Чи можна приймати ванну під час вагітності?

Майбутні мами дуже уважно ставляться до питань безпеки і здоров'я. Адже вони відповідають не тільки за себе, але і за дитину. Однією з найпопулярніших заборон є прийом ванни. Розглянемо цю тему в нашій статті, оскільки відповідь на неї вельми неоднозначна.

Чи можливо інфікування плода через воду

Головний страх майбутніх мам - це заразити дитину якою-небудь інфекцією під час прийому ванни. Оскільки трохи води все ж проникає в піхву, то логіка вагітної жінки ясна: до плоду може дістатися зараза.

Але на ділі це не так. Всі страхи жінки в положенні безпідставні, так як шийку матки, через яку могла б потрапити інфекція до малюка, закриває слизова пробка. Тому можна сміливо дозволити собі ванну з піною без страшних думок. Єдиний момент під час вагітності, коли не можна приймати ванну - це після відходження пробки (за 1-2 дні до пологів).

Чи можуть трапитися передчасні пологи або викидень

З чуток, купання у ванні може спровокувати викидень або передчасні пологи. Частково це правда, але стосується тільки гарячої води. Вона може викликати стрибок тиску, що і призведе до жахливих наслідків.

Лежати в ванні можна в воді тільки кімнатної температури. Це не тільки не завдасть шкоди, а й принесе користь.

Користь прийняття ванни при вагітності

Якщо регулярно приймати ванну в теплій воді під час вагітності, то це допоможе організму в цей важкий для нього період. Переваги купання:

 •     зменшення навантаження на ноги і поперек;
 •     усунення набряків;
 •     позбавлення від стресу і втоми;
 •     стимуляція кровообігу;
 •     нормалізація сну при безсонні;
 •     зменшення тиску на судини в животі;
 •     поліпшення настрій і позбавлення від тривожності.

Головне - пам'ятати про обережність. Тому перш за все слід дізнатися у свого лікуючого лікаря, чи можна приймати ванну. Особливо, якщо є якісь проблеми зі здоров'ям. Ймовірно, лікар порекомендує обмежитися миттям під душем.

Правила та рекомендації

Оскільки період виношування дитини - особливий з фізіологічної точки зору, перед прийомом ванни слід ознайомитися з рекомендаціями. Їх дотримання гарантує безпеку дитини під час водних процедур:

 •     Не лежати в гарячій воді. Максимальна температура повинна бути не вище 37 градусів. Інакше це може обернутися трагедією: викиднем або передчасними пологами.
 •     Придбати гумовий килимок для ванної та постелити його на дно. Оскільки дно ванни дуже слизьке, варто скористатися спеціальним килимком. За рахунок своєї основи він міцно кріпиться до емальованої або акрилової поверхні і не дає посковзнутися. А так як падіння у ванній під час вагітності може призвести до сумних наслідків, його просто необхідно купити.
 •     Не приймати ванну, коли в будинку більше нікого немає. У період виношування дитини організм жінки може повести себе непередбачувано. Різко може знудити, піднятися або впасти тиск, закрутитися голова і подібне. Тому необхідно, щоб в будинку був хтось ще, здатний прийти на допомогу майбутній мамі, якщо тій стане недобре у ванній.
 •     Не ігнорувати протипоказання. Заборонено приймати ванну при болях знизу живота, подтіканні навколоплідних вод, наявності кров'яних виділень або загрозу кровотечі.
 •     Проконсультуватися з лікарем при бажанні комбінувати купання з ароматерапією. Відвари трав (чебрець, розмарин, кипарис), рослинні і ефірні масла можуть виявитися шкідливими для здоров'я малюка. Перед тим, як наповнювати ванну різними аромадобавкамі, необхідно отримати дозвіл свого лікаря.

Очевидно, що неможливо однозначно відповісти на питання: "чи можна вагітній жінці купатися?" Відповідь "можна", якщо дотримуватися обережності: не лежати в воді при зазначених вище причини, наявності протипоказань і погане самопочуття. В інших випадках можна дозволити собі прийом ванни з теплою водою для гарного настрою і відпочинку.