Яку зубну пасту вибрати

В ідеалі даний предмет догляду за собою повинен рекомендувати стоматолог. Перш за все, тому, що він професіонал і знає, як діє конкретний різновид з урахуванням нюансів, відомих тільки фахівцеві. Але життя далеке від ідеалу, і багато хто купує пасту, виходячи з особистих переваг і індивідуального набору пріоритетів і переконань.

А як же все-таки правильно підходити до вибору досить важливого предмета, так як від нього в чималому ступені залежить майбутнє зубів, та й взагалі ротової порожнини.

Вибираємо правильно

Асортимент зубних паст в супермаркетах і аптеках великий. Яку взяти, щоб вона була оптимальною за всіма параметрами? Або хоча б за основними, до яких відносяться свіжий подих і здоров'я ротової порожнини.

Багато хто не надає особливого значення тому, якою пастою чистити зуби, вважаючи, що всі вони плюс-мінус однакові. Але це зовсім не так - підтвердить будь-який стоматолог.

Знайте, що "правильна" зубна паста (підібрана саме під ваш стан справ або хоча б відносно універсальна) дійсно сприятливо впливає на здоров'я рота і зубів.

Щоб вибрати максимально корисну зубну пасту, спочатку потрібно звернути увагу на її склад. А він варіюється, і досить сильно. Але знаючи, які саме потрібні компоненти при вашому стані зубів (або ваших близьких), можна зробити оптимальний вибір.

Що значить "хороша зубна паста"

Це така паста, яка одночасно позитивно діє на різні аспекти. Такий комплексний вплив здатний якщо вже не усунути повністю, то хоча б зменшити ступінь наявних проблем. А до них зазвичай відноситься наліт, проблеми з емаллю, нездоровий стан ясен, несвіже дихання, наявність зубного каменю. Все це твердять нам з екрану телевізора активні рекламодавці, які бажають привернути нашу увагу до своєї продукції.

Але з чого ж складаються ці продукти? Давайте подивимося.

  •     фтор і кальцій. Це важливі складові зубних паст, вони беруть участь в протистоянні карієсу і зміцнюють зубну емаль. Крім цього, вони відмінно справляються з зубним нальотом. Якщо у вас немає алергії на ці речовини, то паста з фтором і кальцієм - універсальний проддукт для чищення зубів. Для дорослої людини досить невеликої кількості пасти з фтором, щоб привести зуби в порядок;
  •     антисептики. Їх присутність буде ефективно проти зубного каменю, а також для профілактики і запобігання запальних процесів;
  •     екстракти лікарських рослин, таких як шавлія, кора дуба, меліса та ін. обов'язково повинні бути присутніми в пастах для ясен. Завдяки їх природним лікувальним властивостям ви не тільки очищаєте порожнину рота від забруднень, але і проводите зміцнення ясен при полосканні. Але не забувайте, що деякі трави так само можуть викликати алергію;
  •     солі кальцію, амінофторид і гідроксиапатит - незамінні помічники при підвищеній чутливості зубів. Якщо ви не можете насолоджуватися гарячим чаєм або прохолодним морозивом без хворобливих відчуттів, то вам варто вибрати пасту з цими речовинами;
  •     відбілюючі компоненти - лізоцим, папаїн, лактоферин. Крім відбілюючого ефекту вони дають сильну протимікробну дію;
  •     вода, віддушка, ароматизатор, барвник, пінисті речовини.

Органічні зубні пасти

Останнім часом дуже активно користуються популярністю органічна доглядова косметика і гігієнічні засоби. Наскільки вони краще звичайних, звичних нам засобів, які випускають сучасні заводи? Все залежить від вашого організму і стану ваших зубів. Хочете спробувати нову пасту? Пробуйте. Але, щоб побачити ефект від нового засобу для чищення зубів, використовуйте його як мінімум пару тижнів. Не можете визначитися самостійно? Запитайте поради у стоматолога. Спеціаліст підкаже і яку пасту варто придбати, і дасть рекомендації по правильному догляду за ротовою порожниною, щоб ваші зуби служили вам якомога довше.