Як вибрати журнальний столик

В якому б стилі не була оформлена квартира, без такого предмету інтер'єру, як журнальний столик, не обійтися. Його функція полягає в тому, щоб на відстані витягнутої руки надати господареві всі необхідні предмети: пульт від телевізора, мобільний телефон, вазу з квітами, попільничку, блюдо з закусками або чашку з улюбленим напоєм.

Різновиди журнальних столиків

При покупці журнального столу варто оцінити його сполучуваність з гарнітуром, продумати, що ви будете на нього класти, скільки місця під нього ви зможете виділити і яким вашим звичкам він буде служити.

 •     Передплатники на регулярні друковані видання або ті, хто звик засипати з книжкою, а також нумізмати і філателісти оцінять класичний, добротний столик-бюро, в якому є мінімум дві полиці, потаємні шухлядки і ніші.
 •     Елемент м'яких меблів у вигляді столу, який ховається під диваном і висувається тільки в разі потреби, стільниця знаходиться трохи вище рівня сидіння, може припасти до двору мешканцям малогабаритного приміщення.
 •     Мініатюрна підставка, на якій поміщається телефон, стакан з водою, настільна лампа або ваза з квітами, зазвичай служить приліжковим столиком.
 •     Кавовий столик часто оснащений коліщатками для зручності сервірування, за розмірами він трохи вище і ширше стандартного журнального столу, а його поверхня виготовлена з термостійких матеріалів.
 •     Трансформером називають багатофункціональну конструкцію, в якій ви можете подовжувати або вкорочувати ніжки, а також змінювати розміри стільниці, перетворюючи маленьку підставку в повноцінний стіл.
 •     Скляна вітрина має стільницю і кілька полиць, які служать для зберігання сувенірів і цінних предметів побуту.

Матеріали для виготовлення журнальних столів

Сучасні виробники пропонують вироби, виготовлені з різних матеріалів:

 1.     Старе добре дерево - "живий" матеріал поза часом і конкуренцією, гармонійно виглядає в будь-якому інтер'єрі, оформленому в стилі "класика" або "модерн", "арт-деко" або "прованс". Вироби з дерев'яного масиву не тільки створюють неповторний затишок, але і служать своїм господарям довгі десятиліття.
 2.     Скло - цей матеріал здатний обіграти найменший простір, наповнити його світлом, візуально витягнути стелю і розсунути стіни. Зазвичай скляні вироби оснащені дерев'яними або металевими куточками, ніжками або опорами. - це виглядає ефектно і підсилює конструкцію.
 3.     Камінь - кам'яні стільниці, без сумніву, самі довговічні. Сучасні виробничі можливості дозволяють робити зріз каменю будь-якої товщини і знаходити красу в природних візерунках різного роду каменів.

Розміри і форма

Журнальні столи бувають круглими і прямокутними, рідше — овальними і квадратними.

Так, прямокутну конструкцію можна встановити біля стінки. Віддавши перевагу круглій або овальній формі, господарі невеликого приміщення позбавлять себе від ризику постійно зачіпати кути при пересуванні по кімнаті.

Важливо звернути увагу на висоту ніжок: чи зручно вам буде класти або брати предмети на стільницю без необхідності нахилятися або тягнутися до неї.

Вибір і догляд за меблями: рекомендації

При виборі журнального столу не пропустіть з уваги наступні моменти:

 •     яку функцію він буде виконувати і яке навантаження на нього ляже (в прямому сенсі);
 •     поєднання зовнішнього вигляду виробу з обстановкою кімнати;
 •     розміри з урахуванням метражу: щоб меблі служили, а не заважали;
 •     матеріал виготовлення: для вас важливіше витончені форми або добротність?

Щоб ваше придбання прослужило вам довгі роки, запам'ятайте нескладні поради по догляду:

 •     для витирання пилу використовуйте чисті шматки м'якої матерії;
 •     користуйтеся спеціальними засобами для меблів, бажано з воском і без абразивних добавок;
 •     гарячі чашки і тарілки ставте не на "голий" стіл, а на підставки з дерева, пробки, підкладки з металу або пластику;
 •     столи з масиву особливо чутливі до прямого впливу сонячних променів і з часом вигоряють - розставте меблі так, щоб стіл був в тіні;
 •     не кладіть на скляні поверхні ключі, годинник, прикраси, монети та інші колючі і ріжучі предмети — подряпини залишаться назавжди.

Вибирайте свій журнальний столик неспішно і уважно, щоб покупка виявилася прекрасним доповненням до вашого інтер'єру.