоб вона стала комфортною як для хлопчика, так і для дівчинки.