Яке мило краще вибрати?

Перед сучасним покупцем стоїть непростий вибір: купити тверде, більш натуральне мило або рідке, більш зручне в обігу? Рідке мило з'явилося в нашому житті всього три десятки років тому, але дуже швидко стало популярним як в медичних, дитячих установах, готелях, так і серед простого домашнього використання.

Що всередині?

Відмінності твердого і рідкого мила, крім самої консистенції, полягають ще і в складі.

Головну роль у виготовленні звичайного туалетного мила в твердому варіанті - це натрієві луги. Шляхом омилення рослинних масел і тваринних жирів отримують тверду масу, яка потім ароматизується і насичується корисними речовинами, вітамінами, екстрактами і різними природними добавками.

Рідкий вид мила виробляють за двома принципами:

1. Основним складовим рідкого мила є поверхнево-активні речовини (ПАР), які отримують з продуктів переробки нафти. Будучи відмінними піноутворювачами, ПАРи також володіють хорошими миючими властивостями. Таке мило відрізняється недорогою ціною. Але, на жаль, присутність в складі лауретсульфат натрію і великої кількості ненатуральних речовин може викликати роздратування шкіри.

2. При виборі рідкого миючого засобу варто звернути увагу на присутність натуральних складових. Чим їх більше, тим дорожче продукт. Такий вид виходить при омиленні масел калієвої луги, і для хорошого піноутворення в дорогих сортах зазвичай використовують такі олії, як оливкова або кокосова, мигдальна або касторова. Цей варіант продукту має доглядаючим ефектом і більше використовується представницями прекрасної статі.

В чому різниця

Головний плюс рідкого мила - це його гігієнічність. Воно фасується у флакони з дозатором і його не потрібно брати в руки. Тому його використовують в громадських місцях. Воно більш дбайливо впливає на організм, краще зволожує і очищає шкіру. Залежно від складу такий гель надає дезінфікуючу, живильну або зволожуючу дію. Але великий вміст в ньому барвників і ароматизаторів, може викликати алергічну реакцію. До того ж рідкий засіб на відміну від твердого, швидше закінчується і упаковка менш екологічна для природи.

Твердий варіант відрізняється більш натуральним складом. Але його головний мінус - незручність у використанні. При попаданні води в мильницю, брусок може розкисати, втрачаючи свої очищаючі властивості, що не зовсім прийнятно. Висихаючи, він покривається тріщинами і може при використанні пошкодити шкіру рук, тому дуже важливо дотримуватися правил зберігання. Таке мило швидко змивається, але сушить шкіру, в цьому випадку позначається агресивна дія лужних кислот.

Обидва види мають антибактеріальну властивість. Правда, в рідкому бактерії погано гинуть, тому в його склад додають консерванти.

Оцінивши всі переваги і недоліки рідкого і твердого мила, потрібно вибирати: зручність і натуральність, висока екологічність або менш суха шкіра. Вибирайте те, що відповідає вашим пріоритетам, і нехай використання якісних миючих засобів, зробить ваше життя більш безпечним і комфортним.