Креветки в японській кухні - які частіше використовуються для приготування та найбільш популярні?

Мабуть найбільш характерним інгредієнтом в японській кухні це саме морські інгредієнти. Особливо креветки, які в поєднанні з ніжним рисом та хрусткими норі створюють ідеальну смакову палітру. Саме так і створюються найсмачніші суші у Вінниці. Проте для того щоб отримати ідеальну страву, не можна використати будь-яку креветку. В японській кухні чітко прописано, які саме види креветок ідеально підходять. Про це, а також про те як готують такі смаколики, ми й поговоримо в цій статті.

Які саме види креветок водяться в Японії та використовуються для смачних страв?

Європейці звикли класифікувати всі креветки за розміром. Наприклад, існують коктейльні, які ще називають атлантичними - це найменші за розміром серед них. Також існують королівські, які є великими. А також найбільші та найсмачніші - тигрові креветки.

Проте японці мають свою систему класифікації, яка має певні відмінності від європейської. Тож які види креветок часто зустрічаються в Японії?

  1. Кораї-ебі - це такі невеликі та малопомітні креветки. Вони додаються до багатьох страв, як салати чи роли. Фактично це аналог нашої коктейльної креветки. 
  2. Ботан-ебі - це вже відноситься до великих креветок. Якщо її готувати правильно, то відчуваєте солодкуватий присмак та дуже ніжну текстуру. Використовуються часто під час приготування фаст фуду. Теж додають в роли, обсмажуючи. Є аналогом королівської креветки. 
  3. Курума-ебі - саме так називається тигрова креветки в японській мові. Цінується в Японії такий інгредієнт дуже високо, як в і в Україні. З цього смачного інгредієнту часто готують темпуру та сашимі. На жаль, в Україну ця креветка приїжджає заморожена або варена. А от Японці мають змогу їсти її в сирому вигляді й дуже полюбляють це.
  4. Усі-ебі - це така особлива тигрова креветка чорного кольору. Це дійсно справжній делікатес з неймовірним смаком. За своїм розміром як і попередня в списку тигрова креветка. Проте має особливий чорний колір. Її прийнято вживати лише в сирому вигляді з соєвим соусом. Іноді додають до суші та ролів. 

То ж чому креветки такі популярні в японській кухні?

По перше, в Японії цих смаколиків дуже багато, їх масово виловлюють місцеві рибалки. До речі, це дуже смачно та корисно. Тому не дивно, що цей інгредієнт набув великого поширення серед страв національної японської кухні.

А якщо ви хочете спробувати справжні смачні суші з соковитими креветками, то замовити їх варто в Пронто Піца Вінниця. Вони не тільки вміють смачно готувати, а також займаються дуже корисною соціальною справою провели 371 безкоштовних майстер-класів по приготуванню піци та суші для 929 дітей.