Як посадити манго в домашніх умовах

Мабуть кожному садівникові приходила думка, що хочеться посадити щось незвичайне, екзотичне. Щоб не тільки радувало око й викликало заздрість сусіда, а було смачне та соковите. У даній статті ми поговоримо про те, як виростити манго з кісточки в домашніх умовах.

Батьківщина манго

Екзотичний фрукт поширений в країнах Азії та Африки. Крона цього дерева шаровидна, листя в ранньому віці довге з розуватим відтінком, по мірі дорослішання набуває темно-зеленого кольору. Корені дерева пристосовані до виживання, вони ростуть глибоко під землю здобуваючи собі достатню кількість води та поживних речовин. 

Це дерево - довгожитель. Воно здатне рости та приносити плоди понад 300 років. Плоди бувають різного діаметру, все залежить від того, де воно росте і скільки поживних речовин черпнуло від грунту. 

Як обрати манго та підготувати для посадки

Не обов’язково йти до магазину та шукати спеціалізовані саджанці. Можна купити манго в магазині й виростити його.

Обирайте повністю спілий фрукт. При виборі плоду звертайте увагу на його зовнішній вигляд. Шкірка на ньому має бути з червоним або жовтим відтінком. Якщо розрізати фрукт, м’якоть має бути соковитою. На спілому манго при натисканні з’являється вм’ятина, яка потім зникає. Для того, щоб відділити кісточку не треба прикладати багато зусиль. Для того, аби виростити хороший плід підійде і трішки переспівше манго.

Підготовлюємо кісточку до висадки

  1. Очищуємо кісточку від м’якоті. Необхідно максимально це зробити аби в подальшому кісточка не запліснявіла. Пліснява негативно впливає на майбутнє проростання плода.
  2. Розкриваємо кісточку ножем. Слід робити це дуже обережно, щоб не пошкодити ядро. Якщо кісточка достатньо спіла вона розкриється легко, якщо ні, то краще замочити її в теплій воді на декілька днів.
  3. Із розрізаної кісточки дістаємо ядро та добре промиваємо його водою. Можна замочити його в спеціалізованому засобі від плісняви на 10 хв., але потім обов’язково ще раз промийте ядро водою.
  4. Заверніть ядро у марлю. Покладіть згорток в пакет та перемістіть у пластикову посудину з кришкою, поставте у тепле місце. Кожного дня контейнер потрібно відчиняти, змочувати марлю і закривати. Через тиждень-два ядро пустить пагін, що означає, що він готовий переміститися на постійне місце висадки.
  5. Візьміть керамічний горщик та спеціально підготований грунт. Манго любить пухкий грунт з нейтральною кислотністю.
  6. Перемістіть горщик в сонячне місце. Взимку можна використовувати спеціалізовані лампи.
  7. Саджанець погано переносить сухість. Постійно збризгуйте рослинку водою.
  8. Регулярно підкормлюйте саджанець мінеральними та органічними речовинами.
  9. З ростом рослинки пересаджуйте її в більший горщик.

Екзотична рослина завжди примхлива і вирощувати її потрібно особливо бережно, але як результат - спілі, соковиті екзотичні плоди.