Як вибрати штори для вітальні

Для дизайну вітальні штори мають особливе значення. Правильно підібрані, вони допоможуть приховати якісь деталі, або навпаки, виділити. Можуть штори і додати кімнаті свій, неповторний стиль. Однак вибираючи штори, слід пам'ятати і про їх безпосереднє призначення - бути перепоною від надмірного освітлення.

Які штори краще підійдуть для вітальні

Для цього приміщення ідеально підходить класика - довгі портьєрні штори. Роблячи вибір, необхідно враховувати такі нюанси, як розташування вікон у вітальні і відповідно її освітленість, розміри приміщення, а також вже наявне його оформлення.

  •     Якщо дизайн вітальні виконаний в стилі класики, модерну або арт-деко, доречно будуть виглядати важкі класичні штори в одному кольорі, виконані з щільної тканини з ламбрекенами. Вони добре поєднуються з тюлем. Припустимий легкого відтінку малюнок, не контрастний до основного тону.
  •     Для вітальні в стилі прованс або кантрі підійдуть приємні легкі штори з простим візерунком зі смужок, квітів або рослинного орнаменту. Тканини обов'язково повинні бути натуральними.
  •     Стиль поп-арт припускає яскраві, помітні штори, можливо навіть "неонових" забарвлень. Вони повинні бути одноколірними або з барвистим графічним малюнком.
  •     Стиль хай-тек в вітальні зможуть підкреслити легкі штори зі штучних матеріалів, бажано холодних відтінків.

Відмінність вітальні від інших кімнат в тому, що там, як правило, не обов'язково щільно зашторювати вікна від сонця або вуличного освітлення. Тому і тканина для штор може бути світліше і не такою щільною, як, наприклад, в спальні. Винятком будуть кімнати, що знаходяться на перших поверхах. У них штори повинні бути щільними, для захисту від чужих поглядів з вулиці.

Тканини з натуральних матеріалів, таких як бавовна і льон вважаються екологічними, проте вони схильні до більш швидкого зносу, в результаті чого штори виглядають непрезентабельно.

Зносостійкість штучних тканин набагато вище, вони не схильні до вигоряння і мають більший вибір різноманітних фактур, відтінків і принтів. Для штор в вітальню краще вибирати саме їх.

Який колір більше підійде для штор у вітальню

Добре, якщо колір штор буде узгоджений з кольором стін і меблів у вітальні. Класичним вважається таке поєднання, коли колір штор збігається з відтінками меблів або шпалер. Як варіант - штори на кілька тонів світліше або темніше.

Однак для приміщення в стилі поп-арт краще вибрати яскраве, контрастне забарвлення. Притому самі штори повинні поєднуватися за кольором із загальним дизайном кімнати.

Якщо вітальня оформлена в стилі прованс, її прекрасно доповнять штори світлих відтінків з барвистим, контрастним рослинним принтом.

Такий матеріал як органза, цікавго забарвлення під назвою "хамелеон" (однотонна з переливами) може змінювати відтінок при різному освітленні. Тому вона підходить до будь-якого стилю в інтер'єрі.

Оригінальний варіант для вітальні - штори, скомбіновані з двох контрастних кольорів, наприклад, бежевого і коричневого.

Який розмір для штор у вітальні вибрати

У такій кімнаті, як вітальня, розмір штор дуже важливий. Це практично єдине приміщення, де вікна частіше за все не загороджені меблями і є основною частиною інтер'єру.

Якщо вітальня досить простора, то стандартом довжини буде відстань в 1-2 см. Від підлоги до нижнього краю штори.

Якщо стеля в приміщенні знаходиться невисоко, а вікна маленькі, то краще вибрати легкі штори завдовжки до підвіконня або трохи нижче (приблизно на 20-30 см.)

У класичному стилі користуються популярністю штори до самої підлоги. Через те, що тканина торкається підлоги, по всій довжині штор виходить невеликий злам. Для досягнення такого ефекту стандартну довжину штор збільшують на 3-5 см.

У стилі арт-деко легкі штори з органзи або шовку повинні "струмувати" по підлозі утворюючи красиві складки. Щоб вони вийшли, стандартну довжину збільшують на 20-50 см.

Чи буде штора висіти красивими складками, залежить від щільності тканини. Є такий показник як коефіцієнт збірки. Для щільних тканин він становить - 2, для середніх по щільності - 2,5, а для легких і тюлю - 3. Тобто двометрова оксамитова штора при складанні зменшиться до 1 метра, а така ж органза - до 60 см.

Якщо штори у вітальні лише декор, і повного завішування вікон не потрібно, можна зробити їх вузькими.

Бажаємо вдалого вибору!