Як позбутися страху керувати автомобілем: поради для водіїв-початківців

Багато новачків, вперше сідаючи за кермо, відчувають страх. Переживання часто з'являються внаслідок недосвідченості автомобілістів. Страх — це нормальне явище. Професійні водії часом також його відчувають. Ніхто не в змозі передбачити, що може статися на дорозі під час руху, які наслідки доведеться пережити після неочікуваного інциденту.

Наша автошкола в Києві підготувала для вас цікаву статтю про те, як подолати страх керування автомобілем. Почнемо з основного моменту — з причин виникнення переживань, які не дозволяють сповна насолоджуватися водінням.

Чому з'являється страх керувати автомобілем: причини

Відчуваючи страх, людина не може об'єктивно оцінювати певні випадки, що має велику важливість для водія на дорозі. Кожен автомобіліст повинен бути зібраним і сконцентрованим на тому, що відбувається навколо нього. Якщо він постійно переживає та нервує — залишатися уважним стає доволі важко. Вірогідно, трапиться саме те, чого так боїться невпевнений у своїх здібностях автомобіліст — аварія.

Найпоширенішими причинами страху водіння є:

  • постійна тривожність;
  • пережита в минулому аварія;
  • відсутність теоретичних знань та практичних навичок;
  • негативний вплив інших людей, які стверджують, що водіння — це дуже небезпечно.

Як мінімум 3 з 4 причин пов'язані з психологічною підготовкою автомобіліста-початківця до водіння. Важлива не тільки фізична та теоретична підготовка, а й психологічна. Тому перш ніж сідати за кермо, варто обов'язково відвідати автошколу. Досвідчені інструктори, займаючись підготовкою новачків, так само надають необхідну моральну підтримку, яка допомагає водіям-початківцям боротися зі страхом і почувати себе впевненіше на дорозі.

Як припинити боятися та полюбити водіння: кілька важливих етапів

Навчання в автошколі з досвідченим інструктором — це лише частина роботи над перемогою над переживаннями, пов'язаними із керуванням автомобіля. Початківцям важливо працювати над деякими моментами самостійно. Необхідно мотивувати себе, ставити конкретні цілі, пов'язані зі звільненням від страху знаходитися за кермом. Водіям-початківцям потрібно:

  • «познайомитися» з автомобілем ближче та дослідити його здібності, механізм керування, які деталі за що відповідають тощо;
  • вивчити та запам'ятати всі правила дорожнього руху;
  • не кидатися в завантажений потік автомобілів на початку навчання, а обрати для цього менш завантажені ділянки дороги.

Водіям-початківцям так само рекомендується брати додаткові заняття з водіння, щоб більше практикуватися і тим самим унеможливлювати хвилювання, замінюючи його почуттям впевненості у своїх силах та знаннях.

"Джерело: just-avto.kiev.ua"