Смартфони Apple у 2022 році — які можна купити

Після вересневої презентації асортимент смартфонів Apple поповнився чотирма новими пристроями. Кожен вирішує свої завдання та підходить для певних сценаріїв. Ми розібралися, які iPhone варто розглянути, якщо ви шукаєте чудову камеру, кращу продуктивність або відповідний девайс для дитини. Ми склали список кращих смартфонів Apple, розповімо, чим вони відрізняються.

Як вибрати смартфон Apple

Вибираючи кращий смартфон для своїх завдань, важливо знати різницю між кожною моделлю. Ось коротка інформація про смартфони, які ми розглядаємо:

  1. iPhone SE (2022). Як і версія 2020 року, успадковує дизайн Айфона 8. Дисплей не настільки дивовижний, як в інших моделях Apple, але смартфон отримав процесор, як в Айфон 13.
  2. iPhone 14. Базова модель новітніх пристроїв. Смартфон оснастили тією ж «начинкою», що Айфон 13, але зі швидшим графічним процесором, оновленою основною та поліпшеною фронтальною камерами. 
  3. 14 Plus. Отримав ті ж можливості, що й молодша модель, але поставляється зі збільшеним дисплеєм й акумулятором. 
  4. 14 Pro та Pro Max. Отримали новий чіп A16 Bionic, екранний виріз Dynamic Island, функцію Always-On Display, основний сенсор на 48 мегапікселів. Зважаючи на характеристики та можливості нових флагманів, ціна на Айфон 14 Про Макс виправдана.
  5. iPhone 12. Модель початкового рівня в лінійці Айфонів із вирізом «чубчиком» та Face ID замість Touch ID. Пристрій отримав подвійну камеру та обладнаний продуктивним чіпом.

Особливості та можливості пристроїв

Тепер, коли ми ознайомилися зі смартфонами, пропонуємо розділити їх на категорії. Це допоможе визначити, для яких завдань підходить конкретний гаджет. Розберемо переваги кожного Айфона:

  • доступний та продуктивний — SE (2022), чип A15 Bionic, що й у моделі Айфон 13, робить смартфон найпотужнішим серед аналогів та здатним запускати найвимогливіші ігри;
  • актуальний та з доробком на майбутнє — базовий «чотирнадцятий», смартфон отримав нові можливості знімання фото та відео, режим Action Mode та Photonic Engine, чипсет A15 Bionic, 6 GB оперативної пам'яті;
  • автономний та з великим екраном — 14 Plus, пристрій, який отримав 6,7-дюймовий екран та є «найживучішим» Айфоном за всю історію компанії;
  • професійний та безкомпромісний — 14 Pro та Pro Max, обидва смартфони мають оновлений дизайн, кращу мобільну камеру в сегменті, чіп, який вміщує 16 мільярдів транзисторів та виконує 17 трильйонів операцій на секунду;
  • збалансований та сучасний — Айфон 12, гаджет, який підтримує MagSafe, має подвійну камеру з нічним режимом і бездротову зарядку, буде актуальним найближчі кілька років.

Яких Айфонів краще уникати

Всі пристрої, випущені до 12-го Айфона варто обійти стороною. Деякі з гаджетів, як і раніше, пропонують хорошу продуктивність, але їх термін програмної підтримки менше, а можливості камери не відповідають сучасним вимогам.