Як прибрати друге підборіддя?

Причини появи

Друге підборіддя може з'явитися у будь-якої людини. Найчастіша причина появи подібного "дефекту" - зайва вага. З набором ваги (гормональним або фізіологічним) під підборіддям починають накопичуватися жирові відкладення, звідси і поява неприємного другого підборіддя.

Існують також генетичні причини появи відхилення. Друге підборіддя може дістатися людині навіть не від найближчих родичів (батьків), а від бабусь і дідусів або навіть прабабусь і прадідусів.

Не менш важливу роль відіграють і вікові зміни шийних м'язів і шкіри. Згідно зі статистикою, друге підборіддя починає утворюватися у людей від 30 років і старше. Природно, з віком ситуація ускладнюється: колагенові волокна в шкірі руйнуються, м'язи слабшають, так що в області підборіддя починають відбуватися неприємні деформації.

Спосіб життя. М'язи шиї слабшають під впливом, на перший погляд незначних, помилок. Якщо ви сутулитеся або любите спати на великих подушках, довго сидите з опущеною головою - все це призводить до неприємних наслідків для вашого підборіддя.

Боремося з другим підборіддям

Побороти ненависне друге підборіддя можна тільки в тому випадку, якщо ви будете підходити до вирішення проблеми комплексно, поєднуючи відразу кілька технік «лікування».

Вправи

Перше, про що потрібно подбати – про складання комплексу вправ, які допомагають прибрати друге підборіддя. Така техніка ще називається фейсбідінгом. Фейсбілдінг допомагає прибрати шкірні провисання як у худих, так і у повних людей. Крім того, вправи відмінно розганяють кровотік, підвищують пружність шкірних покривів, покращують колір обличчя.

Фейсбілдінг для початківців:

  1.     Відкрийте рот, верхню губу притисніть до зубів, а нижню щелепу починайте опускати вниз. Одночасно з цим потрібно вказівними пальцями натискати на нижню частину підборіддя. Повторіть вправу 30 разів.
  2.     Підніміть голову вгору, нижню щелепу опустіть вниз. З цього положення починайте повертати голову наліво і направо. Зробіть 15 підходів.
  3.     Промовляйте голосну "о". Всі рухи повинні бути повільними. Досить зробити 2 підходи 25-30 разів.

Найкраще виконувати всі вправи ввечері: сядьте рівно, спину розправте, напружте сідниці. Для вправ з натисканням пальцями, надіньте на руки бавовняні рукавички. Не забувайте, що запорукою успіху фейсбілдінга є регулярність. Будь-які перерви можуть призвести до зникнення прогресу.

Косметологічні процедури і пластична хірургія

Пластика і косметологія є більш радикальними методами боротьби з другим підборіддям. Існує кілька основних способів прибрати дефект за допомогою косметологічних процедур: ультразвуковий ліфтинг, ін'єкції ліполітиків або ферментів, підтяжка нитками, ліпосакція. Якщо ви зважитеся позбутися від другого підборіддя за допомогою цих процедур, вибирайте перевірених фахівців з хорошими відгуками.

Чи можна позбутися від другого підборіддя самостійно?

В теорії, можна. Робиться це за допомогою вже згаданого раніше фейсбілдінга, самомасажу, розтирання рушником (тільки надмірно не розтягуйте шкіру, щоб не отримати зворотний ефект), а також за допомогою регулярного використання косметичних засобів з колагеном і вітамінами. Ефект, звичайно, буде не настільки помітний і швидкий, як після операції або косметологічної процедури, зате не викличе ніяких побічних реакцій.