Деякі параметри пральних машин

Без пральної машини сьогодні не обходиться жодна господиня, оскільки завдяки цьому автоматизованому пристрою виконується значна частина домашніх турбот по догляду за предметами домашнього вжитку та постільною білизною. Сучасні пральні машини можуть бути активаторними та барабанними, відрізняються функціональними можливостями, автоматичним та напіватоматичним режимом прання, ополіскування, віджимання та сушки (не завжди) випраного одягу чи постільної білизни. Їх використання дозволяє господиням значно зменшувати споживання електроенергії та води.

Обираємо вид пральної машини

В залежності від особистих уподобань та розмірів приміщення, де будуть встановлені пральні автомати їх завантаження може бути фронтальним – спереду, де в машинки передбачене спеціальне «віконечко» та вертикальним (тобто зверху, що не потребує додаткового об’єму приміщення для зручного завантаження). Машинки з фронтальним завантаженням можна легко вбудовувати в кухонні меблі чи розміщувати під раковиною умивальника. Водночас їх встановлення та подальша експлуатація вимагає більше місця для завантаження в порівнянні з вертикальними апаратами.

Окрім зручності встановлення вертикальні машинки дозволяють додавати речі чи забирати їх після того, як розпочався процес прання (тільки після вимкнення машинки від джерела живлення та повної зупинки барабана – важливо!). Панель управління в вертикальних апаратах розміщена зверху, що вкрай важливо для сімей з маленькими дітьми, які будуть не в змозі (до певного часу) дотягнутися до перемикачів та кнопок.

Для виготовлення робочого барабану пральної машинки зазвичай використовують нержавіючу сталь, для виготовлення бака, в якому власне обертається барабан може бути використана нержавійка чи емальована сталь, композитні матеріали на кшталт полиплексу, карбону чи поліноксу.

Деякі технічні параметри

Габарити сучасних пральних машинок є напрочуд різноманітними тому обираючи пральну машинку необхідно враховувати, що:

  • стандартними вважаються розміри 58/85/60 (перша цифра означає глибину, друга – висоту, третя- ширину). Глибина пристроїв також може бути 32, 40 і 45 см, а висота – 70 см;
  • максимальний об’єм закладки в агрегати глибиною 40 чи 45 см – 4 - 5 кг;
  • в стандартні моделі глибиною 58 см можна закладати від 5 до 8 кг одягу чи білизни.

Пральні машинки розрізняються за типом споживання енергоносіїв, швидкості віджиму випраної білизни та якості самого прання. Програми, що передбачені в сучасних моделях пральних машин налаштовані на різні режими прання в залежності від виду тканин, на кшталт синтетики чи вовни, бавовни чи шовку.