Виділений сервер для бізнесу — функції та завдання

Для розвитку сучасного бізнесу не обійтися без використання ІТ-інфраструктури. Адже лише за такої умови можливо залишитися конкурентоспроможним на ринку товарів та послуг. Використання інформаційних технологій дає змогу активно розвиватися компаніям із середнього та великого бізнесу. 

Але не варто забувати, що ІТ-структура вимагає наявності єдиної технічної бази для організації та ведення бізнесу. Щоб створити таку базу, часто використовують мережу з кількох комп’ютерів. Але існує простіший спосіб — це оренда сервера, який забезпечить ефективне функціонування програм та надійне збереження даних.

Сервер для бізнесу

Оскільки в Україні наразі діє воєнний стан, слід продумувати шляхи оренди таких серверів у сусідніх країнах. Не зважаючи на територіальну та фізичну віддаленість сервера, керувати ним не складе проблеми. Адже управління сервером доступне з будь-якої точки світу. 

Що представляє собою виділений сервер

Під цим поняття розуміють потужний комп’ютер (з технічної точки зору), встановлений в дата-центрі — спеціальному приміщенні для розміщення такого обладнання. Якщо порівнювати виділений сервер та звичайний ПК, сервер буде відрізнятися вищими технічними показниками, зокрема такими як об'єм оперативної пам'яті, потужність та кількість ядер процесора, об’єм жорстких дисків (SSD або HDD).

Потужні технічні показники виділеного сервера дозволяють йому швидко виконувати складні завдання та зберігати великий обсяг інформації.

Які показники мають бути у виділеного сервера

Серед основних переваг сервера виділяють наступні:

 1. Постійне підключення до мережі Інтернет;
 2. Захищеність інформації від несанкціонованого доступу сторонніх осіб;
 3. Можливість використання будь-якого ПЗ та найсучасніших програм, зокрема з нестандартною конфігурацією;
 4. Постійна підтримка з боку фахових спеціалістів коректної та швидкої роботи машини.

Використання виділеного серверу для бізнесу 

Завдяки технічним можливостям сервера на ньому можна виконувати одночасно кілька задач, які сприятимуть організації бізнес-процесів.

Розміщення сайту компанії

Для кожного бізнесу буде актуальним створення власного сайту. Це дасть змогу просувати бізнес у мережі інтернет, отримати додаткових клієнтів, більше замовлень, збільшення доходу та нових партнерів по бізнесу.

Для розміщення сайту-візитки чи веб-проекту на 10-20 сторінок аренда сервера буде зайвою. А ось для власників інтернет-магазинів та корпоративних сайтів з високим трафіком орендувати сервер для розміщення сайту не буде зайвим. 

Сервер під CRM (система керування відносинами з клієнтами)

Сервер для CRM

CRM необхідна для оптимізації робочих процесів між фірмою та її потенційною клієнтською базою. Завдяки такій системі для бізнесу відкриваються наступні переваги:

 • об'єднання у цілісну базу всіх каналів зв'язку з клієнтами для швидких відповідей операторів;
 • створення віртуального офісу, бази завдань та каналів зв'язку для усіх представників фірми або підприємства;
 • ведення документообігу;
 • створення профілів для кожного клієнта;
 • підключення декількох операторів до єдиного номера;
 • візуалізація успіху та досягнень компанії.

CRM рекомендовано розміщувати прямо на виділеному сервері. Це дасть змогу забезпечити захист персональних даних всіх користувачів, а також прискорити роботу пристроїв. 

Програмне забезпечення для управління компанією та бухгалтерського обліку

До початку бойових дій на території України більшість українських підприємств використовували програму 1С. Але тепер робота з нею вже не актуальна і з моральної, і з технічної точки зору. Адже це ПЗ російського виробництва і вже почалися процеси відкликання ліцензій користувачів з України. 

Як альтернативу програмі 1С можна використовувати ПЗ “Дебет Плюс”, програми ISpro та “MASTER: Бухгалтерія”. За допомогою цих програмних засобів вітчизняного виробництва можливо здійснювати такі операції:

 • вести бухгалтерський облік;
 • керувати робочими процесами компанії;
 • займатися логіситикою;
 • вести документообіг;
 • здійснювати облік кадрів та виконувати ще багато корисних задач. 

Поштовий сервер

Сервер, здатний працювати з поштою, потрібен лише тим організаціям, які активно проводять ділову переписку. Найчастіше в Україні користуються такими поштовими сервісами як Gmail та Укрнет, але вони не завжди підходять для корпоративного листування чи розсилок. 

Основні мінуси сторонніх поштових сервісів:  

 • недостатній рівень захисту;
 • схильність до хакерських атак та систематичний СПАМ;
 • обмеження кількості листів, які можна надсилати з однієї скриньки.

Якщо використовувати власний поштовий сервер, то усі перераховані недоліки Gmail, Укрнет або інших платформ буде нівельовано. 

Популярні питання щодо серверів

 1. Чи можна встановити сервер в офісі? Для розміщення сервера потрібно, щоб приміщення мало певні технічні характеристики. Для роботи серверного устаткування необхідний певний температурний режим, безперебійне електропостачання, постійне підключення до мережі інтернет. Такі характеристики доступні лише у дата-центрах.
 2. Чи можна займатися адмініструванням сервера власноруч? Це можливо лише при володінні певними знаннями та навичками. Орендарю доступне системне адміністрування, але технічне обслуговування здійснюється відповідними спеціалістами, які працюють у дата-центрі.
 3. Для декількох задач вистачить одного серверу? Використовуючи фізичний сервер, можна створити декілька віртуальних серверів. Вони здатні працювати в автономному режимі та мати свій обсяг робіт. 

Для розвитку кожної компанії використання виділеного серверу буде доцільним. Він дасть змогу надійно захистити усі корпоративні дані, встановити необхідне ПЗ з високими вимогами до технічних параметрів та досягти автоматизації багатьох бізнес-процесів.