Як вибрати шторку для ванної

Шторку для ванної сміливо можна називати класичним аксесуаром, який є практично в кожній ванній кімнаті. За допомогою шторки можна уникнути розбризкування води під час прийняття водних процедур, а також перетворити інтер'єр гігієнічного приміщення. Шторка для ванни є своєрідним витратним матеріалом, який має свій обмежений термін служби, через що необхідність у виборі і в покупці нового обладнання не втрачає своєї актуальності.

Шторка для ванної: про матеріали

В даний час на ринку з'явився вельми багатий вибір шторок. Причому мова йде не стільки про дизайн і зовнішній вигляд, скільки про матеріали, що використовуються для виробництва даного аксесуара. В цілому ж, у продажу сьогодні представлені вироби з:

  •     класичного поліетилену;
  •     синтетичних і натуральних тканин із спеціальним водовідштовхувальним просоченням;
  •     екологічного пластику;
  •     розжареного скла.

Зрозуміло, кожен з цих варіантів має свої переваги, а також особливості, про які необхідно дізнатися до того, як робити остаточний вибір.

Вибираємо шторку для ванни

Самим бюджетним варіантом покупки сміливо можна назвати придбання вироби з поліетилену, які можна змінювати в разі потреби або під настрій. Термін служби такої шторки не перевищує кількох місяців, після чого виріб починає втрачати свою еластичність і покриватися цвіллю.

Трохи дорожчим варіантом є тканинні шторки, виготовлені з поліестеру або з натуральної сировини. Вироби з поліестеру можуть прослужити набагато довше, в порівнянні зі своїми поліетиленовими аналогами. Крім того, шторки з поліестеру можна прати в звичайній воді до 40 градусів з милом або порошком. Правда, з кожною новою пранням їх здатність не пропускати воду пропадає. Також їх заборонено сушити в машинці і прасувати. До недоліків такої шторки можна віднести ймовірність появи цвілі.

Шторки для ванної з натуральної сировини коштують дорожче поліестерових аналогів. Вони мають спеціальне водовідштовхувальне двостороннє покриття. Їх можна прати у воді не більше 30 градусів і навіть гладити після повного висихання. Однак термін їх служби невеликий - через пару-трійку прання виріб необхідно буде замінити новим.

Шторки з пластику абсолютно водонепроникні, міцніші і, в порівнянні з попередніми аналогами - більш жорсткі. Прати їх не потрібно, а при необхідності досить лише протерти серветкою з мікрофібри, змоченою в мильній воді, або ж звичайною губкою, що використовується для миття посуду. Термін служби пластикових шторок вражає, як і різноманітність пластика, який використовується для виробництва даних виробів:

  •     полівінілхлорид (PVC);
  •     поліетіленвінілацетат (PEVA);
  •     етиленвінілацетат (EVA).

Важливо відзначити, що перший містить в складі хлор і багато інших шкідливих для здоров'я людини речовин, тому вибирать такі штори слід з обережністю, приділяючи особливу увагу запаху матеріалу. При сильно едком ароматі, відмовтеся від покупки.

Другі два практично не відрізняються складом і зроблені з більш безпечних матеріалів. Головна їхня відмінність - це щільність (у EVA вона більше) і ціна (у PEVA вона менше).

Штори зі скла складно назвати «шторками» в класичному розумінні цього слова, скоріше це розсувні перегородки. Зрозуміло, вони важче всіх перерахованих вище шторок і набагато довговічніше. Доглядати за ними потрібно точно також, як за будь-який інший скляною поверхнею. Не зайвим буде зауважити, що скло, з якого виготовлені дані конструкції, міцне, безпечне і не б'ється.

Люверси: вибираємо кільця для шторки у ванну кімнату

Люверсами називаються кільця, призначені для кріплення м'яких шторок для ванни. В даний час для виробництва люверс використовується метал або пластик. При цьому пластикові кільця дуже часто продаються в комплекті з бюджетними варіантами шторок для ванн, а металеві - стають частиною даних виробів. Однак можна купити люверси і окремо від шторок. При виборі кілець з металу віддавайте перевагу виробом з нержавіючої сталі і латуні. Відрізняються пластикові кільця від металевих своєї нижчою ціною.

Якому дизайну шторки віддати перевагу?

Вибір шторки по її зовнішньому вигляду - як кому подобається, тим не менш, у фахівців є «парочка» слушних порад.

  1.      По-перше, колір шторки повинен або гармоніювати з основними кольорами інших аксесуарів, що знаходяться у ванній кімнаті, або різко контрастувати з ними.
  2.      По-друге, перевагу варто віддавати шторкам з невеликими повторюваними малюнками, щоб і в складеному і розправленими стані дизайн фіранки можна було розглянути.

Як вибрати розмір шторки?

Розмір шторки для ванної повністю залежить від довжини самої купелі і висоти, на якій розташовується штанга для люверсів. Якщо ванна має класичний спосіб монтажу і стандартну довжину, рівну 1,7 метра, то оптимальним розміром шторки для неї є виріб 180 на 180, для більш довгих - на 200 сантиметрів. Для кутової ванни, або асиметричною купелі слід вибирати шторку розміром 180 на 240 і більше сантиметрів. Слід зауважити, що приблизно так само слід вибирати шторки для душових куточків.