Навіщо потрібен сейф для зброї та як його правильно вибрати?

Навіщо потрібен сейф для зброї?

Будь-яка вогнепальна зброя – джерело підвищеної небезпеки. І щоб цю небезпеку хоч якось зменшити, створюються різноманітні закони та рекомендації, які є обов'язковими для дотримання. Так що сейф збройовий - це не просто забаганка можновладців і спосіб витягнути з вас більше грошей, але і вкрай важливий елемент, що забезпечує вашу безпеку. Особливо, якщо ви зможете правильно його підібрати.

Яким він має бути?

Незважаючи на те, що купівля сейфу є обов'язковою для всіх власників вогнепальної зброї, чітких та конкретних вимог до нього немає. Точніше, є, але тільки для тих, кому потрібно зберігати службову зброю – співробітників правоохоронних органів. Для всіх інших є приблизні рекомендації, згідно з якими сейф має бути металевим і замикатися так, щоб відкрити його міг лише власник.

Так, це серйозно розширює кількість доступних до придбання варіантів, але більшість з них лише формально відповідають вимогам, не забезпечуючи адекватний рівень безпеки. Так що якщо ви хочете, щоб ваша рушниця зберігалася в надійних умовах, краще скористатися вимогами до сейфів для співробітників поліції. А вони звучать так.

  • Товщина металевих (сталевих) стінок – не менше 3 мм. Це стосується і передньої, і бічних. Причому передню краще робити товще і з додатковим захистом від висвердлювання.
  • Обов'язкова наявність кількох замків. Винятково внутрішніх, а не зовнішніх чи навісних – їх складніше зламувати. Щонайменше 2, але можна і більше. Механічні, електронні, гібридні – не має значення. Головне, щоби можливість відкривати їх була тільки у власника.
  • Сейф збройовий обов'язково повинен жорстко фіксуватися на підлозі або на стіні. Просто для того, щоб зловмисники не могли забрати його з собою та розібрати у спокійній обстановці. Тому потрібні захищені вузли кріплення. В ідеалі ще й такі, до яких складно дістатися після встановлення.
  • Бажана наявність кількох відсіків. Одного, наприклад, для патронів. Для відомчої зброї цей пункт є обов'язковим. Також вкрай корисними будуть тримачі чи ложементи для зброї, наприклад мисливських рушниць та гвинтівок.
  • Сейф зброї бажано встановлювати на сигналізацію. Саме «бажано», хоча раніше це було обов'язково при зберіганні 3 і більше одиниць вогнепальної зброї.

Види сейфів

Це не офіційна та схвалена органами правопорядку класифікація, а, скоріше, міркування здорового глузду. Згідно з нею, всі збройові сейфи поділяються на:

  • Для пістолетів. Щонайменше один замок. Товщина стін від 2 мм, бажано, але не обов'язково, окреме місце для зберігання патронів. Якщо його немає, то простір можна відокремлювати за допомогою внутрішнього трейзера.
  • Для гладкоствольної зброї. Мінімум 2 замки. Товщина стін від 3 мм, обов'язково відділення для зберігання боєприпасів з більш товстими стінками. Це потрібно ще й тому, що там може зберігатися збройовий порох.
  • Для нарізної зброї. Мінімум 2 замки. Товщина стін від 3 мм, але краще більше. Відділення для зберігання патронів, ложементи для стійкої фіксації, захищені кріплення до стін або підлоги.

Травматичні пістолети можна зберігати у сейфах пістолетного типу. Крім того, вся зброя повинна зберігатися в розрядженому стані. Це обов'язкова умова. Розряджене - це коли в патроннику немає патрона, хоча в магазині він може бути. І чисто з міркувань безпеки, магазини варто зберігати окремо.

Також дуже корисно облаштовувати «приховані» збройові сейфи, які маскуються під якийсь елемент меблів. Але це теж не обов'язкова умова, хоч і корисна з погляду безпеки.

Придбання

Як ми вже говорили, під «формальні» критерії, які пред'являються контролюючими органами, підходять практично всі сейфи. Але якщо ви реально хочете забезпечити своїй зброї безпечне зберігання, то з питань придбання звертатись краще до спеціалізованих місць. Такі, як мисливський магазин Ібіс.

Ми вже багато років працює з вогнепальною зброєю, навіть маємо офіційні сертифікати, що дозволяють нам її лагодити, тому знаємо, як з нею треба поводитися. Тому наші сейфи для зброї не просто «формально підходять», а такі, які забезпечують реально зручне та безпечне зберігання. Плюс наші фахівці знають, за допомогою яких засобів їх можна зробити ще більш ефективними та непомітними. Тож якщо ви реально цінуєте вогнепальну зброю, то звертайтеся з питань її обслуговування, придбання та зберігання виключно до нас. Чекаємо на Вас!